Logo سامانه جامع گردشگری

آب انبارهای برکه باران ، هرمزگان , بندرعباس

  • آب انبارهای برکه باران

مجموعه آب انبارهای برکه باران بندرعباس شامل ۵ برکه یا آب انبار می گردید که دارای گنبدهای موزون زیبا و منحصر به فردی بوده و مصالح آن سنگ و ملات ساروج است ، این برکه ها دارای چهار دهانه اصلی برای ذخیره آب بوده است. این برکه ها در فضای مشجر وسیعی درخیابان ۲۲ بهمن بندرعباس قراردارند. در محدوده ی دیوار های موزه ی خلیج فارس، آب انبار دیگری هم دیده می شود که وضعیت بسیار بهتری دارد و حداقل هنوز شبیه آب انبار است و می توان امید داشت که بتواند روزی سر و سامان بگیرد.

این آب انبار در زیر سقف قوسی شکلش ، سکوهایی برای نشستن در یک فضای مدور با نرده های چوبی طراحی شده است. البته گویا ورود به این آب انبار حتا برای نظافت هم ممکن نیست، چراکه ورودی آن مسدود شده و حصاری فلزی تمام پنجره هایش را احاطه کرده است.

برکه های باران : دو آب انبار دیگر مجموعه ی برکه های باران خارج از محدوده ی موزه ی خلیج فارس هستند؛ یکی داخل محوطه ای دیوارکشی شده و دیگری داخل بافت شهری پشت موزه ی خلیج فارس. دورتادور محوطه ی یکی از این دو آب انبار، دیوارکشی شده است . گفته می شود این بنا، همان برکه و آب انباری است که برای تفریح در اختیار فرح پهلوی، همسر شاه مخلوع بود.

براساس گفته ی راهنمای محلی، این آب انبار در اختیار شهرداری است و آن ها تا کنون چندبار محوطه را صاف کرده اند تا بتوانند از آن استفاده کنند؛ اما باز هم همه چیز همان طور رها شده است.


آدرس :

آدرس: بندرعباس، بلوار پاسداران، جنب موزه بزرگ بندرعباس


موقعیت بر روی نقشه :

سامانه گردشگری و رزرو هتل پارمین


سامانه رزرواسیون اینترنتی پارمین مرجع کامل معرفی و رزرو هتل در سراسر ایران ، قدم ابتدایی خود را امکان رزرو آنلاین هتل در تمامی شهر های ایران برای مسافرین فراهم نموده است.این سامانه با عقد قرار داد با هتل های سراسر ایران و ارسال مسافر به هتل ها در ایام مختلف سال، رزرو هتل ها را با تخفیف به مسافرین محترم ارائه میدهد.این سامانه با معرفی جاذبه های گردشگری در هر شهر و نشان دادن موقعیت آن جاذبه تا هتل،انتخاب هتل را آسان تر و با معرفی جاذبه در نزدیکی هر هتل در تمامی شهر های ایران،مسیرهای گردشگری مناسب را به شما پیشنهاد میدهد.

تضمین بهترین قیمت رزرو هتل


این سامانه رزرو هتل در سراسر کشور را با نازل ترین قیمت ها برای شما عزیزان ضمانت می کند.
از شنیدن نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما خوشحال می شویم

تلفن پاسخ گویی به شکایات : 03136636621

logo-samandehiسامانه گردشگری و رزرو هتل پارمین با رزرو هتل در تهران،اصفهان، کیش، مشهد، شیراز و ... جهت سفرهای کاری، خانوادگی، توریستی بوده و علاوه بر رزرو اینترنتی هتل،به صورت تلفنی نیز در تمام طول سفر همراه شما می باشد.

طراحی سایت رایان پرتو، سئو و بهینه سازی سایت دکتر سئو

سامانه گردشگری و رزرو هتل پارمین را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید