خانه / خوشمزه ها / خوراکی / روز جهانی غذا

روز جهانی غذا

%d8%b1%d9%88%d8%b2%d8%ac%d9%87%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%ba%d8%b0%d8%a7%d8%a73

روز جهانی غذا در بیست و چهارم مهرماه، برابر با شانزدهم اکتبر، است. این روز به افتخار تاسیس سازمان فائو در سال ۱۹۴۵ نامگذاری شده و در سراسر جهان گرامی داشته می‌شود. تقریبا از آن سال تا کنون هر سال عنوانی برای این روز توسط فائو انتخاب می شود تا در بین کشورها در زمینه های مرتبط مانند سوتغذیه، گرسنگی و پیدا کردن راه حل ها در سطح جهان و منطقه بحث و تبادل نظر صورت گیرد و اقدامات موثری برای کاهش تعدادگرسنگان صورت گیرد ولی با وجود این تلاش ها جهان با بیش از یک میلیارد گرسنه روبرو است . هرساله در این روز، سازمان های بین المللی، به منظور برقراری روابط در زمینه کشاورزی و ایجاد زمینه برای جلوگیری از فقر و گرسنگی و نابودی محیط زیست، تلاش می کنند. استفاده از تجربیات، نحوه تغذیه، انتقال فن آوری از کشورهای توسعه یافته به کشورهای در حال توسعه، موجب رونق و پیشرفت در صنعت مواد غذایی در ملل جهان سوم می شود. روز جهانی غذا، تلنگری برای بیداری وجدان های به خواب رفته و روز هم دردی با گرسنگانی است که از ابتدایی ترین حق زندگی، یعنی غذا محرومند. امسال مراسم روز جهانی غذا با شعار”آب و هوا درحال تغییر است، غذا و کشاورزی نیز باید تغییر کند” برگزار می شود.

 

روز جهانی غذا
چند نکته جذاب و دوست داشتنی درباره روز جهانی غذا
– با وجود کشورهای صاحب نام در عرصه کشاورزی و صنعت غذا این کشور مجارستان است که توانسته افتخار بنیان گذاری روز جهانی غذا را به نام خود ثبت کند.
– ماه اکتبر به غیر از روز جهانی غذا، شاهد سه روز جهانی دیگر مرتبط با غذا نیز است. دومین جمعه ماه اکتبر روز جهانی تخم مرغ، اول اکتبر روز جهانی گیاه خواری و دوم اکتبر، مصادف با روز جهانی حیوانات مزرعه است.
– جایزه جهانی غذا یک جایزه بین المللی است و به افرادی داده می شود که توانسته‌اند دستاورد مهمی در جهت توسعه بشری در حوزه‌های بهبود کیفیت، کمیت و در دسترس قرار دادن مواد غذایی در دنیا داشته باشند. این جایزه همه ساله در روز جهانی غذا یا در حوالی این روز، به برنده یا برندگان آن اعطا می شود. این جایزه از سوی شرکت های فعال در عرصه بیوتکنولوژی کشاورزی حمایت مالی می‌شود.
– در آمریکا بیش از ۲۰۰ روز ملی مرتبط با غذا و نوشیدنی وجود دارد که در طول سال پراکنده هستند و آمریکا از این حیث در جهان رکورددار است؛ به عنوان مثال ۱۹ ژانویه در آمریکا روز ملی پاپ کورن، ۲۰ ژانویه روز ملی پنیر، ۲۷ ژانویه روز ملی کیک شکلاتی و …، است. در آمریکا حتی هفته های غذایی متعدد نیز وجود دارد که از آن جمله می توان به هفته اول ژوئن به نام ماست میوه‌ای، هفته چهارم جولای به نام سالاد، هفته دوم سپتامبر به نام وافل و…، اشاره کرد.
در کنار همه این نکات ، حقایقی تلخ و قابل تأمل نیز وجود دارد:
– آسیای گرسنه: آسیا قاره ای است که بیشترین تعداد گرسنگان جهان را در مقایسه با سایر قاره ها در خود جای داده است. حدود دو سوم گرسنگان جهان در آسیا سکونت دارند. از سوی دیگر در حالی طی چند سال گذشته روند تعداد گرسنگان در جنوب آسیا رو به کاهش بوده که در غرب آسیا، این روند افزایش تدریجی داشته است.
– گرسنگی در اوج: منطقه جنوب صحرای آفریقا دارای بالاترین نرخ گرسنگی در جهان است؛ به طوری که در این منطقه، از هر چهار نفر یک نفر از گرسنگی رنج می‌برد.
– قاتل شماره یک: گرسنگی در حال حاضر بیشتر از مجموع عواملی مانند ایدز، مالاریا و سل باعث مرگ انسان ها می شود.

– دلار ناقابل: در برنامه جهانی غذا، هزینه تغذیه یک کودک مدرسه با مواد غذایی مغذی؛ تنها معادل ۰٫۲۵ دلار است که در کل سال، این هزینه فقط ۵۰ دلار می شود.
– غذای کافی: برخلاف تصور عمومی، در حال حاضر غذای موجود در دنیا برای تغذیه کل مردم دنیا کافی است اما مشکل دسترسی به منابع غذایی و نبود بهره وری در تولید و توزیع غذا است که باعث می شود، با وجود کافی بودن غذای تولیدی در جهان، غذا به بسیاری از افراد «به میزان کافی» یا «اصلا» نرسد.
– اگر زنان کشاورز به همان منابعی که مردان کشاورز دسترسی داشتند، دسترسی می داشتند، اکنون تعداد گرسنگان جهان تنها معادل ۱۵۰ میلیون نفر بود.

همچنین ببینید

عکس رشته پلو

رشته پلو غذای اصیل ایرانی

رشته پلو : رشته پلو یکی از غذاهای اصیل و خوشمزه ایرانی است که با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *