خانه / هتل لند / اقامتگاه ها / اقامتگاه بوم گردی قشم

اقامتگاه بوم گردی قشم

اقامتگاه بوم گردی قشم

با انتخاب اقامتگاه بوم گردی قشم دل به دریا بزنید!

جزیره زیبا و بزرگ قشم آنقدر زیبایی طبیعی دارد که هر مسافری را برای سفر به آن قانع میکند. علاوه بر آن، وجود اقامتگاه بوم گردی قشم خود دلیل خوبی برای سفر به این جزیره زیباست.

پهناوری قشم آن را تبدیل به بزرگترین جزیره خلیج فارس ساخته است. گستردگی شرق به غرب آن باعث شده تنوع گیاهی و جانوری زیادی را بتوان در آن مشاهده کرد.

سفر به قشم تنهاد محدود به مراکز خرید و هتل های واقع شده در قشم نیست.

به دلیل تنوع  جاذبه های طبیعی و روستایی با مردمان خونگرم، سفر به روستاهای کمتر دیده شده قشم هم در سال های اخیر مورد توجه اهل سفر قرار گرفته است.

با راه اندازی اقامتگاه بوم گردی در روستاهای قشم، دیگر نگرانی بابت محل اقامت در روستاهای قشم وجود ندارد و نیازی به سفر های کوتاه  50 کیلومتری در روز برای دیدن جاذبه ها و برگشت به هتل در قشم وجود ندارد.

چرا سفر به قشم؟

اگر به جز رفتن به مراکز خرید و پاساژ ها در قشم به دنبال یک سفر هیجان انگیز هستید روستاهای آن را حتما ببینید؛ در آنها اقامت کنید و قبل از سفر اقامتگاه بومگردی قشم را بشناسید.

مشاهده ساختن لنج چوبی در کنار دریا، دیدن دلفین ها ، خوردن آب ازچاه های چاه کوه، جنگل های حرا و قایق رانی در آنها و دیدن ماهی هایی که شب هنگام به داخل قایق شما می آیند تنها بخشی از زیبایی های قشم است.

در کنار همه زیبایی های طبیعی، مهمان نوازی در اقامتگاه بوم گردی قشم خاطره ای برای شما خواهد ساخت که دفعات بعد نه تنها برای خرید و دیدن زیبایی های طبیعی، بلکه تنها برای تکرار تجربه مهمانی در اقامتگاه بوم گردی قشم راهی آن می شوید.

راه رسیدن به قشم

به جز پرواز و سفر مستقیم با هواپیما به فرودگاه قشم، با قطار، خودرو شخصی و وسایل نقلیه عمومی هم میتوان به قشم سفر کرد. به این منظور باید ابتدا به بندرعباس و بعد از آن از طریق اسکله حقانی و یا از طریق بندر پل وارد قشم شد.

نزدیک ترین نقطه جزیره قشم به ساحل اصلی بندر لافت است که معمولا با لندینگ کرافت های خودرو بر از بندر پل ورودی مسافر و خودرو دارد.

اقامتگاه بوم گردی قشم

روستاهای زیبا، زیبایی های پنهان در قشم

شاید بجز قشم نام درگهان را برای مراکز خرید و پاساژهایش شنیده باشید.

اما به جز این دو نقطه معروف، روستاهای زیبا و نزدیک به جاذبه های طبیعی بسیاری در قشم وجود دارد.

برای دیدن جنگل حرا می توان در روستای سهیلی، روستای طبل، روستای هفت رنگو و یا بندر لافت اقامت کرد. اگر قصد دیدن جزیره زیبای هنگام را دارید در روستای شب دراز یا روستای نقاشه اقامت کنید و زیبایی های تمام نشدنی جزیرهنگام را ببینید.

رزرو و اقامت در اقامتگاه قشم در رستای سوزا مکان مناسبی برای سفر به زیبایی های وصف ناپذیر جزیره ناز و برکه خلف است. اگر زمان مناسبی را برای سفر خود انتخاب کنید میتوانید لاک پشت پوزه کوتاه را ببنید.

برای دیدن دره ستارگان روستای برکه خلف را انتخاب کنید. خوردن آب شیرین از چاه های تنگه چاه کوه را باید با اقامت در روستای چاهو شرقی تجربه کرد. همچنین میتوان در روستای بندر دولاب اقامت گزید و از آنجا به تنگه چاهکوه سفرکرد.

زیبایی های قشم تمامی ندارند ؛ فقط کافی است روستا و اقامتگاه مناسبی را برای اقامت خود انتخاب کنید.

صاحبان اقامتگاه بوم گردی قشم همه با رویی خوش از مهمانان خود استقبال می کنند.

خوردن غذاهای خوشمزه و شنیدن داستانهای آنها هنگام خوردن چایی با شیر به رسم مردم انگلستان سفر متفاوتی را برای شما رقم میزند. چشمان خود را باز کنید. هدف سفرتان را مشخص کنید و با تعیین مکان های زیبایی که قصد بازدید ازآنها را دارید اقامتگاه بومگردی خود را بیابید. در ادامه مروری کوتاه بر اقامتگاه بومگردی های قشم خواهیم داشت تا انتخاب بهتری برای اقامت خود در اقامتگاه بوم گردی قشم داشته باشیم.

اقامتگاه بوم گردی قشم

اقامتگاه بوم گردی لرد سوزا قشم

اگر برای رفتن به جیره ناز راهی قشم شده اید، روستای سوزا میتواند مکان اقامتی مناسبی را برای سفر شما باشد. زیبایی های جزیره ناز که با جزر و مد خودنمایی میکند.

اقامتگاه بوم گردی لرد سوزا واقع در روستای سوزا، هم به نوبه خود امکانات مناسبی برای مسافران قشم ایجاد کرده است.

اقامتگاه بوم گردی لرد سوزا قشم

اقامتگاه بوم گردی خانه دوست قشم

اقامتگاه بوم گردی خانه دوست هم در روستای سوزا قرار دارد. بوم گردی خانه دوست امکانات رفاهی کاملی دارد. از پلاژ ویژه بانوان گرفته تا بازی های آبی و تور ماهگیری و قواصی.

همچنین رستوران سنتی آن با غذاهای جنوبی میتواند خاطرات خوشی را برای مهمانان خود به ارمغان بیاورد.

در اقامتگاه بوم گردی قشم، برخی از اقامتگاه ها تورهای مختلفی را برای مهمانان خود برگزار می کنند که اطلاع از آنها قبل از سفر می تواند سفر بهتری را رقم بزند.

اقامتگاه بوم گردی خانه دوست قشم

اقامتگاه بوم گردی خاله خورشید قشم

برای رفتن به جزیره هنگام یکی از بهترین روستاها برای اقامت روستای شیب دراز است.

بوم گردی خاله خورشید متعلق به خاله خورشید است که با رویی خوش و غذاهایی خوشمزه میزبان هر مسافری خواهد بود.

ساحل اختصاصی زیبا و دیدن شک بافی توسط خاله خورشید و طرح حنا بر روی دست و بدن از سرگرمی هایی است که میتوانید با اقامت در اقامتگاه بوم گردی خاله خورشید تجربه کنید .

اقامتگاه بوم گردی خاله خورشید قشم

اقامتگاه بوم گردی عموزینل قشم

اقامتگاه بوم گردی عمو زینل هم در روستای شیب دراز قرار دارد. اتاق هایی زیبا و رستوران سنتی با غذاهای خوشمزه محلی میتواند خاطره خوبی را از اقامت در اقامتگاه بوم گردی قشم برای شما بسازد.

اقامتگاه بوم گردی عموزینل قشم

اقامتگاه بوم گردی فتاحی قشم

اقامتگاه بوم گردی فتاحی هم در روستای شیب دراز، محل تخم گذاری لاک پشت های پوزه عقابی قرار دارد.

اگر در فصل مناسبی به قشم سفر کنید لاک پشت ها را هم میتوانید بعنوان یک تجربه منحصر به فرد ببینید.

برخی از اتاق های بومگردی فتاحی دارای سرویس بهداشتی اختصاصی و برخی نیز دارای سرویس بهداشتی عمومی هستند.

اقامتگاه بوم گردی فتاحی قشم

اقامتگاه بوم گردی دریای جنوب قشم

اقامتگاه بوم گردی دریای جنوب در نزدیکی اسکله قایق های سفر به جزیره هنگام، در روستای شیب دراز قرار دارد.

هر چند اقامتگاه تعداد اتاق اختصاصی زیادی ندارد اما موقعیت آن و تورهای دریایی که برگزار میکند میتواند مسافران قشم را نسبت به رزرو آن در لیست اقامتگاه بوم گردی های قشم قانع کند.

اقامتگاه بوم گردی سفار بندرلافت قشم

اگر از راه زمینی و از طریق بندر پل به قشم سفر کنید ، از بندر لافت وارد جزیره خواهید شد. لافت بادگیرهای بسیاری دارد.

بادگیر هایی با اندازه های مختلف که در بیشتر خانه ها دیده میشود.

اقامتگاه بوم گردی سفار علاوه بر موقعیت جغرافیایی مناسب، دارای صاحب خوش سلیقه و مهمان نواز است و تورهای قشم گردی بسیار خوبی را نیز برای مسافران خود برگزار میکند.

اقامتگاه بوم گردی سفار بندرلافت قشم

اقامتگاه بوم گردی بندر لافت قشم

 در بندر لافت علاوه بر سفار، اقامتگاه بوم گردی بندر لافت هم قرار دارد. بر خلاف تعداد اتاق کم در این اقامتگاه، صاحب آن با رویی خوش از شما پذیرایی میکند

اقامتگاه بوم گردی کلودنگ قشم

در روستای دهخدا، اقامتگاه بوم گردی کلودنگ قرار دارد. نزدیکی به جنگل حرا، بادگیرهای لافت و برگزاری تورهای ماهیگیری و جزیره گردی باعث شده مسافران زیادی علاقمند به اقامت در بومگردی کلودنگ باشند.

اقامتگاه بوم گردی کلودنگ قشم

اقامتگاه بوم گردی فردیس قشم

یکی از نزدیکترین اقامتگاه بوم گردی قشم به فرودگاه، اقامتگاه بوم گردی فردیس است. فردیس زمین والیبال ساحلی دارد  و به دور از هیاهوی مرکز قشم، بسیار مناسب بازی های آبی و تفریح خانوادگی است.

با وجود کف خواب بودن، اتاق های فردیس سرویس بهداشتی اختصاصی دارند.

رستوران سنتی با سرو غذای محلی و جنوبی سفر خوب را برای شما رقم میزند.

همچنین با فاصله کوتاهی میتوان به اسکله قایق های جزیره هنگام رفت و ارامش بی نظیری را تجربه نمود.

اقامتگاه بوم گردی فردیس قشم

اقامتگاه بوم گردی خالو منصور قشم

در روستای نقاشه و در جنوب جزیره قشم، اقامتگاه بوم گردی خالو منصور قرار دارد. خالو منصور با قدمت ۸۰ ساله در سال ۹۵ بازسازی و افتتاح شد.

میزبانی گرم به همراه برنامه های تفریحی که میزبان برای مهمانان خود فراهم میکند سفر متفاوتی را خواهد ساخت.

اقامتگاه بوم گردی خالو منصور قشم

اقامتگاه بوم گردی بادگیران سهیلی قشم

در روستای سهیلی چند اقامتگاه بومگردی به لیست اقامتگاه بوم گردی قشم افزوده شده است. از جمله میتوان به اقامتگاه بوم گردی بادگیران اشاره کرد.  شتر سواری، نقاشی حنا بر روی دست و پا و مهمان نوازی گرم به همراه موسیقی محلی و شب نشینی آنقدر جذابیت دارد که مشترک بودن سرویس بهداشتی مسافران را از اقامت در آن منصرف نمی کند

اقامتگاه بوم گردی بادگیران سهیلی قشم

اقامتگاه بوم گردی محمد تأخره قشم

اقامتگاه بوم گردی محمد تاخره هم در روستای سهیلی قرار دارد. یکی از مهمترین مزیت های اقامت در بوم گردی محمد تاخره سرو غذاهای دریایی خوشمزه با دستور پخت خاص مردم بومی قشم است.

ورود به زندگی میزبان و همراهی و هم نشینی با صاحب اقامتگاه لحظات سفر را خاص و منحصر به فرد میکند.

اقامتگاه بوم گردی محمد تأخره قشم

اقامتگاه بوم گردی فانوس قشم

اقامتگاه بوم گردی فانوس واقع در روستای سهیلی  یک اقامتگاه با حداکثر ۲۰ نفر ظرفیت است. رستوران ستی اقامتگاه نقطه تمایز آن با دیگر اقامتگاه بوم گردی قشم است. سه اتاق آن تمیز و مفروش شده و بصورت کف خواب میزبان مهمانان جزیره قشم است.

اقامتگاه بوم گردی فانوس قشم

اقامتگاه بوم گردی حسینی جزیره قشم

یکی دیگر از اقامتگاه های بوم گردی قشم و در روستای سهیلی، اقامتگاه بوم گردی حسینی قشم است. پارکینگ، اینترنت و رستوران از امکانات آن هستند. اتاقها کف خواب و برخی دارای سرویس بهداشتی اختصاصی میباشند

اقامتگاه بوم گردی حسینی جزیره قشم

اقامتگاه بوم گردی هفت رنگو جزیره قشم

در روستای هفت رنگو و در ورودی روستا، اقامتگاه بوم گردی هفت رنگو قرار دارد.

بوم گردی هفت رنگو، سه حیاط با اتاق هایی متفاوت دارد. ماهی، پرندگان و درختان حیاط هایی هستند که با اتاق های دور تا دور هر کدام با ویزگی ها و امکانات متفاوت، مناسب برای سفرهای تحقیقاتی، تفریحی و یا تورهای گرشگری است.

اگر مایل به دیدن کارگاه های لنجسازی قشم هستید، روستای هفت رنگو میتواند انتخاب مناسبی باشد.

سرو غذاهای محلی ، جنوبی و دریایی به همراه مهمان نوازی بی نظیر صاحب اقامتگاه، اقامت در این اقامتگاه را خاص میکند.

 اقامتگاه بوم گردی هفت رنگو جزیره قشم

اقامتگاه بوم گردی ناخدا امینی قشم

در روستای طبل و در مرکز جزیره قشم، اقامتگاه بوم گردی ناخدا امینی قرار دارد. علاقه گردشگران خارجی به اقامت در بوم گردی ناخدا امینی آن را از دیگر اقامتگاه بوم گردی قشم متمایز کرده است.

تورهای جزیره گردی به همراه سرو غذای محلی و کوسه ماهی در تنها بخشی از مزیت های اقامت در بوم گردی ناخدا امینی است.

اقامتگاه بوم گردی ناخدا امینی قشم

اقامتگاه بوم گردی خانه کاشانه سنتی علیشاهی قشم

در روستای طبل به جز ناخدا امینی، اقامتگاه بوم گردی خانه کاشانه سنتی علیشاهی  هم وجود دارد. بعد از انتخاب اقامتگاه در روستای طبل، میتوان به بلندی های روستای رفت و زیبایی و تصویر منحصر به فردی از قشم را مشاهده کرد.

بومگردی علیشاهی دارای حیوانات اهلی است  و بصورت سنتی میزبان مهمانان خود است. سرویس بهداشتی مشترک است و بصورت کف خواب میباشد.

اقامتگاه بوم گردی گلستان سلخ قشم

در روستای سلخ واقع در جنوب جزیره، اقامتگاه بوم گردی گلستان سلخ قرار دارد.

این اقامتگاه با وجود محیط صمیمی و کوچکی که دارد میزبانی را در حد اعلا به جا میاورد.

سرو غذای محلی به همراه امکان اجاره خودرو جهت گردش در قشم بخشی از امکاناتی است که صاحب اقامتگاه در اختیار مهمانان خود قرار می دهد.

اقامتگاه بوم گردی باغ آیین های زینت قشم

اقامتگاه بوم گردی باغ آیین های زینت ، در واقع دهکده توریستی روستای سلخ است.

سلیقه و مهمان نوازی زینت بانو، صاحب اقامتگاه باعث شده علاوه بر اشتغال زایی برای ۲۰۰ نفر بصورت مستقیم وغیر مستقیم، فرهنگ غنی و پر ارزش مردم بومی قشم هم به تمامی مسافران نشان داده شود.

اجرای شبانه  موسیقی سنتی به همراه سرو انواغ غذاهای محلی و محوطه بازی کودکان در کنار نمایشگاه و فوشگاه صنایع دستی منطقه، باغ آیین های زینت قشم را یکی از بهترین ها در بین اقامتگاه های بوم گردی قشم ساخته است.

اقامتگاه بوم گردی باغ آیین های زینت قشم

اقامتگاه بوم گردی مدالی قشم

اگر به روستای گوران در قشم سفر کردید، اقامتگاه بوم گردی مدالی میتواند مکان مناسبی برای اقامت شبانه شما باشد.

حنابندان دست و بدن ، فروش صنایع دستی ، موسیقی محلی،  ماساژ سنتی و سرو انواع غذاهای محلی و دریایی در اقامتگاه بخشی از دلایل اقامت در این بوم گردی است.

اقامتگاه بوم گردی مدالی قشم

اقامتگاه بوم گردی نچیدار قشم

اقامتگاه بوم گردی نچیدار در روستای چاهو شرقی قرار دارد. روستای چاهو در نزدیکی چاهکوه قرار دارد و میتوانید در مسیر رسیدن به آن از اب شیرین جمع شده در چاه های مسیر بنوشید.

فرم های زیبا و غریب آنها باعث می شود مسافران قشم علاقمند به دیدن چاهکوه و عجایب آن باشند.

بوم گردی نچیدار با فراهم ساختن محیطی صمیمی در کنار سرگرمی های گوناگون اقامت خوشی را برای مهمانان خود فراهم میکند.

اقامتگاه بوم گردی چاهکوه قشم

اقامتگاه بوم گردی چاه کوه هم در روستای چاهو شرقی و در لیست اقامتگاه بوم گردی قشم قرار دارد.

خانه ای صمیمی با المان های سنتی که در شلوغ ترین زمان سفر میتواند میزبان ۳۰ مهمان باشد و با فراهم ساختن امکانات مناسب اقامت در بومگردی، خاطره ساز خوبی برای اقامت در اقامتگاه بوم گردی قشم است.

اقامتگاه بوم گردی چاهکوه قشم

اقامتگاه بوم گردی اسد دریایی قشم

بندر دولاب در قسمت غربی جزیره ، مکانی است برای کسانی که میخواهند در نقطه ای دور از شلوغی بازار های قشم باشند.

شنا، شب نشینی و نزدیکی به زیبایی های چاهکوه باعث شده است در لیست اقامتگاه بوم گردی قشم قرار گیرد.

اقامتگاه بوم گردی گنبدهای نمکی قشم

در جنوب غربی قشم و در روستای کانی، اقامتگاه بوم گردی گنبد های نمکی قرار دارد. نزدیکی به دریا و غارهای نمکی باعث شد، بومگردی سال ۹۶ بازسازی و به بهره برداری برسد.

اقامتگاه بوم گردی جهان نمک کانی قشم

اقامتگاه بوم گردی جهان نمک هم در روستای کانی قرار دارد. روستای کانی در ۱۲ کیلومتری بزرگ ترین غار نمکی جهان قرار دارد. به همین دلیل مسافران و علاقمندان غار نمکی جهان نمک کانی را از بین اقامتگاه بوم گردی قشم انتخاب می کنند.

اقامتگاه بوم گردی ستاره برکه خلف قشم

کمتر مسافری را میتوان یافت که به قشم برود و دره ستارگان را نبیند.

نیاز به مکان اقامتی نزدیک دره ستارگان باعث شد در سال ۸۷ اقامتگاه بوم گردی ستاره برکه در روستای برکه خلف راه اندازی شود.

به  غیر از برگزاری تورهای گردشگری متنوع قشم توسط صاحب اقامتگاه، تمیزی روستای برکه خلف قطعا شما را متحیر خواهد کرد.

اقامتگاه بوم گردی بادگیر قشم

در روستای دفاری و در نزدیکی مرکز جزیره قشم، اقامتگاه بوم گردی بادگیر قرار دارد.

بادگیر قشم  به دلیل امکانات و محیط آن یک مجتمع اقامتی است تا یک اقامتگاه بوم گردی سنتی. اتاق های آن امروزی و سرو انواع غذا و گشت های جزیره گردی در آن برگزار می شود.

پس اگر در بین اقامتگاه بوم گردی قشم به دنبال مکانی با امکانات مناسب و در نزدیک مرکز قشم هستید، اقامتگاه بادگیر را برای اقامت خود انتخاب کنید.

اقامتگاه بوم گردی بادگیر قشم

قشم و جزایر زیبا و منحصر به فرد آن همه ساله میزبان مسافران بسیاری از سراسر کشورمان است.

تنوع اقامتگاه های بوم گردی آن باعث شده است اقامتگاه بومگردی قشم مناسب هر سلیقه و بودجه ای باشد.

اقامتگاه هایی که با همت مردمان خوب قشم راه اندازی شده اند تا علاوه بر رونق گردشگری، زیبایی روستاهای کمتر دیده شده قشم را به رخ بکشند.

با نگاهی به لیست اقامتگاه بوم گردی هرمزگان در میابیم همه آنها در یک چیزمشترکند ؛ مهمان نوازی و حک کردن خاطره ای خوش در ذهن مهمانان خود.

همچنین ببینید

boomgardi

چرا اقامت در اقامتگاه بوم گردی

رزرو اقامتگاه بوم گردی، دعوت به مهمانی اگر اهل سفر و رزرو مکان اقامتی خود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *