Logo سامانه جامع گردشگری

مقاله گردشگری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران(istta)، مردمانی که هرگز به تنهایی سفر نرفته‌اند اغلب نخستین سفر انفرادی خود را به عنوان یک تجربه مذهبی توصیف می‌کنند. تجربه‌ای نو در محیطی جدید که با هیچ یک از تعصبات،سلیقه‌ها و پیش داوری‌های معمول فیلتر نشده است.
سفر انفرادی به شما فرصت می‌دهد تا ترجیحات سفر و یا همراهان خود و برنامه دیدارهای خود را به میل خود انتخاب کنید. سفر به تنهایی به شما شانس این را می‌دهد که به طور کامل خودتان باشید.
البته سفر انفرادی خطرهای خود را نیز دارد. مشکلاتی چون نگرانی‌های مربوط به سلامتی، اوقات دراز تنهایی بدون دوست و هم صحبت و یا احتمال کمبود تجهیزات مسافرتی. اما با اندکی آمادگی قبلی و با اتکا به عقل سلیم شما می توانید ضمن صرفه جویی مالی از شرایط سخت و دشوار نیز آسان‌تر گذر کنید.
سفر به تنهایی و بدون همراه می‌تواند با نوعی خودخواهی و اعتماد به نفس زیاده ازحد همراه باشد. شما می‌توانید هرگاه دوست داشتید استراحت کنیدو هراندازه که می خواهید بخورید و درصورت نیاز زیاده روی کنید.
سود دیگر سفرهای انفرادی این است که اشتباهات شما و موفقیت‌های شما تنها مربوط به خودشماست. پس جای نگرانی برای این نیست که بخواهید به کسی توضیح بدهید یا به جای بازدید از یک موزه ، به گشت و گذار در کوچه و خیابان های شهر بپردازید و به جای پیروی از برنامه‌های از پیش تعیین شده دیگران که روز شما را خراب می کند. این برعهده خودتان است که بخواهید روز خود را بسازید و تجربه تازه و درس‌های متفاوتی برای خود بیاموزید.
همچنین شما می‌توانید درتمام مدت سفر، آن گونه باشید که می‌خواهید و آن گونه عمل کنید که دوست دارید. شاید بخواهید تمام روز را روی یک قایق تفریحی بگذرانید یا دریک کلاس آموزشی نام نویسی کنید و یا درکمال تن آسانی بدون این که نگران گذروقت باشید، کنار ساحل بنشینید و به امواج بنگرید یا کتاب بخوانید. شاید علاقه‌ای به دیدار از آبشار نیاگارا نداشته باشید وتنها بخواهید در یک جاده دراز رانندگی کنید.
و اکنون چند توصیه دیگر برای مسافران تنها:
همواره پیش از آغاز سفر از مسافت ، مدت زمان وقیمت و هزینه مالی سفر خود از فرودگاه تا هتل محل اقامت یا به مرکز شهر کاملا آگاه باشید. رانندگان تاکسی اغلب از مسافران تنها پول بیشتری مطالبه می‌کنند بنابراین قبل از این که سوار تاکسی شوید از راننده قیمت دقیق کرایه را بپرسید. اگر میان پولی که از شما درخواست شده با اطلاعات شما تفاوت زیادی بود، تاکسی دیگری بگیرید.
از پیش بدانید که آیا هتل واقامتگاه شما در مقصد مورد نظرتان تا دیروقت باز است یاخیردرغیر این صورت مجبور به گذراندن تمام شب در خودروی خود یا در شرایطی بدتر خواهید شد.
در سفر انفرادی همواره بکوشید که خودتان بهترین مشاور و راهنمای خود باشید. پس اگر احساس خوبی به اوضاع و احوال یا انجام کاری ندارید،از انجام آن کار منصرف شوید.
همیشه مدارک شناسایی خود را در مکان‌های مختلف همراه داشته باشید.
همواره در مکان‌های عمومی باشید وبه ویژه در ساعت‌های شب، از مکان‌های خلوت و پرت دوری کنید.
همواره هدفمند باشید و با اعتماد به نفس گام بردارید.
هیچگاه در ظاهر وسر و وضع ولباس خود را شبیه به یک گردشگر نشان ندهید. مثلا از پوشیدن یک تی شرت دیزنی لند و قدم زدن درخیابان با یک کتاب راهنمای گردشگری خودداری کنید.
نقشه و مسیر راهنمای سفر خود راپیوسته و در هرمرحله از سفر کنترل کنید. به جدول برنامه‌های حمل و نقل قطار یا هواپیما نیزپیش از ترک هتل یا بازگرداندن خودروی کرایه‌ای‌تان یا ترک مراکز وادارات گردشگری دقت کنید.
یک کپی از برنامه سفر خود نزد یک دوست یا اعضای خانواده تان بگذارید و پیوسته با تلفن و یا ایمیل با آنها در تماس باشید و آنها را از وضعیت خود آگاه کنید.اگر شما فردی انعطاف پذیر و آماده برای واکنش سریع در لحظه هستید ، سفر انفرادی برای شما آسان است. شما می‌توانید با رزو آخرین لحظه در هزینه سفرخود صرفه جویی کنید.

سامانه گردشگری و رزرو هتل پارمین


سامانه رزرواسیون اینترنتی پارمین مرجع کامل معرفی و رزرو هتل در سراسر ایران ، قدم ابتدایی خود را امکان رزرو آنلاین هتل در تمامی شهر های ایران برای مسافرین فراهم نموده است.این سامانه با عقد قرار داد با هتل های سراسر ایران و ارسال مسافر به هتل ها در ایام مختلف سال، رزرو هتل ها را با تخفیف به مسافرین محترم ارائه میدهد.این سامانه با معرفی جاذبه های گردشگری در هر شهر و نشان دادن موقعیت آن جاذبه تا هتل،انتخاب هتل را آسان تر و با معرفی جاذبه در نزدیکی هر هتل در تمامی شهر های ایران،مسیرهای گردشگری مناسب را به شما پیشنهاد میدهد.

تضمین بهترین قیمت رزرو هتل


این سامانه رزرو هتل در سراسر کشور را با نازل ترین قیمت ها برای شما عزیزان ضمانت می کند.
از شنیدن نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما خوشحال می شویم

تلفن پاسخ گویی به شکایات : 03136636621

logo-samandehiسامانه گردشگری و رزرو هتل پارمین با رزرو هتل در تهران،اصفهان، کیش، مشهد، شیراز و ... جهت سفرهای کاری، خانوادگی، توریستی بوده و علاوه بر رزرو اینترنتی هتل،به صورت تلفنی نیز در تمام طول سفر همراه شما می باشد.

طراحی سایت رایان پرتو، سئو و بهینه سازی سایت دکتر سئو

سامانه گردشگری و رزرو هتل پارمین را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید