Logo سامانه جامع گردشگری

خطر در گوشه و کنار دنیا وجود دارد اما ماهیت و شدت آن در هر کشور یا منطقه متفاوت است. صرف نظر از جایی که می روید شما باید در رابطه با مسافرت خود اقدامات اساسی خاصی را انجام دهید. سطح این اقدام بستگی به مقصد دقیق شما دارد.

1- هرگز بدون آشنایی کافی از مقصد و مسیری که برای سفر انتخاب میکنید، به مسافرت نروید. قبل از سفر درباره پاسخ سوالات زیر تحقیق کنید.

الف)آیا برای سفر به مقصد مورد نظر هشدار خاصی به لحاظ امنیتی، سیل، آتش سوزی، زلزله، برف و بوران و غیره داده شده است یا خیر؟

-امروزه، با گسترش امکانات ارتباطی، فنی و ماهوارهای، به راحتی میتوان از وضعیت راهها، آب و هوا، حوادث طبیعی خطرناک مثل وقوع سیل و طوفان و غیره مطلع شد.

-حصول اطمینان از ایمنی راهها و مسیری که باید طی کنیم. هم چنین به همراه داشتن تجهیزات مورد نیاز سفر، ما را در برابر آسیبهای احتمالی محفوظ نگاه میدارد.

ب)امنیت جاده ای در چه ساعاتی از شب یا روز کاهش مییابد؟

ج) چه امکانات جاده ای برای مقابله با حوادث احتمالی وجود دارد؟

د) کدام نقطه از مسیری که طی خواهید کرد، برای اطراق و استراحت بین راهی مناسب و امن تر است؟

هـ) چه رستورانهایی را برای صرف غذا باید انتخاب کرد؟

و) مصرف چه غذای بین راهی مناسب تر است؟

2- در صورت تمایل به صرف غذا در رستوران ها هرگز سالاد (به ویژه در رستوران های ناشناس)، میوه های پوست نکنده و آشامیدنی های همراه با یخ را میل نکنید.

3- هرگز پولها و اشیاء ارزشمند خود را در یک کیف یا یک ظرف قرار ندهید.

سعی کنید قبل از سفر، وضعیت فرهنگی و اقتصادی ساکنین مناطقی که در مسیرتان قرار خواهند گرفت، اطلاعات لازم را بدست بیاورید.

محتویات کیف شما شاید معادل ماهها حقوق افرادی باشد که در مناطق فقیرنشین زندگی میکنند. معمولاً مسافران پول نقد و اموال ارزشمندتری نسبت به افراد بومی دارند، لذا ممکن است به راحتی هدف دستبرد یا حمله افراد ناشناس قرار بگیرید.

به ویژه آن که بومیها، مناطق امن و ناامن را میشناسند. عدم آشنایی با افراد و محیط یا محدوده ای که تردد میکنید، مطمئناً احتمال آسیب پذیری را افزایش میدهد.

4- سعی کنید از مردم رهگذر در خیابان آدرس نپرسید. سعی کنید افسر پلیسی را پیدا کنید. با این کار یک فرد غریبه را از مقصد خود مطلع میکنید.

نقشه ای تهیه کرده و از کسانی کمک بگیرید که احتمال بیشتری دارد به شما کمک کند. برای انتخاب بهترین و ایمن ترین مسیر، همیشه از افراد موجه مثل مأمورین راهنمایی و رانندگی و یا افرادی که شناسایی آنها آسان است، مثل رانندگان تاکسی، مغازه دارها و غیره سوال نمایید.

در موارد خاص، وقتی فرد مطمئنی را برای اخذ راهنمایی نیافتید، سعی نمایید در پرسش خود مقصد نهایی خود را بیان نکنید بلکه در شهرهای بین راهی براساس نقشه ای که در اختیار دارید، آدرس نزدیک ترین شهر بعدی مسیر خود را بپرسید تا دیگران از مقصد نهایی شما مطلع نگردند.

سامانه گردشگری و رزرو هتل پارمین


سامانه رزرواسیون اینترنتی پارمین مرجع کامل معرفی و رزرو هتل در سراسر ایران ، قدم ابتدایی خود را امکان رزرو آنلاین هتل در تمامی شهر های ایران برای مسافرین فراهم نموده است.این سامانه با عقد قرار داد با هتل های سراسر ایران و ارسال مسافر به هتل ها در ایام مختلف سال، رزرو هتل ها را با تخفیف به مسافرین محترم ارائه میدهد.این سامانه با معرفی جاذبه های گردشگری در هر شهر و نشان دادن موقعیت آن جاذبه تا هتل،انتخاب هتل را آسان تر و با معرفی جاذبه در نزدیکی هر هتل در تمامی شهر های ایران،مسیرهای گردشگری مناسب را به شما پیشنهاد میدهد.

تضمین بهترین قیمت رزرو هتل


این سامانه رزرو هتل در سراسر کشور را با نازل ترین قیمت ها برای شما عزیزان ضمانت می کند.
از شنیدن نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما خوشحال می شویم

تلفن پاسخ گویی به شکایات : 03136636621

logo-samandehiسامانه گردشگری و رزرو هتل پارمین با رزرو هتل در تهران،اصفهان، کیش، مشهد، شیراز و ... جهت سفرهای کاری، خانوادگی، توریستی بوده و علاوه بر رزرو اینترنتی هتل،به صورت تلفنی نیز در تمام طول سفر همراه شما می باشد.

طراحی سایت رایان پرتو، سئو و بهینه سازی سایت دکتر سئو

سامانه گردشگری و رزرو هتل پارمین را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید