سفری پرخاطره و کم خطر در زمستان

سفر در فصل سرما برای بیشتر افراد جامعه به درستی تعریف نشده است. بسیاری معتقدند فصل زمستان علاوه بر سختی هایی که در ترابری ایجاد می کند، همواره یادآور بیماری و مشکلات دیگر است، اما به راستی سفر در زمستان آنقدرها هم که به نظر می آید ناخوشایند نیست.
با توجه نمودن به چند نکته ساده می توان خاطره ای دلچسب و پرهیجان در فصل زمستان رقم زد و با یک سفر خاطره انگیز، انرژی لازم را برای طی کردن سردترین اوقات سال به دست آورد.
آماده نمودن ماشین در این فصل برای سفر، مهم ترین نکته است چراکه جاده ها لغزنده و یخ زده است.سؤال مهم این است که چگونه می توان در جاده در فصل زمستان رانندگی بدون خطری داشت؟

جلوگیری از یخ زدن شیشه ها
محلولی از آب و سرکه تهیه کنید.شب قبل از سفر بر روی شیشه های خودرو اسپری کنید.این کار باعث می شود تا شیشه ها در برابر سرما دیرتر یخ بزنند.علاوه بر اینکه مقرون به صرفه است، از بروز حادثه در اثر از بین رفتن دید شما جلوگیری می کند.

آیا قفل ماشین یخ زده است؟
راه حل آن بسیار ساده است.با استفاده از کمی ضد عفونی کننده ی دست می توانید یخ قفل را باز کنید. بر روی قفل بریزید و چند ضربه به آن بزنید.مشکل حل خواهد شد.

آیا در برف گیر کرده اید؟
زمانی که ماشین در برف گیر می کند با حرکت و تلاش شما، گودال زیر چرخ ها بیشتر خواهد شد. برای جلوگیری از این مشکل کافیست، لاستیک های کف ماشین را در آورده و زیر چرخها قرار دهید تا راحتر از گودال ایجاد شده خارج شوید.

نکته مهم دیگر مصرف آب کافی است. برخلاف باور مردم، بدن در زمستان به دلیل سوخت و ساز بالا، به میران آب بیشتری نیار دارد. اگر پوشت شما به سرعت در سرما خشک می شود، نشان دهنده ی این است که بدن شما آب کم دارد. خوردن نوشیدنی های گرم را در این فصل فراموش نکنید.همچنین از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

طراحی سایت و پشتیبانی با رایان پرتو
© 2007-2017 - Powered By Sharp Reservation System v3.1.18 , All Right Reserved.