خانه / جاذبه های گردشگری / مسجد نصیرالملک

مسجد نصیرالملک ، فارس , شیراز

  • مسجد نصیرالملک

مسجد نصیرالملک شیراز یکی از زیباترین و با شکوه ترین مساجد تاریخی ایران است. اگرچه از نظر وسعت در قیاس با مسجد وکیل یا مسجد جامع نو از وسعت چندانی برخوردار نیست، اما شکوه معماری مسجد، آن را در نهایت تعالی و ظرافت قرار داده است و می توان آن را شاهکار معماری به ویژه کاشی کاری دانست. این مسجد در محله گود عربان و خیابان لطفعلی خان زند و در نزدیکی حرم مطهر شاه چراغ(ع) قرار دارد و از بناهای دوران قاجار است که در سال ۱۲۹۳ قمری توسط حسنعلی نصیرالملک ساخته شد.

به علت استفاده از شیشه های رنگی در این مسجد، آن را مسجد صورتی ایران نیز می گویند. مسجد یک سر در ورودی دارد و دو ورودی دیگر آن به کوچهٔ جنوبی و مسجد و به امامزادهٔ جنب آن مرتبط می باشد. ورودی اصلی مسجد از کاشی هفت رنگ با تزیینات فراوانی از گل سرخ گل زنبق شیراز است. این سردر دارای دو جرز است و هر جرز به سه قسمت تقسیم شده و در بالای آن یک تابلو با کاشی هفت رنگ قرار دارد. درب چوبی مسجد دارای قابی سنگی با تزیینات اسلیمی و سنگ یک پارچه بزرگ است و روی آن یک قوس پنج و هفت به کار رفته است. در بالای قاب سنگی، یک کتیبهٔ کوچک وجود دارد که سنگی با شعر شوریده شیرازی و تاریخ ساخت آن با خط نستعلیق آمده است. مسجد دارای حیاط وسیع است که حوض بزرگی در وسط آن است.

همانگونه که بر روی نقشه مشخص است مسجد نصیرالملک در شهر شیراز قرار گرفته است. شما می توانید برای داشتن یک سفر خاطره انگیز و یک اقامت دلنشین در بهترین هتل های شهر شیراز به بخش رزرو هتل سامانه جامع گردشگری پارمین مراجعه کنید.
همچنین شما می توانید برای هر گونه برنامه ریزی سفر با هر بودجه ای با گروه ما در ارتباط باشید و ما را در تمامی مراحل سفر همراه خود بدانید.


آدرس :

شیراز،خیابان لطفعلی خان زند


موقعیت بر روی نقشه :

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین


سامانه رزرواسیون اینترنتی پارمین مرجع کامل معرفی و رزرو اقامتگاه بوم گردی در سراسر ایران ، قدم ابتدایی خود را امکان رزرو آنلاین هتل و اقامتگاه بوم گردی در تمامی شهر های ایران برای مسافرین فراهم نموده است.این سامانه با عقد قرار داد با هتل ها و اقامتگاه های سراسر ایران و ارسال مسافر به آن ها در ایام مختلف سال، رزرو هتل ها و اقامتگاه بوم گردی را با تخفیف به مسافرین محترم ارائه میدهد.این سامانه با معرفی جاذبه های گردشگری در هر شهر و نشان دادن موقعیت آن جاذبه تا هتل و اقامتگاه< ،انتخاب را آسان تر و با معرفی جاذبه در نزدیکی هر هتل و اقامتگاه در تمامی شهر های ایران،مسیرهای گردشگری مناسب را به شما پیشنهاد میدهد.این سامانه اقامتگاه بوم گردی در سراسر کشور را با نازل ترین قیمت ها برای شما عزیزان ضمانت می کند.


از شنیدن نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما خوشحال می شویم

تلفن پاسخ گویی به شکایات : 03136636621

ارتباط جهت پشتیبانی رزرو

 

به پارمین اعتماد کنید

logo-samandehi

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین با رزرو اقامتگاه سنتی و مدرن در تهران،اصفهان، کیش، مشهد، شیراز و ... جهت سفرهای کاری، خانوادگی، توریستی بوده و علاوه بر رزرو اینترنتی اقامتگاه بوم گردی سنتی، به صورت تلفنی نیز در تمام طول سفر همراه شما می باشد.

طراحی سایت رایان پرتو


سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید