خانه / جاذبه های گردشگری / دریاچه نمک(مهارلو)

دریاچه نمک(مهارلو) ، فارس , شیراز

  • دریاچه نمک(مهارلو)

دریاچه مهارلو در حدود 18 کيلومترى جنوب شيراز قرار دارد. ارتفاع اين درياچه، 1460 متر از سطح دريا و بیشترین عمق آن 3 متر است. به همين دليل ميزان تبخير بالاست و بخشى از بستر آن را لايه اى از نمک مي پوشاند و فقط در بخش هاى شمالى و مرکزی، آن هم با ژرفاى خيلى کم (حداکثر 50 سانتيمتر) و شورى زياد، آب وجود دارد.

تأمين کنندة اصلى آب اين درياچه، رودها و آبراهه هايى هستند که از شمال و جنوب در آن تخليه مي شوند. مساحت آن در فصول مختلف متفاوت و تابع بارش هاى جوى است. جدا از تبخير زياد، دو گنبد نمکى واقع در کنار اين درياچه، در شورى بي اندازة آن تأثير به سزايى دارند. نام این دریاچه، برگرفته از نام روستای مهارلو است از که در مجاورت آن قرار گرفته و بخش قدیمی روستای مهارلو در بخش ساحلی دریاچه واقع است .این دریاچه در برخی از فصول به دلیل رشد نوع خاصی از جلبک به رنگ قرمز در می آید.

همانگونه که بر روی نقشه مشخص است دریاچه نمک(مهارلو) در شهر شیراز قرار گرفته است. شما می توانید برای داشتن یک سفر خاطره انگیز و یک اقامت دلنشین در بهترین هتل های شهر شیراز به بخش رزرو هتل سامانه جامع گردشگری پارمین مراجعه کنید.
همچنین شما می توانید برای هر گونه برنامه ریزی سفر با هر بودجه ای با گروه ما در ارتباط باشید و ما را در تمامی مراحل سفر همراه خود بدانید.


موقعیت بر روی نقشه :

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین


سامانه رزرواسیون اینترنتی پارمین مرجع کامل معرفی و رزرو اقامتگاه بوم گردی در سراسر ایران ، قدم ابتدایی خود را امکان رزرو آنلاین هتل و اقامتگاه بوم گردی در تمامی شهر های ایران برای مسافرین فراهم نموده است.این سامانه با عقد قرار داد با هتل ها و اقامتگاه های سراسر ایران و ارسال مسافر به آن ها در ایام مختلف سال، رزرو هتل ها و اقامتگاه بوم گردی را با تخفیف به مسافرین محترم ارائه میدهد.این سامانه با معرفی جاذبه های گردشگری در هر شهر و نشان دادن موقعیت آن جاذبه تا هتل و اقامتگاه< ،انتخاب را آسان تر و با معرفی جاذبه در نزدیکی هر هتل و اقامتگاه در تمامی شهر های ایران،مسیرهای گردشگری مناسب را به شما پیشنهاد میدهد.این سامانه اقامتگاه بوم گردی در سراسر کشور را با نازل ترین قیمت ها برای شما عزیزان ضمانت می کند.


از شنیدن نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما خوشحال می شویم

تلفن پاسخ گویی به شکایات : 03136636621

ارتباط جهت پشتیبانی رزرو

 

به پارمین اعتماد کنید

logo-samandehi

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین با رزرو اقامتگاه سنتی و مدرن در تهران،اصفهان، کیش، مشهد، شیراز و ... جهت سفرهای کاری، خانوادگی، توریستی بوده و علاوه بر رزرو اینترنتی اقامتگاه بوم گردی سنتی، به صورت تلفنی نیز در تمام طول سفر همراه شما می باشد.

طراحی سایت رایان پرتو


سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید