• بازار کاشان

يکى از ابنيهٔ مهم و جالب توجه کاشان، بازار بزرگ و قديمى آن است، بناى اوليهٔ بازار را به اوايل قرن هفتم هجرى قمرى نسبت مى دهند؛ ولى در دوران صفوى از رونق بيش ترى برخوردار بوده است. اين بازار با آراستگى و طرح بسيار عالى ساختمانى اش، بسيار باشکوه است.

بازار کاشان خيلى زيباست و با تاق هايى حيرت انگيز پوشيده شده است. در مجموعهٔ اين بازار، ده ها کاروان سرا، تيمچه، آب انبار و ... وجود دارد که هر يک نقش و اهميت ويژه اى دارند. بازار بزرگ کاشان را راسته هاى مس فروشان، زرگرها (طلافروشان)، کفاشان و فرش فروشان در بر مى گيرد. قسمت هاى مختلف بازار کاشان به شرح زير است:

تيمچهٔ امين الدوله : يکى از بناهاى تاريخى زيبا و باشکوه بازار کاشان، تيمچهٔ امين الدوله است. اين تيمچه از جمله بناهاى متعدد مربوط به فرخ خان غفارى کاشي ملقب به امين الدوله است که در سال ۱۲۸۵، ساختمان آن را به پايان رسانده است.

اين بناى مرتفع با سه طبقه و دهنهٔ وسيع از عظمت خاصى برخوردار است، زيبايى هاى خيره کننده و شاهکارهاى هندسى اش اين بناى کم نظير را ممتاز ساخته است. در استحکام تيمچه و طراحى و معمارى آن، چنان دقت و مهارتى به کار برده شده است که پس از يک قرن و نيم هنوز کاملاً سالم و سرپاست و يکى از کانون هاى تجارى فعال بازرگانان است.

تيمچهٔ حاج محمد حسين ملک التجار : اين سراى سرپوشيده که تقريباً در جوار تيمچهٔ امين الدوله قرار دارد، از ابنيهٔ دوران قاجار است که از حيث نقشه و اصول معمارى و نوع مصالح و تاق بندى هاى سقف و تزئينات روى کار، همانند تيمچهٔ امين الدوله است؛ ولى از لحاظ وسعت و اندازهٔ دهنهٔ سقف، کمى کوچک تر از آن است. اين تيمچه نيز با درهاى چوبى اش به بازار کاشان ارتباط پيدا مى کند.

تيمچهٔ حاج سيدحسين صباغ : از ديگر بناهاى دوران قاجارِ بازار کاشان، بناى تيمچهٔ حاج سيدحسن صباغ است که در ناحيهٔ بالاى بازار کاشان، واقع شده است. اين تيمچه در سه طبقه ساخته شده و دو صحن دارد. در نزديکى اين تيمچه، آب انبارى نيز به همين نام وجود دارد که از حيث عظمت و شوکت درخور اهميت فراوان است.

سراى شريف خانه يا گمرک : بناى اين ساختمان مشتمل بر سه طبقه است و در اواخر دوران قاجار، توسط فردى به نام آقاشريف فدايى ساخته شده است. از خصوصيات اين سرا، تزئين حجره ها با کاشى هاى منقش و نقاشى هاى بسيار زيبا است که مجالس بزم و رزم و شکارگاه را به نمايش گذارده است.

همانگونه که بر روی نقشه مشخص است بازار کاشان در محدوده تاریخی کاشان قرار گرفته است. شما می توانید برای داشتن یک سفر خاطره انگیز و یک اقامت دلنشین در بهترین هتل های شهرستان کاشان به بخش رزرو هتل سامانه جامع گردشگری پارمین مراجعه کنید.
همچنین شما می توانید برای هر گونه برنامه ریزی سفر با هر بودجه ای با گروه ما در ارتباط باشید و ما را در تمامی مراحل سفر همراه خود بدانید.


موقعیت بر روی نقشه :

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین


سامانه رزرواسیون اینترنتی پارمین مرجع کامل معرفی و رزرو اقامتگاه بوم گردی در سراسر ایران ، قدم ابتدایی خود را امکان رزرو آنلاین هتل و اقامتگاه بوم گردی در تمامی شهر های ایران برای مسافرین فراهم نموده است.این سامانه با عقد قرار داد با هتل ها و اقامتگاه های سراسر ایران و ارسال مسافر به آن ها در ایام مختلف سال، رزرو هتل ها و اقامتگاه بوم گردی را با تخفیف به مسافرین محترم ارائه میدهد.این سامانه با معرفی جاذبه های گردشگری در هر شهر و نشان دادن موقعیت آن جاذبه تا هتل و اقامتگاه< ،انتخاب را آسان تر و با معرفی جاذبه در نزدیکی هر هتل و اقامتگاه در تمامی شهر های ایران،مسیرهای گردشگری مناسب را به شما پیشنهاد میدهد.این سامانه اقامتگاه بوم گردی در سراسر کشور را با نازل ترین قیمت ها برای شما عزیزان ضمانت می کند.


از شنیدن نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما خوشحال می شویم

تلفن پاسخ گویی به شکایات : 03136291123

ارتباط جهت پشتیبانی رزرو

 

به پارمین اعتماد کنید

logo-samandehi

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین با رزرو اقامتگاه سنتی و مدرن در تهران،اصفهان، کیش، مشهد، شیراز و ... جهت سفرهای کاری، خانوادگی، توریستی بوده و علاوه بر رزرو اینترنتی اقامتگاه بوم گردی سنتی، به صورت تلفنی نیز در تمام طول سفر همراه شما می باشد.

طراحی سایت رایان پرتو


سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید