خانه / جاذبه های گردشگری / آب انبار سردار بزرگ

آب انبار سردار بزرگ ، قزوین , قزوین

  • آب انبار سردار بزرگ

آب انبار سردار بزرگ ، بزرگترین آب انبار تک گنبدی در ایران و جهان است که در سال ۱۱۹۱ هجری شمسی (۱۲۲۷ هجری قمری - ۱۸۱۲ میلادی) در محله راه ری شهر قزوین ساخته شده است. این بنای گنبددار که نمونه ای شاخص و منحصر به فرد در ایران به شمار می رود، دارای گنبدی رفیع و آجریست که نورگیرهایی بر بدنه آجری آن تعبیه گردیده است . در دو طرف در ورودی آب انبار سردار ، سکوی سنگی برای نشستن و استراحت وجود دارد و همچنین راه سنگی آن جمعاً ۵۰ پله سنگی دارد . این راه رو به کانالی مشهور به راه شیر منتهی شده که دارای سقف قوسی شکل می باشد.

بانیان احداث این آب انبار، دو برادر به نام محمدحسن خان و محمدحسین خان  از امرا و سرداران زمان فتحعلی شاه، محمد شاه و ناصرالدین شاه بودند. این آب انبار یک نظام بزرگ و جالب از آب رسانی شهری محسوب می شود که حجم مخزن آن بالغ بر سه هزار مترمکعب است.


آدرس :

قزوین ، خیابان راه آهن


موقعیت بر روی نقشه :

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین


سامانه رزرواسیون اینترنتی پارمین مرجع کامل معرفی و رزرو اقامتگاه بوم گردی در سراسر ایران ، قدم ابتدایی خود را امکان رزرو آنلاین هتل و اقامتگاه بوم گردی در تمامی شهر های ایران برای مسافرین فراهم نموده است.این سامانه با عقد قرار داد با هتل ها و اقامتگاه های سراسر ایران و ارسال مسافر به آن ها در ایام مختلف سال، رزرو هتل ها و اقامتگاه بوم گردی را با تخفیف به مسافرین محترم ارائه میدهد.این سامانه با معرفی جاذبه های گردشگری در هر شهر و نشان دادن موقعیت آن جاذبه تا هتل و اقامتگاه< ،انتخاب را آسان تر و با معرفی جاذبه در نزدیکی هر هتل و اقامتگاه در تمامی شهر های ایران،مسیرهای گردشگری مناسب را به شما پیشنهاد میدهد.این سامانه اقامتگاه بوم گردی در سراسر کشور را با نازل ترین قیمت ها برای شما عزیزان ضمانت می کند.


از شنیدن نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما خوشحال می شویم

تلفن پاسخ گویی به شکایات : 03136636621

ارتباط جهت پشتیبانی رزرو

 

به پارمین اعتماد کنید

logo-samandehi

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین با رزرو اقامتگاه سنتی و مدرن در تهران،اصفهان، کیش، مشهد، شیراز و ... جهت سفرهای کاری، خانوادگی، توریستی بوده و علاوه بر رزرو اینترنتی اقامتگاه بوم گردی سنتی، به صورت تلفنی نیز در تمام طول سفر همراه شما می باشد.

طراحی سایت رایان پرتو


سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید