خانه / جاذبه های گردشگری / کلوت شهداد(شهر کلوخی)

کلوت شهداد(شهر کلوخی) ، کرمان , کرمان

  • کلوت شهداد(شهر کلوخی)

در دل کویر لوت و فاصله ی 40 کیلومتری شمال شرقی شهداد کرمان، بزرگترین و منحصر به فردترین پدیده ی کویر را با قدمتی 20 هزار ساله، به طول تقریبی 145 کیلومتر و عرض 80 کیلومتر می توان مشاهده کرد که "کلوت" نامیده میشود.

واژه ی کلوت از ترکیب دو واژه ی "کل" به معنی "آبادی" و "لوت" که نام بیابان این منطقه است ، گرفته شده .

در نزدیک کلوت ها، جز صدای وهم انگیز زوزه ی باد، صدای دیگری شنیده نمی شود. مجموعه ی کلوتها از 43 کیلومتری شهرستان شهداد در استان کرمان آغاز می شوند و در دل کویر امتداد می یابند. کویر لوت خصوصا در محدوده ی شهداد، عجایب و شگفتی‌هایی دارد که ممکن است برای غیر بومیان، علاوه برجذابیت و زیبایی خارق العاده ای که دارد، بسیار خطرناک نیز باشد.

در سفر به سرزمین پر رمز و راز کرمان دیدن این کویر خالی از لطف نیست.


آدرس :

کرمان،کیلومتر 40 شمال شرقی شهداد


موقعیت بر روی نقشه :

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین


سامانه رزرواسیون اینترنتی پارمین مرجع کامل معرفی و رزرو اقامتگاه بوم گردی در سراسر ایران ، قدم ابتدایی خود را امکان رزرو آنلاین هتل و اقامتگاه بوم گردی در تمامی شهر های ایران برای مسافرین فراهم نموده است.این سامانه با عقد قرار داد با هتل ها و اقامتگاه های سراسر ایران و ارسال مسافر به آن ها در ایام مختلف سال، رزرو هتل ها و اقامتگاه بوم گردی را با تخفیف به مسافرین محترم ارائه میدهد.این سامانه با معرفی جاذبه های گردشگری در هر شهر و نشان دادن موقعیت آن جاذبه تا هتل و اقامتگاه< ،انتخاب را آسان تر و با معرفی جاذبه در نزدیکی هر هتل و اقامتگاه در تمامی شهر های ایران،مسیرهای گردشگری مناسب را به شما پیشنهاد میدهد.این سامانه اقامتگاه بوم گردی در سراسر کشور را با نازل ترین قیمت ها برای شما عزیزان ضمانت می کند.


از شنیدن نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما خوشحال می شویم

تلفن پاسخ گویی به شکایات : 03136291123

ارتباط جهت پشتیبانی رزرو

 

به پارمین اعتماد کنید

logo-samandehi

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین با رزرو اقامتگاه سنتی و مدرن در تهران،اصفهان، کیش، مشهد، شیراز و ... جهت سفرهای کاری، خانوادگی، توریستی بوده و علاوه بر رزرو اینترنتی اقامتگاه بوم گردی سنتی، به صورت تلفنی نیز در تمام طول سفر همراه شما می باشد.

طراحی سایت رایان پرتو


سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید