خانه / جاذبه های گردشگری / خانه و حسینیه امینی ها

خانه و حسینیه امینی ها ، قزوین , قزوین

  • خانه و حسینیه امینی ها

خانه و حسینیه امینی ها، از خانه های زیبا و اعیانی قزوین است که توسط حاج محمد رضا امینی از اعیان تجار قزوین، در مغرب رودخانه دزج ساخته شد که بعدها در زمان پهلوی اول رودخانه پر شده و خیابات مولوی به جای آن احداث شد. این ساختمان در سال ۱۲۷۵ هجری قمری بنا شده و در آن وقت مبلغ 48 هزار تومان صرف ساختش شده است. در میان بنا سه تالار ساخته شده که امتدادشان به موازات یکدیگر از شرق به غرب بوده و میان دو حیاط شمالی و جنوبی قرار دارد.

تالارها دارای ارسی های بسیار زیبایی بوده که در هنگام روضه خوانی با بلند کردن آن ها، هر سه تالار یکی می گردند و محوطه سر پوشیده بزرگ و آیینه کاری زیبایی را تشکیل می دهند. در وسط تالار بزرگ چهلچراغ آویخته شده و فرش های تالار یک تخته و عتیقه اند. زیر تالارها خالی بوده و سردابه، زیرزمین، شربت خانه و انبار ساخته شده است.


آدرس :

قزوین ، خیابان مولوی


موقعیت بر روی نقشه :

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین


سامانه رزرواسیون اینترنتی پارمین مرجع کامل معرفی و رزرو اقامتگاه بوم گردی در سراسر ایران ، قدم ابتدایی خود را امکان رزرو آنلاین هتل و اقامتگاه بوم گردی در تمامی شهر های ایران برای مسافرین فراهم نموده است.این سامانه با عقد قرار داد با هتل ها و اقامتگاه های سراسر ایران و ارسال مسافر به آن ها در ایام مختلف سال، رزرو هتل ها و اقامتگاه بوم گردی را با تخفیف به مسافرین محترم ارائه میدهد.این سامانه با معرفی جاذبه های گردشگری در هر شهر و نشان دادن موقعیت آن جاذبه تا هتل و اقامتگاه< ،انتخاب را آسان تر و با معرفی جاذبه در نزدیکی هر هتل و اقامتگاه در تمامی شهر های ایران،مسیرهای گردشگری مناسب را به شما پیشنهاد میدهد.این سامانه اقامتگاه بوم گردی در سراسر کشور را با نازل ترین قیمت ها برای شما عزیزان ضمانت می کند.


از شنیدن نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما خوشحال می شویم

تلفن پاسخ گویی به شکایات : 03136636621

ارتباط جهت پشتیبانی رزرو

 

به پارمین اعتماد کنید

logo-samandehi

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین با رزرو اقامتگاه سنتی و مدرن در تهران،اصفهان، کیش، مشهد، شیراز و ... جهت سفرهای کاری، خانوادگی، توریستی بوده و علاوه بر رزرو اینترنتی اقامتگاه بوم گردی سنتی، به صورت تلفنی نیز در تمام طول سفر همراه شما می باشد.

طراحی سایت رایان پرتو


سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید