خانه / جاذبه های گردشگری / خانهٔ قزوینی‌ها

خانهٔ قزوینی‌ها ، اصفهان , اصفهان

  • خانهٔ قزوینی‌ها

خانهٔ قزوینی ها خانه ای تاریخی در اصفهان است که قدمت آن به دوران ناصرالدین شاه قاجار باز می گردد. با وجود خانه های قدیمی بسیار در اصفهان، بازدید از شمار اندکی از آنها مانند خانهٔ قزوینی ها برای توریست ها امکان پذیر است. این خانه دارای ساختمانی زیبا و نقشه ای استادانه است. این خانه شامل اندرونی و بیرونی و حیاط هایی است که گرداگرد آنها اتاق های بسیاری قرار دارد. ضلع شمالی هر حیاط بلندتر از دیگر ضلع های آن است و از اهمیت بیشتری نسبت به دیگر ضلع ها برخوردار است. از دیدنی های بیرونی خانه می توان به شاه نشین با مقرنس های ظریف که آن را به زیبایی آراسته یاد کرد. همچنین درهای شاه نشین که شیشه بندی منقوش دارند، آن را به اتاق های مختلف پیوند می دهند.

بخش بیرونی همچنین دارای یک تالار پذیرایی در سمت غربی است که با گچبری و آینه کاری تزیین شده و در سمت شرقی، یک تالار پذیرایی، تعدادی اتاق های کوچک تر و ایوان های سراسری، و همچنین هشتی های سرپوشیده و بخش های خدماتی قرار دارد. بخش های اندرونی در شرق حیاط اصلی قرار دارند. تعدادی تالار و حجره در این بخش واقع است. بخش جنوبی خانه، ویژهٔ سکونت خدمتکاران بوده و اصطبل ها نیز در این بخش قرار داشته اند. بخش اندرونی خانه به وسیلهٔ یک راهرو دسترس پذیر می باشد. بازدید کننده، در هنگام ورود به محوطه، مستقیم به بخش بیرونی آن وارد می شود، ولی برای رسیدن به بخش اندرونی باید از چند راهرو بگذرد.

همانگونه که بر روی نقشه مشخص است خانهٔ قزوینی ها در محدوده تاریخی شهر اصفهان قرار گرفته است. شما می توانید برای داشتن یک سفر خاطره انگیز و یک اقامت دلنشین در بهترین هتل های شهراصفهان به بخش رزرو هتل سامانه جامع گردشگری پارمین مراجعه کنید.
همچنین شما می توانید برای هر گونه برنامه ریزی سفر با هر بودجه ای با گروه ما در ارتباط باشید و ما را در تمامی مراحل سفر همراه خود بدانید.


موقعیت بر روی نقشه :

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین


سامانه رزرواسیون اینترنتی پارمین مرجع کامل معرفی و رزرو اقامتگاه بوم گردی در سراسر ایران ، قدم ابتدایی خود را امکان رزرو آنلاین هتل و اقامتگاه بوم گردی در تمامی شهر های ایران برای مسافرین فراهم نموده است.این سامانه با عقد قرار داد با هتل ها و اقامتگاه های سراسر ایران و ارسال مسافر به آن ها در ایام مختلف سال، رزرو هتل ها و اقامتگاه بوم گردی را با تخفیف به مسافرین محترم ارائه میدهد.این سامانه با معرفی جاذبه های گردشگری در هر شهر و نشان دادن موقعیت آن جاذبه تا هتل و اقامتگاه< ،انتخاب را آسان تر و با معرفی جاذبه در نزدیکی هر هتل و اقامتگاه در تمامی شهر های ایران،مسیرهای گردشگری مناسب را به شما پیشنهاد میدهد.این سامانه اقامتگاه بوم گردی در سراسر کشور را با نازل ترین قیمت ها برای شما عزیزان ضمانت می کند.


از شنیدن نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما خوشحال می شویم

تلفن پاسخ گویی به شکایات : 03136636621

ارتباط جهت پشتیبانی رزرو

 

به پارمین اعتماد کنید

logo-samandehi

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین با رزرو اقامتگاه سنتی و مدرن در تهران،اصفهان، کیش، مشهد، شیراز و ... جهت سفرهای کاری، خانوادگی، توریستی بوده و علاوه بر رزرو اینترنتی اقامتگاه بوم گردی سنتی، به صورت تلفنی نیز در تمام طول سفر همراه شما می باشد.

طراحی سایت رایان پرتو


سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید