خانه / جاذبه های گردشگری / امامزاده سید ابراهیم (زنجان)

امامزاده سید ابراهیم (زنجان) ، زنجان , زنجان

  •  امامزاده سید ابراهیم (زنجان)

آرامگاه امامزاده سید ابراهیم (ع) از بقاع معتبر زنجان است که در مرکز شهر زنجان بنا شده است. این امامزاده از امامزاده های معروف استان زنجان است که جلوه متمایزی به شهر بخشیده و در مرکز شهر زنجان خودنمایی می کند. در نسب امامزاده سید ابراهیم (ع) اختلاف نظر است. عده ای وی را ابراهیم بن موسی بن جعفر(ع) دانسته و عده دیگری نیز او را ابراهیم بن محمد بن عبدالله بن الحسن بن العباس بن علی (ع) ذکر کرده اند. بنای امامزاده ابتدا به سبک چهار طاقی بوده که گنبد زیبایی آن را پوشش می داده است. در سال 1340 هجری شمسی این مجموعه تخریب و مجدداً منطبق بر بنای قدیمی نوسازی شده است. گنبد امامزاده سید ابراهیم (ع) از نوع تک پوششی بوده که با واسطه چهار گوشواره بر جرزها استوار گشته و حدفاصل گوشواره ها و گنبد، هشت نورگیر تعبیه شده است. تزئینات گنبد از داخل مقرنس و گره سازی بوده و سوره جمعه به خط زیبای ثلث و به قلم استاد جواد میر محمد رضایی زنجانی بر آن نوشته شده است. در نمای بیرونی نیز آیات قرآنی به خط ثلث زنجیری نوشته شده است. ضریح حرم که در اصفهان ساخته شده در سال 1358 هجری قمری نصب شده و قدیمی ترین قسمت این بقعه سر درب ورودی سمت شمالی و مناره های واقع در طرفین آن است. این سر درب در سال 1341 هجری شمسی توسط معمار ابراهیم سلطانی ساخته شده و بالای مناره ها آیه 55 سوره احزاب به خط زیبای ثلث به قلم استاد اخیرالذکر رقم شده است. از بناهای دیگر این مجموعه مسجد اعظم واقع در ضلع غربی مجموعه می باشد که بنای آن در سال 1346 شمسی اتمام پذیرفته است. سالانه در مناسبت های مختلف، برنامه های مختلف و متنوعی در امامزاده سید ابراهیم (ع) زنجان برگزار می شود و مردم پایتخت شور و شعور حسینی نیز با شکوه خاصی در این مراسم ها شرکت می کنند. امامزاده سید ابراهیم (ع) زنجان یکی از مکان های مقدس و عزیز برای مردم زنجان محسوب می شود و همشهریان روزانه با پخش شکلات، خرما و... نذر خود را در این مکان مقدس ادا می کنند.

همانگونه که بر روی نقشه مشخص است امامزاده سید ابراهیم (زنجان) در محدوده تاریخی شهر زنجان قرار گرفته است. شما می توانید برای داشتن یک سفر خاطره انگیز و یک اقامت دلنشین در بهترین هتل های شهر زنجان به بخش رزرو هتل سامانه جامع گردشگری پارمین مراجعه کنید.
همچنین شما می توانید برای هر گونه برنامه ریزی سفر با هر بودجه ای با گروه ما در ارتباط باشید و ما را در تمامی مراحل سفر همراه خود بدانید.


موقعیت بر روی نقشه :

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین


سامانه رزرواسیون اینترنتی پارمین مرجع کامل معرفی و رزرو اقامتگاه بوم گردی در سراسر ایران ، قدم ابتدایی خود را امکان رزرو آنلاین هتل و اقامتگاه بوم گردی در تمامی شهر های ایران برای مسافرین فراهم نموده است.این سامانه با عقد قرار داد با هتل ها و اقامتگاه های سراسر ایران و ارسال مسافر به آن ها در ایام مختلف سال، رزرو هتل ها و اقامتگاه بوم گردی را با تخفیف به مسافرین محترم ارائه میدهد.این سامانه با معرفی جاذبه های گردشگری در هر شهر و نشان دادن موقعیت آن جاذبه تا هتل و اقامتگاه< ،انتخاب را آسان تر و با معرفی جاذبه در نزدیکی هر هتل و اقامتگاه در تمامی شهر های ایران،مسیرهای گردشگری مناسب را به شما پیشنهاد میدهد.این سامانه اقامتگاه بوم گردی در سراسر کشور را با نازل ترین قیمت ها برای شما عزیزان ضمانت می کند.


از شنیدن نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما خوشحال می شویم

تلفن پاسخ گویی به شکایات : 03136636621

ارتباط جهت پشتیبانی رزرو

 

به پارمین اعتماد کنید

logo-samandehi

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین با رزرو اقامتگاه سنتی و مدرن در تهران،اصفهان، کیش، مشهد، شیراز و ... جهت سفرهای کاری، خانوادگی، توریستی بوده و علاوه بر رزرو اینترنتی اقامتگاه بوم گردی سنتی، به صورت تلفنی نیز در تمام طول سفر همراه شما می باشد.

طراحی سایت رایان پرتو


سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید