خانه / جاذبه های گردشگری / مناره چهل دختران (گارلند)

مناره چهل دختران (گارلند) ، اصفهان , اصفهان

  • مناره چهل دختران (گارلند)

مناره چهل دختران اصفهان از بناهای عهد سلجوقي و ساخته شده در اولين سال قرن ششم هجري در منتهي اليه شمالي محله جوباره از محلات قديمي اصفهان و محل قديمي سكونت يهوديان واقع شده است. ساكنين اطراف اين مناره که یکی از دیدنی های اصفهان محسوب می شود، آن را به نام گارلند هم مي نامند. مناره چهل دختران در حدود 21 متر ارتفاع دارد و به نظر می رسد که قسمتی از نوک مناره از بین رفته است، پنجره بزرگی در قسمت بالای منار و در ثلث دوم بدنه آن رو به سمت جنوب قرار دارد. دهانه این پنجره به شکل مربع مستطیل است و قسمت بالای آن از چوب و در طرفین ستون های گرد کوچکی است که نیمی از آنها در داخل دیوار مناره قرار دارد.

علت نام گذاری این منار به چهل دختران به طور کامل روشن نیست اما می دانیم که این نام را در برخی دیگر از شهرهای ایران همچون قم، تهران، سمنان، شاهرود، یزد، نایین و دامغان در دوره های مختلف تاریخی بر شماری از بناهای آرامگاهی یا زیارتگاهی نهاده اند. همچنین در اصفهان قدیم دست کم چهار مکان دیگر به این نام خوانده می شدند که همگی در گورستان ها و یا در نزدیکی آن ها بوده اند. همچنین روشن است که این نام، ترکیبی از عدد چهل به نشانه تقدس یا تکثر و دختر به عنوان نماد زنانگى می باشد. بنابراین بعید نیست که نام چهل دختران را به واسطه نزدیکی این منار با آرامگاه یا بقعه ای ستوده به همین نام بر مناره نهاده باشند که به احتمال زیاد آرامگاه یا زیارتگاهی زنانه بوده است.

همانگونه که بر روی نقشه مشخص است مناره چهل دختران (گارلند) در محدوده تاریخی شهر اصفهان قرار گرفته است. شما می توانید برای داشتن یک سفر خاطره انگیز و یک اقامت دلنشین در بهترین هتل های شهر اصفهان به بخش رزرو هتل سامانه جامع گردشگری پارمین مراجعه کنید.
همچنین شما می توانید برای هر گونه برنامه ریزی سفر با هر بودجه ای با گروه ما در ارتباط باشید و ما را در تمامی مراحل سفر همراه خود بدانید.


موقعیت بر روی نقشه :

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین


سامانه رزرواسیون اینترنتی پارمین مرجع کامل معرفی و رزرو اقامتگاه بوم گردی در سراسر ایران ، قدم ابتدایی خود را امکان رزرو آنلاین هتل و اقامتگاه بوم گردی در تمامی شهر های ایران برای مسافرین فراهم نموده است.این سامانه با عقد قرار داد با هتل ها و اقامتگاه های سراسر ایران و ارسال مسافر به آن ها در ایام مختلف سال، رزرو هتل ها و اقامتگاه بوم گردی را با تخفیف به مسافرین محترم ارائه میدهد.این سامانه با معرفی جاذبه های گردشگری در هر شهر و نشان دادن موقعیت آن جاذبه تا هتل و اقامتگاه< ،انتخاب را آسان تر و با معرفی جاذبه در نزدیکی هر هتل و اقامتگاه در تمامی شهر های ایران،مسیرهای گردشگری مناسب را به شما پیشنهاد میدهد.این سامانه اقامتگاه بوم گردی در سراسر کشور را با نازل ترین قیمت ها برای شما عزیزان ضمانت می کند.


از شنیدن نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما خوشحال می شویم

تلفن پاسخ گویی به شکایات : 03136636621

ارتباط جهت پشتیبانی رزرو

 

به پارمین اعتماد کنید

logo-samandehi

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین با رزرو اقامتگاه سنتی و مدرن در تهران،اصفهان، کیش، مشهد، شیراز و ... جهت سفرهای کاری، خانوادگی، توریستی بوده و علاوه بر رزرو اینترنتی اقامتگاه بوم گردی سنتی، به صورت تلفنی نیز در تمام طول سفر همراه شما می باشد.

طراحی سایت رایان پرتو


سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید