خانه / جاذبه های گردشگری / پیست اسکی شمشک
  •  پیست اسکی شمشک

پیست اسکی شمشک در پنجاه و هفت کیلومتری شمال شرق تهران واقع شده است که در شهر دربندسر از توابع رودبار قصران شهرستان شمیرانات قرار دارد. برای دسترسی به این پیست می توان از مسیر لشکرک-فشم و کرج-گچسر که فقط در فصل تابستان قابل دسترسی است استفاده نمود. بلندترین نقطه پیست سه هزار و پنجاه متر و پایین ترین نقطه آن دو هزار پانصد و پنجاه متر از سطح دریا ارتفاع دارد. بنیان گذار این پیست مهندسین آلمانی می باشند . فعالیت اسکی در این پیست از سال هزار و سیصد و بیست و هفت آغاز شد و در سال هزار و سیصد و سی و هفت با نصب تله اسکی به طول دویست و پنجاه متر که به شکل سه پایه ای بود، به صورت حرفه ای تر فعالیت خود را ادامه داد. در سال هزار و سیصد و هفتاد و پنج ، اصلاحاتی صورت گرفت و این پیست از طرف فدراسیون اسکی جهان به عنوان پیست بین المللی شناخته شد. این پیست دارای دو دستگاه تله سیژ، دو دستگاه تله اسکی بشقابی و دو دستگاه تله اسکی چکشی و همچنین مجهز به نورافکن زرد می باشد که می توان تا پاسی از شب در آن به اسکی پرداخت. طول فصل اسکی معمولاً از اوایل آذر تا اواسط فروردین می باشد. چهار رستوران در این پیست فعالیت می کنند که یکی از آنها در قله واقع شده است. از دیگر امکانات این پیست می توان به دو دستگاه برف کوب بسیار پیشرفته اشاره کرد که پیست ها را برای استفاده اسکی بازان آماده می سازند. همچنین ژنراتوری پر قدرت جهت مواقع قطع احتمالی برق پیش بینی شده که در مواقع لزوم توان راه اندازی کلیه دستگاه های بالابر را دارد . بهداری پیست از دیگر امکاناتی است که در کنار پیست قرار دارد و اقدامات اولیه را جهت کمک به آسیب دیدگان احتمالی ارائه می دهد . مکانی به عنوان مدرسه اسکی زیر نظر هیئت اسکی استان تهران ، جهت استقرار مربیان رسمی فدراسیون با کادری مجرب و آموزش دیده احداث شده است که آماده ارائه آموزش صحیح تکنیک های اسکی از سطح مبتدی تا پیشرفته به مراجعین می باشد که این کار علاوه بر توسعه ورزش مفرح اسکی، باعث جلوگیری از آسیب دیدن افراد مبتدی و نو آموزان می گردد. تعدادی مغازه اجاره اسکی که به صورت تعاونی می باشد در محدوده پیست وجود دارد که علاقه مندان و ورزشکارانی که نیاز به تهیه لوازم اسکی دارند می توانند با مراجعه به این فروشگاه ها وسایل مورد نیاز خود را تهیه نمایند . پارکینگ پیست با فضایی مناسب و کافی جهت استقرار خودروهای مسافران و ورزشکاران مراجعه کننده به این پیست در نظر گرفته شده است. همچنین یک دستگاه بلدوزر مخصوص پیست، جهت برف روبی جاده منتهی به پیست در زمستان و اصلاح و ایجاد مسیر های جدید پیست در فصل تابستان خریداری شده است .

همانگونه که بر روی نقشه مشخص است پیست اسکی شمشک در نزدیکی شهر شمشک قرار گرفته است. شما می توانید برای داشتن یک سفر خاطره انگیز و یک اقامت دلنشین در هتل جهانگردی شمشک به بخش رزرو هتل سامانه جامع گردشگری پارمین مراجعه کنید.
همچنین شما می توانید برای هر گونه برنامه ریزی سفر با هر بودجه ای با گروه ما در ارتباط باشید و ما را در تمامی مراحل سفر همراه خود بدانید.


موقعیت بر روی نقشه :

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین


سامانه رزرواسیون اینترنتی پارمین مرجع کامل معرفی و رزرو اقامتگاه بوم گردی در سراسر ایران ، قدم ابتدایی خود را امکان رزرو آنلاین هتل و اقامتگاه بوم گردی در تمامی شهر های ایران برای مسافرین فراهم نموده است.این سامانه با عقد قرار داد با هتل ها و اقامتگاه های سراسر ایران و ارسال مسافر به آن ها در ایام مختلف سال، رزرو هتل ها و اقامتگاه بوم گردی را با تخفیف به مسافرین محترم ارائه میدهد.این سامانه با معرفی جاذبه های گردشگری در هر شهر و نشان دادن موقعیت آن جاذبه تا هتل و اقامتگاه< ،انتخاب را آسان تر و با معرفی جاذبه در نزدیکی هر هتل و اقامتگاه در تمامی شهر های ایران،مسیرهای گردشگری مناسب را به شما پیشنهاد میدهد.این سامانه اقامتگاه بوم گردی در سراسر کشور را با نازل ترین قیمت ها برای شما عزیزان ضمانت می کند.


از شنیدن نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما خوشحال می شویم

تلفن پاسخ گویی به شکایات : 03136636621

ارتباط جهت پشتیبانی رزرو

 

به پارمین اعتماد کنید

logo-samandehi

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین با رزرو اقامتگاه سنتی و مدرن در تهران،اصفهان، کیش، مشهد، شیراز و ... جهت سفرهای کاری، خانوادگی، توریستی بوده و علاوه بر رزرو اینترنتی اقامتگاه بوم گردی سنتی، به صورت تلفنی نیز در تمام طول سفر همراه شما می باشد.

طراحی سایت رایان پرتو


سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید