خانه / جاذبه های گردشگری / موزه هنرهای معاصر

موزه هنرهای معاصر ، کرمان , کرمان

  •  موزه هنرهای معاصر

موزه صنعتی کرمان مجموعه ای منحصربه فرد و نمونه ای از همت حاج علی اکبر صنعتی از خیرین کرمانی می باشد. تاریخچه این موزه به زمان بزرگمردی بازمی گردد که هم اکنون آرامگاهش در داخل کتابخانه این مجموعه فرهنگی می باشد. بنا، تزیین خاصی ندارد؛ اما از نطر معماری با توجه به اینکه در مقطع خاصی از تاریخ معماری شکل گرفته، حایز اهمیت بوده است. محوطه نیز با شیوه باغ سازی ایرانی و یا طرح هندسی، محوطه سازی و باغچه بندی شده است . بنای موزه متشکل از یک طاق گهواره ای است که فضایی به طول 6*8 متر و عرض 4*8 متر را به عنوان فضای ورودی می پوشاند. معماران آن روزگار در پیشانی سر در تلفیقی از آجر و کاشی فیروزه ای و نقش های اسلیمی استفاده نموده اند. کتابخانه که در سمت چپ ورودی موزه قرار گرفته است در سال 1341 توسط عبدالحسین صنعتی زاده فرزند مرحوم حاج اکبر بنا شد. در باز سازی موزه، این کتابخانه نیز مرمت گردیده و اکنون به عنوان کتابخانه تخصصی هنر با منابع ارزشمندی از کتابهای نفیس هنری پذیرای پژوهشگران، اساتید و هنرمندان می باشد. استاد صنعتی، خالق بیش از 1000 نگاره و 400 مجسمه می باشد که بخش قابل توجهی از این آثار در موزه هنر های معاصر صنعتی کرمان نگهداری می شود. وی از نخستین مجسمه سازان و نقاشان واقع گرای دوره معاصر و بنیانگذار اولین موزه آثار هنری معاصر در ایران می باشد.

همانگونه که بر روی نقشه مشخص است موزه هنرهای معاصر در شهر کرمان قرار گرفته است. شما می توانید برای داشتن یک سفر خاطره انگیز و یک اقامت دلنشین در بهترین هتل های شهر کرمان به بخش رزرو هتل سامانه جامع گردشگری پارمین مراجعه کنید.
همچنین شما می توانید برای هر گونه برنامه ریزی سفر با هر بودجه ای با گروه ما در ارتباط باشید و ما را در تمامی مراحل سفر همراه خود بدانید.


موقعیت بر روی نقشه :

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین


سامانه رزرواسیون اینترنتی پارمین مرجع کامل معرفی و رزرو اقامتگاه بوم گردی در سراسر ایران ، قدم ابتدایی خود را امکان رزرو آنلاین هتل و اقامتگاه بوم گردی در تمامی شهر های ایران برای مسافرین فراهم نموده است.این سامانه با عقد قرار داد با هتل ها و اقامتگاه های سراسر ایران و ارسال مسافر به آن ها در ایام مختلف سال، رزرو هتل ها و اقامتگاه بوم گردی را با تخفیف به مسافرین محترم ارائه میدهد.این سامانه با معرفی جاذبه های گردشگری در هر شهر و نشان دادن موقعیت آن جاذبه تا هتل و اقامتگاه< ،انتخاب را آسان تر و با معرفی جاذبه در نزدیکی هر هتل و اقامتگاه در تمامی شهر های ایران،مسیرهای گردشگری مناسب را به شما پیشنهاد میدهد.این سامانه اقامتگاه بوم گردی در سراسر کشور را با نازل ترین قیمت ها برای شما عزیزان ضمانت می کند.


از شنیدن نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما خوشحال می شویم

تلفن پاسخ گویی به شکایات : 03136636621

ارتباط جهت پشتیبانی رزرو

 

به پارمین اعتماد کنید

logo-samandehi

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین با رزرو اقامتگاه سنتی و مدرن در تهران،اصفهان، کیش، مشهد، شیراز و ... جهت سفرهای کاری، خانوادگی، توریستی بوده و علاوه بر رزرو اینترنتی اقامتگاه بوم گردی سنتی، به صورت تلفنی نیز در تمام طول سفر همراه شما می باشد.

طراحی سایت رایان پرتو


سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید