خانه / جاذبه های گردشگری / روستای تاریخی مجارشین

روستای تاریخی مجارشین ، آذربایجان شرقی , اسکو

  •  روستای تاریخی مجارشین

مجارشین یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان گنبرف بخش مرکزی شهرستان اسکو قرار گرفته و تقریبا ۶۵ کیلومتر با شهر تبریز فاصله دارد. مجارشین روستایی تاریخی و باستانی است که دارای طبیعتی بکر، سرسبز و کوهستانی می باشد. اهالی این روستا و روستاهای اطراف، نام این روستا را با گویش قدیمی خود یعنی "میرزه رشین" (یا همان میرزانشین ) بکار می برند. عمده فعالیت اهالی این روستا در زمینه زراعت، باغبانی، دامداری و قالی بافی می باشد. جالب است بدانید سیب زمینی نماد روستای مجارشین است. مجارشین، روستایی کوهستانی با خانه های پلکانی زیبا است. مرتفع ترین نقطه روستا، کوه اوریان (اوریان داغی) است که ارتفاع قله آن 2850 متر می باشد. گورستان تاریخی مجارشین یکی از مناطق جالب و تاریخی این روستا می باشد که در آن سنگ قبرها دارای نوشته هایی به زبان عربی هستند که حاکی از رواج نوشتن زبان عربی در زمانهای دور در این روستا می باشد. قدمت این گورستان به دوران های تاریخی پس از اسلام برمی گردد. از دیگر جاذبه های تاریخی این روستا، خانه های صخره ای تاریخی مجارشین می باشد که به بوشلار معروفند. این خانه های زیبا، صخره ای و در دل کوه کنده شده اند و دارای طاقچه هایی هستند که حاکی از زندگی انسانها در این محل در گذشته های دور دارد. مسجد صخره ای مجارشین مربوط به سده های میانی و اواخر دوران تاریخی پس از اسلام است که در تاریخ ۶ اسفند ۱۳۸۵ با شمارهٔ ثبت ۱۷۵۰۶ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. از معروفترین چشمه های مجارشین، مهیر چشمه سی، آغ بولاغ چشمه سی، رستم چشمه سی، قویی چشمه را می توان نام برد.

همانگونه که بر روی نقشه مشخص است روستای تاریخی مجارشین در جنوب اسکو قرار گرفته است. شما می توانید برای داشتن یک سفر خاطره انگیز و یک اقامت دلنشین در هتل قصر اسکو به بخش رزرو هتل سامانه جامع گردشگری پارمین مراجعه کنید.
همچنین شما می توانید برای هر گونه برنامه ریزی سفر با هر بودجه ای با گروه ما در ارتباط باشید و ما را در تمامی مراحل سفر همراه خود بدانید.


موقعیت بر روی نقشه :

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین


سامانه رزرواسیون اینترنتی پارمین مرجع کامل معرفی و رزرو اقامتگاه بوم گردی در سراسر ایران ، قدم ابتدایی خود را امکان رزرو آنلاین هتل و اقامتگاه بوم گردی در تمامی شهر های ایران برای مسافرین فراهم نموده است.این سامانه با عقد قرار داد با هتل ها و اقامتگاه های سراسر ایران و ارسال مسافر به آن ها در ایام مختلف سال، رزرو هتل ها و اقامتگاه بوم گردی را با تخفیف به مسافرین محترم ارائه میدهد.این سامانه با معرفی جاذبه های گردشگری در هر شهر و نشان دادن موقعیت آن جاذبه تا هتل و اقامتگاه< ،انتخاب را آسان تر و با معرفی جاذبه در نزدیکی هر هتل و اقامتگاه در تمامی شهر های ایران،مسیرهای گردشگری مناسب را به شما پیشنهاد میدهد.



این سامانه اقامتگاه بوم گردی در سراسر کشور را با نازل ترین قیمت ها برای شما عزیزان ضمانت می کند.


از شنیدن نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما خوشحال می شویم

تلفن پاسخ گویی به شکایات : 03136636621

ارتباط جهت پشتیبانی رزرو

 

به پارمین اعتماد کنید

logo-samandehi

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین با رزرو اقامتگاه سنتی و مدرن در تهران،اصفهان، کیش، مشهد، شیراز و ... جهت سفرهای کاری، خانوادگی، توریستی بوده و علاوه بر رزرو اینترنتی اقامتگاه بوم گردی سنتی، به صورت تلفنی نیز در تمام طول سفر همراه شما می باشد.

طراحی سایت رایان پرتو


سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید