خانه / جاذبه های گردشگری / منطقه توریستی زنوز و سد زنوز

منطقه توریستی زنوز و سد زنوز ، آذربایجان شرقی , مرند

  •  منطقه توریستی زنوز و سد زنوز

بخش زنوز کوهستانی ترین منطقه شهری از شهرستان مرند است که ارتفاعش از سطح دریا 1700 متر می باشد. این شهرک کوهستانی در شمال مرند و در فاصله 25 کیلومتری آن واقع شده و از جاده اصلی مرند جلفا 10 کیلومتر فاصله دارد. رودخانه زنوز چای از ارتفاعات و دامنه های کوه سلطان سنجر سرچشمه گرفته ، در جهت شرقی-غربی جریان دارد. آب این رودخانه تمام باغها و مزارع زنوز و روستاهای تابعه را مشروب می سازد. زنوز دارای 7 روستای دیدنی است که معروف ترین آن روستای زنوزق تنها روستای پلکانی آذربایجان است. منطقه کوهستانی و ییلاقی زنوز دارای جاذبه های گردشگری بسیاری می باشد و با دارا بودن جذابیت های خاص خود حتی بسیاری از ورزشکاران به ویژه کوهنوردان و صخره نوردان را به آنجا کشانده است. زنوز با سیب قرمزش مشهور است. در این شهر خبری از گرما و کولر نیست و تماشای مناظر دیدنی زنوز خاطره ای ماندنی را همیشه برایتان به یادگار خواهد گذاشت. سد زنوز روی رودخانه زنوز چای و به فاصله 24 کیلومتری شمال شرقی شهرستان مرند قرار دارد. سد زنوز یکی از زیبایی های آذربایجان به شمار می آید. این سد دارای ماهی هایی برای صید نیز می باشد. در اطراف این سد باغات زیبای میوه نیز وجود دارد که بر زیبایی های این منطقه می افزاید. اطراف این سد دارای چشمه های آب بسیار گوارایی می باشد که از دل کوه جاری می شوند.

همانگونه که بر روی نقشه مشخص است منطقه توریستی زنوز و سد زنوز در نزدیکی مرند قرار گرفته است. شما می توانید برای داشتن یک سفر خاطره انگیز و یک اقامت دلنشین در هتل جهانگردی مرند به بخش رزرو هتل سامانه جامع گردشگری پارمین مراجعه کنید.
همچنین شما می توانید برای هر گونه برنامه ریزی سفر با هر بودجه ای با گروه ما در ارتباط باشید و ما را در تمامی مراحل سفر همراه خود بدانید.


موقعیت بر روی نقشه :

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین


سامانه رزرواسیون اینترنتی پارمین مرجع کامل معرفی و رزرو اقامتگاه بوم گردی در سراسر ایران ، قدم ابتدایی خود را امکان رزرو آنلاین هتل و اقامتگاه بوم گردی در تمامی شهر های ایران برای مسافرین فراهم نموده است.این سامانه با عقد قرار داد با هتل ها و اقامتگاه های سراسر ایران و ارسال مسافر به آن ها در ایام مختلف سال، رزرو هتل ها و اقامتگاه بوم گردی را با تخفیف به مسافرین محترم ارائه میدهد.این سامانه با معرفی جاذبه های گردشگری در هر شهر و نشان دادن موقعیت آن جاذبه تا هتل و اقامتگاه< ،انتخاب را آسان تر و با معرفی جاذبه در نزدیکی هر هتل و اقامتگاه در تمامی شهر های ایران،مسیرهای گردشگری مناسب را به شما پیشنهاد میدهد.این سامانه اقامتگاه بوم گردی در سراسر کشور را با نازل ترین قیمت ها برای شما عزیزان ضمانت می کند.


از شنیدن نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما خوشحال می شویم

تلفن پاسخ گویی به شکایات : 03136636621

ارتباط جهت پشتیبانی رزرو

 

به پارمین اعتماد کنید

logo-samandehi

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین با رزرو اقامتگاه سنتی و مدرن در تهران،اصفهان، کیش، مشهد، شیراز و ... جهت سفرهای کاری، خانوادگی، توریستی بوده و علاوه بر رزرو اینترنتی اقامتگاه بوم گردی سنتی، به صورت تلفنی نیز در تمام طول سفر همراه شما می باشد.

طراحی سایت رایان پرتو


سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید