• سر قبر آقا

سر قبر آقا، عنوان بقعه و گنبدی است که بر قبر میرزا ابوالقاسم تهرانی، معروف به میرزا ابوالقاسم امام جمعه که برای سالیان مدید در دوران قاجاریه، امام جمعه تهران بود، بنا شده بود. گرچه قبل از دفن وی نیز در این محل قبرستان کوچکی وجود داشت، اما به مرور زمان و بواسطه اعتقاد عوام به مقام و مرتبت این شخصیت، قبرستان بزرگی در مجاورت این آرامگاه شکل گرفت که به همین نام و با عنوان قبرستان سر قبر آقا معروف شد.

حاج میرزا ابوالقاسم امام جمعه در سال۱۲۷۱ یا ۱۲۷۲ هجری قمری و در دوران پادشاهی ناصرالدین شاه قاجار درگذشت و در محلی که هم اکنون بقعه سر قبر آقا نامیده می شود، به خاک سپرده شد. به امر شاه بر مزار وی، گنبد زیبا و باشکوهی ساخته شد. بعدها فرزند وی، یعنی میرزا زین العابدین امام جمعه که او نیز مدتی بعد از مرگ پدرش، امام جمعگی تهران را برعهده گرفت و تا مدتها امام جمعه این شهر بود نیز، در درون همین بقعه مدفون گردید. محل مزبور رفته رفته گسترش یافت و بواسطه دفن انبوهی از عوام و برخی مشاهیر دیگر در آن، با عنوان قبرستان سر قبر آقا، تبدیل به یکی از بزرگترین گورستانهای شهر تهران گردید. محل مزبور یکی از محله های کثیف و ناامن شهر تهران محسوب می شد و در اطراف آن کاروانسراهایی قرار داشت که شترداران و قاطرچیان و همینطور بازرگانان خرده پای غربتی که برای فروش و ارائه اجناس خود، از راههای دور به میدان امین السلطان می آمدند، اقامت داشتند. در دوران سلطنت رضاشاه پهلوی، به منظور توسعه و گسترش شهر تهران، این قبرستان قدیمی تخریب شد و به جای آن باغ باصفایی به نام باغ فردوس پدید آمد.

همانگونه که بر روی نقشه مشخص است سر قبر آقا در شهر تهران قرار گرفته است. شما می توانید برای داشتن یک سفر خاطره انگیز و یک اقامت دلنشین در بهترین هتل های شهر تهران به بخش رزرو هتل سامانه جامع گردشگری پارمین مراجعه کنید.
همچنین شما می توانید برای هر گونه برنامه ریزی سفر با هر بودجه ای با گروه ما در ارتباط باشید و ما را در تمامی مراحل سفر همراه خود بدانید.


موقعیت بر روی نقشه :

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین


سامانه رزرواسیون اینترنتی پارمین مرجع کامل معرفی و رزرو اقامتگاه بوم گردی در سراسر ایران ، قدم ابتدایی خود را امکان رزرو آنلاین هتل و اقامتگاه بوم گردی در تمامی شهر های ایران برای مسافرین فراهم نموده است.این سامانه با عقد قرار داد با هتل ها و اقامتگاه های سراسر ایران و ارسال مسافر به آن ها در ایام مختلف سال، رزرو هتل ها و اقامتگاه بوم گردی را با تخفیف به مسافرین محترم ارائه میدهد.این سامانه با معرفی جاذبه های گردشگری در هر شهر و نشان دادن موقعیت آن جاذبه تا هتل و اقامتگاه< ،انتخاب را آسان تر و با معرفی جاذبه در نزدیکی هر هتل و اقامتگاه در تمامی شهر های ایران،مسیرهای گردشگری مناسب را به شما پیشنهاد میدهد.این سامانه اقامتگاه بوم گردی در سراسر کشور را با نازل ترین قیمت ها برای شما عزیزان ضمانت می کند.


از شنیدن نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما خوشحال می شویم

تلفن پاسخ گویی به شکایات : 03136636621

ارتباط جهت پشتیبانی رزرو

 

به پارمین اعتماد کنید

logo-samandehi

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین با رزرو اقامتگاه سنتی و مدرن در تهران،اصفهان، کیش، مشهد، شیراز و ... جهت سفرهای کاری، خانوادگی، توریستی بوده و علاوه بر رزرو اینترنتی اقامتگاه بوم گردی سنتی، به صورت تلفنی نیز در تمام طول سفر همراه شما می باشد.

طراحی سایت رایان پرتو


سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید