خانه / جاذبه های گردشگری / موزه مردم‌شناسی بناب

موزه مردم‌شناسی بناب ، آذربایجان شرقی , بناب

  • موزه مردم‌شناسی بناب

موزه مردم شناسی بناب با نشان دادن آثار تاریخی و فرهنگ عمومی در حمام قدیمی شهر بناب، تاسیس سده است. این حمام قدیمی به جای مانده از دوره صفویه با معماری ارزشمند، از کاملترین حمام های قدیمی آذربایجان است و در زمینی به مساحت 342 متر مربع ساخته شده است. این حمام یکی از معروف ترین گرمابه های آذربایجان شرقی است که تاریخ بنای آن به دوره قاجار می رسد و از پنج بخش شامل: تالار رخت رکن، محل نظافت، تالار شستشو، گرم خانه و خزینه آب تشکیل شده است. بنای زیبای حمام مهرآباد شامل 12 بخش مختلف مردم شناسی است و در آن آلات و ادوات موسیقی، صنعت پارچه بافی، روشنایی، زیورآلات، پوشاک، تدفین، طب سنتی، ادعیه و طلسمات، ابزارآلات سنتی کشاورزی، دست بافته های سنتی و ... به نمایش عمومی درآمده است. در کنار تمام اشیاء به نمایش درآمده در این موزه، یک بخش اکوموزه نیز تعیین شده که یکی از قسمت های آن استحصال نمک از دریاچه ارومیه است. در بخشی دیگر از این حمام هم یک کارگاه پارچه بافی سنتی تعبیه شده که در این کارگاه انواع پارچه بافی های سنتی در آذربایجان به نمایش درآمده است.

همانگونه که بر روی نقشه مشخص است موزه مردم شناسی بناب در خیابان کشاورز شهر بناب قرار گرفته است. شما می توانید برای داشتن یک سفر خاطره انگیز و یک اقامت دلنشین در هتل لاله بناب به بخش رزرو هتل سامانه جامع گردشگری پارمین مراجعه کنید.
همچنین شما می توانید برای هر گونه برنامه ریزی سفر با هر بودجه ای با گروه ما در ارتباط باشید و ما را در تمامی مراحل سفر همراه خود بدانید.


موقعیت بر روی نقشه :

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین


سامانه رزرواسیون اینترنتی پارمین مرجع کامل معرفی و رزرو اقامتگاه بوم گردی در سراسر ایران ، قدم ابتدایی خود را امکان رزرو آنلاین هتل و اقامتگاه بوم گردی در تمامی شهر های ایران برای مسافرین فراهم نموده است.این سامانه با عقد قرار داد با هتل ها و اقامتگاه های سراسر ایران و ارسال مسافر به آن ها در ایام مختلف سال، رزرو هتل ها و اقامتگاه بوم گردی را با تخفیف به مسافرین محترم ارائه میدهد.این سامانه با معرفی جاذبه های گردشگری در هر شهر و نشان دادن موقعیت آن جاذبه تا هتل و اقامتگاه< ،انتخاب را آسان تر و با معرفی جاذبه در نزدیکی هر هتل و اقامتگاه در تمامی شهر های ایران،مسیرهای گردشگری مناسب را به شما پیشنهاد میدهد.این سامانه اقامتگاه بوم گردی در سراسر کشور را با نازل ترین قیمت ها برای شما عزیزان ضمانت می کند.


از شنیدن نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما خوشحال می شویم

تلفن پاسخ گویی به شکایات : 03136636621

ارتباط جهت پشتیبانی رزرو

 

به پارمین اعتماد کنید

logo-samandehi

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین با رزرو اقامتگاه سنتی و مدرن در تهران،اصفهان، کیش، مشهد، شیراز و ... جهت سفرهای کاری، خانوادگی، توریستی بوده و علاوه بر رزرو اینترنتی اقامتگاه بوم گردی سنتی، به صورت تلفنی نیز در تمام طول سفر همراه شما می باشد.

طراحی سایت رایان پرتو


سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید