خانه / جاذبه های گردشگری / موزه صفوی بناب ( خانه سیف العلما )

موزه صفوی بناب ( خانه سیف العلما ) ، آذربایجان شرقی , بناب

  • موزه صفوی بناب ( خانه سیف العلما )

موزه صفوی بناب در سال ۱۳۹۰ و در محل خانه تاریخی سیف العلماء بناب تاسیس شده است. این خانه در محله گزاوشت که از محلات قدیمی شهر بناب است قرار دارد. این بنا مربوط به اوایل دوره قاجاریه است که متعلق به شیخ علی قاضی می باشد و در دو طبقه و با نمایی آجری رو به جنوب بنا گردیده است و مصالح عمده آن چوب، آجر و خشت است. ایوان جلوی این منزل دارای چهار ستون با پایه های سنگی می باشد و مساحت این خانه ۴۵۰ متر بوده و دارای حیاط، در جلوی ساختمان و با عرصه ای در حدود ۴۹۰ متر می باشد. از ویژگی های شاخص معماری این بنا می توان به قرینه در نمای آن اشاره کرد. درها و پنجره های این خانه از چوب و با تزئینات قاب بندی مستطیل و مربع به صورت ساده درست شده است. این اثر در تاریخ ۱۰ مهر ۱۳۸۰ با شمارهٔ ثبت ۳۹۶۹ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. آثار به نمایش در آمده در این موزه مربوط به دوره صفویه می باشد.

همانگونه که بر روی نقشه مشخص است موزه صفوی بناب (خانه سیف العلما) در مرکز شهر بناب قرار گرفته است. شما می توانید برای داشتن یک سفر خاطره انگیز و یک اقامت دلنشین در هتل لاله بناب به بخش رزرو هتل سامانه جامع گردشگری پارمین مراجعه کنید.
همچنین شما می توانید برای هر گونه برنامه ریزی سفر با هر بودجه ای با گروه ما در ارتباط باشید و ما را در تمامی مراحل سفر همراه خود بدانید.


موقعیت بر روی نقشه :

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین


سامانه رزرواسیون اینترنتی پارمین مرجع کامل معرفی و رزرو اقامتگاه بوم گردی در سراسر ایران ، قدم ابتدایی خود را امکان رزرو آنلاین هتل و اقامتگاه بوم گردی در تمامی شهر های ایران برای مسافرین فراهم نموده است.این سامانه با عقد قرار داد با هتل ها و اقامتگاه های سراسر ایران و ارسال مسافر به آن ها در ایام مختلف سال، رزرو هتل ها و اقامتگاه بوم گردی را با تخفیف به مسافرین محترم ارائه میدهد.این سامانه با معرفی جاذبه های گردشگری در هر شهر و نشان دادن موقعیت آن جاذبه تا هتل و اقامتگاه< ،انتخاب را آسان تر و با معرفی جاذبه در نزدیکی هر هتل و اقامتگاه در تمامی شهر های ایران،مسیرهای گردشگری مناسب را به شما پیشنهاد میدهد.این سامانه اقامتگاه بوم گردی در سراسر کشور را با نازل ترین قیمت ها برای شما عزیزان ضمانت می کند.


از شنیدن نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما خوشحال می شویم

تلفن پاسخ گویی به شکایات : 03136636621

ارتباط جهت پشتیبانی رزرو

 

به پارمین اعتماد کنید

logo-samandehi

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین با رزرو اقامتگاه سنتی و مدرن در تهران،اصفهان، کیش، مشهد، شیراز و ... جهت سفرهای کاری، خانوادگی، توریستی بوده و علاوه بر رزرو اینترنتی اقامتگاه بوم گردی سنتی، به صورت تلفنی نیز در تمام طول سفر همراه شما می باشد.

طراحی سایت رایان پرتو


سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید