خانه / جاذبه های گردشگری / چشمه آب معدنی و آب گرم ورتون

چشمه آب معدنی و آب گرم ورتون ، اصفهان , نائین

  • چشمه آب معدنی و آب گرم ورتون

چشمه آب گرم ورتون در ۳۵ کیلومتری اصفهان-نائین در روستای ورتون قرار دارد و مسافتش ازاصفهان ۶۰ کیلومتر است. در این منطقه حمام هایی به سبک دوره صفویه وجود دارد که بیشتر آن ها مخروبه اند ولی برخی از آن ها سالم بوده و مورد استفاده مراجعه کنندگان قرار می گیرند. این مجموعه شامل چشمه های آبگرم معدنی، حمام ها و حوضچه های آبگرم وساختمان سنگی تاریخی معروف به حوض مراد و بقعه متبرک آن (معروف به امامزاده آبگرمی) است. معماری این بناها در نوع خود، منحصر بفرد بوده که تالار سنگی و حوض مراد از نمونه های این شاهکار هنری است. علاوه بر آب گرم ورتون، قرارگیری این چشمه در تپه های مشرف بر دشت ورتون تا زفره از دیگر جاذبه های این منطقه است.

آب گرم چشمه های این منطقه، معدنی و از دسته آب های کلروره بی کربناته و سولفاته گرم است، که از آن در درمان بیماریهایی همچون دردهای عصبی و رماتیسمی استفاده می شود و براساس تحقیقات پزشکی، می توان با استفاده از اینگونه آب ها، به روش هیدروترابی(آب درمانی)، در درمان بیماری ها، نتیجه بهتری بدست آورد. تحقیقات پزشکی نشان می دهد نوشیدن مقدارکمی از این آب، موجب ازدیاد ترشحات معده و تأثیر بر دستگاه گوارش از طریق ازدیاد تبادلات بافتی می شود. وجود سدیم در ترکیب آن خاصیت ملین دارد و سرانجام به سبب وجود آهن در ترکیب آن در درمان کم خونی موثر است. استفاده از گل و لای آب این چشمه ها، در درمان برخی بیماری ها مانند درد مفاصل، عرق النّسا (سیاتیک)، نقرس، کوفتگی ماهیچه ها و بیماری های پوستی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و در حقیقت می توان گفت آب های گرم معدنی، به عنوان داروهای شفا بخش طبیعی همواره مورد توجه و توصیه پزشکان متخصص در درمان بیماری های مختلف، قرار گرفته است .

همانگونه که بر روی نقشه مشخص است چشمه آب معدنی و آب گرم ورتون در استان اصفهان قرار گرفته است. شما می توانید برای داشتن یک سفر خاطره انگیز و یک اقامت دلنشین در بهترین هتل های شهر نائین به بخش رزرو هتل سامانه جامع گردشگری پارمین مراجعه کنید.
همچنین شما می توانید برای هر گونه برنامه ریزی سفر با هر بودجه ای با گروه ما در ارتباط باشید و ما را در تمامی مراحل سفر همراه خود بدانید.


موقعیت بر روی نقشه :

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین


سامانه رزرواسیون اینترنتی پارمین مرجع کامل معرفی و رزرو اقامتگاه بوم گردی در سراسر ایران ، قدم ابتدایی خود را امکان رزرو آنلاین هتل و اقامتگاه بوم گردی در تمامی شهر های ایران برای مسافرین فراهم نموده است.این سامانه با عقد قرار داد با هتل ها و اقامتگاه های سراسر ایران و ارسال مسافر به آن ها در ایام مختلف سال، رزرو هتل ها و اقامتگاه بوم گردی را با تخفیف به مسافرین محترم ارائه میدهد.این سامانه با معرفی جاذبه های گردشگری در هر شهر و نشان دادن موقعیت آن جاذبه تا هتل و اقامتگاه< ،انتخاب را آسان تر و با معرفی جاذبه در نزدیکی هر هتل و اقامتگاه در تمامی شهر های ایران،مسیرهای گردشگری مناسب را به شما پیشنهاد میدهد.این سامانه اقامتگاه بوم گردی در سراسر کشور را با نازل ترین قیمت ها برای شما عزیزان ضمانت می کند.


از شنیدن نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما خوشحال می شویم

تلفن پاسخ گویی به شکایات : 03136636621

ارتباط جهت پشتیبانی رزرو

 

به پارمین اعتماد کنید

logo-samandehi

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین با رزرو اقامتگاه سنتی و مدرن در تهران،اصفهان، کیش، مشهد، شیراز و ... جهت سفرهای کاری، خانوادگی، توریستی بوده و علاوه بر رزرو اینترنتی اقامتگاه بوم گردی سنتی، به صورت تلفنی نیز در تمام طول سفر همراه شما می باشد.

طراحی سایت رایان پرتو


سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید