خانه / جاذبه های گردشگری / باغ مستوفی الممالک

باغ مستوفی الممالک ، تهران , تهران

  • باغ مستوفی الممالک

مجموعه ی باغ مستوفی تهران و عمارتش خانه ی میرزا حسن خان مستوفی الممالک ، فرزند میرزا یوسف خان مستوفی الممالک ، بوده است. میرزا حسن خان مستوفی الممالک ، فرزند میرزا یوسف مستوفی الممالک و شکرخانم ، دختر رئیس یکی از قبایل کرد، یکی از شخصیت های مهم تاریخ سیاسی معاصر ایران است و مقام و لقب مستوفی الممالک بیش از یک قرن در خاندان او بوده است. مستوفی الممالک در واقع مالک بیش تر زمین های ده ونک بوده است.

میرزا یوسف خان صدراعظم مستوفی الممالک، اراضی ده ونک را از ناصرالدین شاه خرید و دست به کار کندن چندین رشته قنات شد و صورت آبادی به آن داد. قبل از این که صدراعظم این اراضی را بخرد، قلعه ای قدیمی وجود داشت که 10 خانوار در آن ساکن بودند و کوچه ی قلعه که امروز نام یکی از کوچه های دهکده ونک است یادآور این قلعه ی قدیمی است. از کوچه های قدیمی دیگر کوچه سرلو است که در این کوچه زاغه ی گوسفندان بوده است.

همانگونه که بر روی نقشه مشخص است باغ مستوفی الممالک در شهر تهران قرار گرفته است. شما می توانید برای داشتن یک سفر خاطره انگیز و یک اقامت دلنشین در بهترین هتل های شهر تهران به بخش رزرو هتل سامانه جامع گردشگری پارمین مراجعه کنید.
همچنین شما می توانید برای هر گونه برنامه ریزی سفر با هر بودجه ای با گروه ما در ارتباط باشید و ما را در تمامی مراحل سفر همراه خود بدانید.


موقعیت بر روی نقشه :

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین


سامانه رزرواسیون اینترنتی پارمین مرجع کامل معرفی و رزرو اقامتگاه بوم گردی در سراسر ایران ، قدم ابتدایی خود را امکان رزرو آنلاین هتل و اقامتگاه بوم گردی در تمامی شهر های ایران برای مسافرین فراهم نموده است.این سامانه با عقد قرار داد با هتل ها و اقامتگاه های سراسر ایران و ارسال مسافر به آن ها در ایام مختلف سال، رزرو هتل ها و اقامتگاه بوم گردی را با تخفیف به مسافرین محترم ارائه میدهد.این سامانه با معرفی جاذبه های گردشگری در هر شهر و نشان دادن موقعیت آن جاذبه تا هتل و اقامتگاه< ،انتخاب را آسان تر و با معرفی جاذبه در نزدیکی هر هتل و اقامتگاه در تمامی شهر های ایران،مسیرهای گردشگری مناسب را به شما پیشنهاد میدهد.این سامانه اقامتگاه بوم گردی در سراسر کشور را با نازل ترین قیمت ها برای شما عزیزان ضمانت می کند.


از شنیدن نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما خوشحال می شویم

تلفن پاسخ گویی به شکایات : 03136636621

ارتباط جهت پشتیبانی رزرو

 

به پارمین اعتماد کنید

logo-samandehi

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین با رزرو اقامتگاه سنتی و مدرن در تهران،اصفهان، کیش، مشهد، شیراز و ... جهت سفرهای کاری، خانوادگی، توریستی بوده و علاوه بر رزرو اینترنتی اقامتگاه بوم گردی سنتی، به صورت تلفنی نیز در تمام طول سفر همراه شما می باشد.

طراحی سایت رایان پرتو


سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید