خانه / جاذبه های گردشگری / نارنجستان قوام

نارنجستان قوام ، فارس , شیراز

  • نارنجستان قوام

باغ نارنجستان قوام در شهر شیراز و در محله بالا کفت و تقریبا در قسمت شرقی انتهای خیابان لطفعلی خان زند قرار دارد. ین باغ و عمارت از مجموعه ارزشمند دوران قاجار در شیراز است و به علت وفور درختان نارنج، باغ نارنجستان نامیده می شود. احداث این باغ و مجموعه های آن به وسیله علی محمد خان قوام الملک آغاز و در سال 1300هـ . ق به وسیله فرزندش محمد رضا قوام الملک تکمیل گردید. در ورودی اصلی باغ رو به جنوب و سردر ورودی با تزیینات آجری و کتیبه ای سنگی از مرمر سرخ فام شامل آیاتی از قرآن کریم است و از چوب ساج با منبت کاری های زیبا ساخته شده است و به هشتی باز می شود و به وسیله دو راهرو به محوطه باغ ارتباط پیدا می کند.

این باغ در جبهه های شمالی، جنوبی و شرقی دارای ساختمان می باشد. عمارت اصلی با ایوان دو ستونه در جبهة شمالی با شیوة معماری دورة زندیه در دو طبقه و یک زیرزمین ساخته شده است. در دو طرف ایوان بزرگ دو راه برای ورود به سایر قسمتها تعبیه شده است که با کف محوطه دو متر اختلاف دارد. ستونهای ایوان بزرگ از سنگ مرمر یکپارچه، با بدنه ای استوانه ای و سرستونهای دارای مقرنس تشکیل شده است. بالای عمارت دارای 3 هلالی با نقوش اسلیمی می باشد که در وسط آن دو شیر که صفحه ای را نگاه داشته اند قرار دارد و بر روی آن آیة نصر من الله و فتح قریب نوشته شده است که دو فرشته هم از بالا آن را نگاه داشته اند. عمارت نارنجستان به مساحت تقریبی 940 متر مربع در باغی به وسعت 3500 متر مربع در دو جبهه شمالی و جنوبی بنا شده است.

همانگونه که بر روی نقشه مشخص است نارنجستان قوام در محدوده تاریخی شهر شیراز قرار گرفته است. شما می توانید برای داشتن یک سفر خاطره انگیز و یک اقامت دلنشین در بهترین هتل های شهر شیراز به بخش رزرو هتل سامانه جامع گردشگری پارمین مراجعه کنید.
همچنین شما می توانید برای هر گونه برنامه ریزی سفر با هر بودجه ای با گروه ما در ارتباط باشید و ما را در تمامی مراحل سفر همراه خود بدانید.


موقعیت بر روی نقشه :

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین


سامانه رزرواسیون اینترنتی پارمین مرجع کامل معرفی و رزرو اقامتگاه بوم گردی در سراسر ایران ، قدم ابتدایی خود را امکان رزرو آنلاین هتل و اقامتگاه بوم گردی در تمامی شهر های ایران برای مسافرین فراهم نموده است.این سامانه با عقد قرار داد با هتل ها و اقامتگاه های سراسر ایران و ارسال مسافر به آن ها در ایام مختلف سال، رزرو هتل ها و اقامتگاه بوم گردی را با تخفیف به مسافرین محترم ارائه میدهد.این سامانه با معرفی جاذبه های گردشگری در هر شهر و نشان دادن موقعیت آن جاذبه تا هتل و اقامتگاه< ،انتخاب را آسان تر و با معرفی جاذبه در نزدیکی هر هتل و اقامتگاه در تمامی شهر های ایران،مسیرهای گردشگری مناسب را به شما پیشنهاد میدهد.این سامانه اقامتگاه بوم گردی در سراسر کشور را با نازل ترین قیمت ها برای شما عزیزان ضمانت می کند.


از شنیدن نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما خوشحال می شویم

تلفن پاسخ گویی به شکایات : 03136636621

ارتباط جهت پشتیبانی رزرو

 

به پارمین اعتماد کنید

logo-samandehi

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین با رزرو اقامتگاه سنتی و مدرن در تهران،اصفهان، کیش، مشهد، شیراز و ... جهت سفرهای کاری، خانوادگی، توریستی بوده و علاوه بر رزرو اینترنتی اقامتگاه بوم گردی سنتی، به صورت تلفنی نیز در تمام طول سفر همراه شما می باشد.

طراحی سایت رایان پرتو


سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید