• مسجد جامع

مسجد جامع یزد به شیوه یک ایوان در دل کویر می باشد و در طی حدود ۱۰۰ سال و سه دوره بنا شده است. پایه های اصلی مسجد را ساسانیان و بنای فعلی مسجد، از لحاظ شیوه معماری متعلق به دو دوره موسوم به آذری دانسته اند. بنای گنبد خانه متعلق به دوره ایلخانی و سر در رفیع مسجد را متعلق به زمان شاهرخ و دوره تیموری دانسته اند. این بنا از لحاظ خوابیدگی گنبد، سردر رفیع وبلند و همچنین کاشیکاری زیبا و منحصربه فرد، شهرت دارد. اين مسجد بزرگ با 2 مناره بلند و منحصر به فرد هر سال گردشگران بسيار زيادي را از نقاط مختلف دنيا به سوي خود جذب مي کند.

از امتيازات هنري و معماري اين مسجد مي توان به قدرت و استواري كاشيكاري هاي نفيس و زيباي لاجوردي آن اشاره كرد. در زير گنبد اين مسجد بخشي قرار دارد كه به آن تابستانه مي گويند، اين سردخانه داراي پنجره هاي آجري مشبك و در داخل اين تابستانه محرابي قرار دارد كه داراي كاشيكاري زيبايي است. نكته جالب توجه اينكه مردم معتقدند خاك كاشي و خاك همه مصالح آن از كربلاست و براي ساختن آن به جاي استفاده از آب از گلاب استفاده شده است.

شبستان مسجد داراي 2 قسمت است كه يكي در زمستان و ديگري در بهار و پاييز مورد استفاده قرار مي گيرد. درهاي مشبك شبستان پاييزي با شيشه هاي رنگي مزين شده است. سردر رفيع و زيباي آن با 24 متر ارتفاع از ديگر ويژگي منحصر به فرد مسجد است. سبك معماري در ساخت اين ايوان نظر هر بيننده اي را به خود جلب مي كند و وجود طاق نماهاي كم عرض در 2 طرف طاق يا دهانه قوسي و وجود 2 مناره زيبا بر بالاي ايوان از ديگر ويژگي هاي مسجد جامع كبير يزد است. اصيل ترين بخش هاي هنر معماري بي نظير ايراني در گچ كاري ، شبستان، صحن، گنبد، كاشي كاري و مناره هاي برافراشته آن جلوه گر است.


آدرس :

یزد، خیابان امام خمینی، خیابان مسجدجامع


موقعیت بر روی نقشه :

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین


سامانه رزرواسیون اینترنتی پارمین مرجع کامل معرفی و رزرو اقامتگاه بوم گردی در سراسر ایران ، قدم ابتدایی خود را امکان رزرو آنلاین هتل و اقامتگاه بوم گردی در تمامی شهر های ایران برای مسافرین فراهم نموده است.این سامانه با عقد قرار داد با هتل ها و اقامتگاه های سراسر ایران و ارسال مسافر به آن ها در ایام مختلف سال، رزرو هتل ها و اقامتگاه بوم گردی را با تخفیف به مسافرین محترم ارائه میدهد.این سامانه با معرفی جاذبه های گردشگری در هر شهر و نشان دادن موقعیت آن جاذبه تا هتل و اقامتگاه< ،انتخاب را آسان تر و با معرفی جاذبه در نزدیکی هر هتل و اقامتگاه در تمامی شهر های ایران،مسیرهای گردشگری مناسب را به شما پیشنهاد میدهد.این سامانه اقامتگاه بوم گردی در سراسر کشور را با نازل ترین قیمت ها برای شما عزیزان ضمانت می کند.


از شنیدن نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما خوشحال می شویم

تلفن پاسخ گویی به شکایات : 03136636621

ارتباط جهت پشتیبانی رزرو

 

به پارمین اعتماد کنید

logo-samandehi

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین با رزرو اقامتگاه سنتی و مدرن در تهران،اصفهان، کیش، مشهد، شیراز و ... جهت سفرهای کاری، خانوادگی، توریستی بوده و علاوه بر رزرو اینترنتی اقامتگاه بوم گردی سنتی، به صورت تلفنی نیز در تمام طول سفر همراه شما می باشد.

طراحی سایت رایان پرتو


سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید