معبد هندوها ، هرمزگان , بندرعباس

  • معبد هندوها

معبد هندوها یا بت گوری ( بت گوران ) ، واقع در خیابان امام خمینی بندرعباس درسال 1310 ه ق ازمحل جمع آوری هدایای هندوها توسط تجار هندی سا خته شده است . بنا تقریبا 100مترمساحت دارد و شامل یک اتاق چهارگوش میانی با محرابی ازجنس چوب در قسمت شمالی ، سه اتاق درضلع شمالی ،یک اتاق و راه پله ای منتهی به گنبد درضلع غربی ودو اتاق درضلع جنوبی است که دراتاق بزرگترعود ومعطرات مشابهی رامی سوزاندند . گنبد زیبای معبد که بر روی تالاراصلی قرار گرفته و مقرنس های پیرامونی آن به همراه 72 برجک به اضافه نقوش گل نیلوفر نه تنها درسواحل جنوبی بلکه درتمام ایران نمونه منحصربه فرد سبک معماری هندی رانمایش می دهد. سبک معماری این گنبد آن را نه تنها از بناهای کرانه خلیج فارس بلکه از کل ایران متمایز می سازد. طرح این بنا کاملا متاثر از معماری هندی است.


آدرس :

بندرعباس - خیابان امام خمینی


موقعیت بر روی نقشه :

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین


سامانه رزرواسیون اینترنتی پارمین مرجع کامل معرفی و رزرو اقامتگاه بوم گردی در سراسر ایران ، قدم ابتدایی خود را امکان رزرو آنلاین هتل و اقامتگاه بوم گردی در تمامی شهر های ایران برای مسافرین فراهم نموده است.این سامانه با عقد قرار داد با هتل ها و اقامتگاه های سراسر ایران و ارسال مسافر به آن ها در ایام مختلف سال، رزرو هتل ها و اقامتگاه بوم گردی را با تخفیف به مسافرین محترم ارائه میدهد.این سامانه با معرفی جاذبه های گردشگری در هر شهر و نشان دادن موقعیت آن جاذبه تا هتل و اقامتگاه< ،انتخاب را آسان تر و با معرفی جاذبه در نزدیکی هر هتل و اقامتگاه در تمامی شهر های ایران،مسیرهای گردشگری مناسب را به شما پیشنهاد میدهد.این سامانه اقامتگاه بوم گردی در سراسر کشور را با نازل ترین قیمت ها برای شما عزیزان ضمانت می کند.


از شنیدن نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما خوشحال می شویم

تلفن پاسخ گویی به شکایات : 03136636621

ارتباط جهت پشتیبانی رزرو

 

به پارمین اعتماد کنید

logo-samandehi

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین با رزرو اقامتگاه سنتی و مدرن در تهران،اصفهان، کیش، مشهد، شیراز و ... جهت سفرهای کاری، خانوادگی، توریستی بوده و علاوه بر رزرو اینترنتی اقامتگاه بوم گردی سنتی، به صورت تلفنی نیز در تمام طول سفر همراه شما می باشد.

طراحی سایت رایان پرتو


سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید