خانه / جاذبه های گردشگری / مسجد جامع دلگشا

مسجد جامع دلگشا ، هرمزگان , بندرعباس

  • مسجد جامع دلگشا

مسجد جامع دلگشا در محله دلگشا در کناره خیابان ساحلی بندر عباس واقع شده است و ظاهرا بنای قدیمی آن در سال ۱۷۵ ه.ق توسط زین العابدین ابوالقاسم اوزی بنا شده است و در حدود سال ۱۳۵۴ ه ش به غیر از بخشی از شبستانش کاملا تجدید بنا شده و گسترش یافته است. بنای قدیمی مسجد مشتمل بر شبستان ستون دار با ۱۲ ستون در میانه و ایوان های ستون داری در سه جبهه باختری، جنوبی و خاوری بوده است. از این بنا تاکنون بخش ستون داری در میانه شبستان جدید باقی مانده است که تنها قسمت درخور توجه و مطالعه بنااست. این بخش از شبستان دارای ۱۲ ستون با ساقه ای استوانه ای و پایه ای مکعبی می باشد که ستون ها در بالا توسط قوس های جناغی به یکدیگر متصل شده و زمینه را برای برپا داشتن مسطح تیر پوش فراهم ساخته است. ساقه و پایه ستون ها در تعمیرات اخیر با قطعات سنگ نما پوشش یافته است. سر ستون ها و بخش های فوقانی آن ها دارای تزیینات گچی می باشد. بخش های جدید بنا و خاصه نمای بیرونی آن فاقد اصالت تاریخی و هنری است.


آدرس :

محله دلگشا در کناره خیابان ساحلی بندر عباس


موقعیت بر روی نقشه :

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین


سامانه رزرواسیون اینترنتی پارمین مرجع کامل معرفی و رزرو اقامتگاه بوم گردی در سراسر ایران ، قدم ابتدایی خود را امکان رزرو آنلاین هتل و اقامتگاه بوم گردی در تمامی شهر های ایران برای مسافرین فراهم نموده است.این سامانه با عقد قرار داد با هتل ها و اقامتگاه های سراسر ایران و ارسال مسافر به آن ها در ایام مختلف سال، رزرو هتل ها و اقامتگاه بوم گردی را با تخفیف به مسافرین محترم ارائه میدهد.این سامانه با معرفی جاذبه های گردشگری در هر شهر و نشان دادن موقعیت آن جاذبه تا هتل و اقامتگاه< ،انتخاب را آسان تر و با معرفی جاذبه در نزدیکی هر هتل و اقامتگاه در تمامی شهر های ایران،مسیرهای گردشگری مناسب را به شما پیشنهاد میدهد.این سامانه اقامتگاه بوم گردی در سراسر کشور را با نازل ترین قیمت ها برای شما عزیزان ضمانت می کند.


از شنیدن نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما خوشحال می شویم

تلفن پاسخ گویی به شکایات : 03136636621

ارتباط جهت پشتیبانی رزرو

 

به پارمین اعتماد کنید

logo-samandehi

سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین با رزرو اقامتگاه سنتی و مدرن در تهران،اصفهان، کیش، مشهد، شیراز و ... جهت سفرهای کاری، خانوادگی، توریستی بوده و علاوه بر رزرو اینترنتی اقامتگاه بوم گردی سنتی، به صورت تلفنی نیز در تمام طول سفر همراه شما می باشد.

طراحی سایت رایان پرتو


سامانه گردشگری و رزرو اقامتگاه بوم گردی پارمین را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید