خانه / هتل لند / اقامتگاه ها / اقامتگاه بوم گردی شیراز

اقامتگاه بوم گردی شیراز

در مورد اقامتگاه بوم گردی شیراز بیشتر بدانیم

اقامتگاه بوم گردی

با همت و اراده مردمان خوب شهر راز و با راه اندازی و افتتاح  اقامتگاه بومگردی شیراز، سفر به درون زیبایی های این شهر کامل شده است.

شیراز این شهر پر از دیدنی و جاذبه در ایامی از سال آنچنان شلوغ  می شود که با وجود هتل های بسیار، امکان پاسخگویی و  پذیرایی از همه مهمانان شهر وجود ندارد . به همین رو، خانه های سنتی شیراز با نام اقامتگاه بوم گردی با مرمت و بازسازی به جرگه اماکن اقامتی این شهر اضافه شده اند .

قرارگیری در بافت تاریخی و نزدیک اماکن تاریخی مانند نارنجستان قوام ، خانه زینت الملوک، مسجد نصیر الملک، آرامگاه حافظ و همچنین پیاده روی در کوچه های قهر و آشتی و زندگی در دل فرهنگ مردم شیراز و پذیرایی با غذاها و خوراکی های خوشمزه شیرازی از جمله مزیت هایی است که میتواند هر مسافری را به جای اقامت در هتل های شیراز به اقامت در اقامتگاه بوم گردی شیراز ترغیب کند.

برخی دیگر از اقامتگاه های بوم گردی شیراز نیز در فاصله کمی  و خارج از شهر قرار دارند که آب و هوای بسیار مطبوع و قرارگیری در منطقه ییلاقی قلات و یا دشت ارژن اقامت در آنها را منحصر به فرد میکند.

در ادامه تعدادی از اقامتگاه بوم گردی شیراز را که در حال مهمان نوازی از مهمانان خود هستند معرفی میکنیم تا برای سفر به این شهر زیبا اگر علاقه مند به سپری کردن چندشبی در فضای سنتی و نوستالژی خانه های قدیمی هستید، با این خانه ها آشنا شوید.

اقامتگاه بوم گردی سووشون شیراز

اگر تمایل دارید در اولین اقامتگاه بوم گردی شیراز در بافت تاریخی اقامت کنید و فاصله ای کمتر از ۲۰۰ متر با خانه زینت الملوک داشته باشید اقامتگاه بوم گردی سووشون را برای اقامت و سفرتان به شیراز انتخاب کنید.

اگر در فصل بهار به شیراز سفر کنید، علاوه بر امکان قدم زدن در کوچه های تاریخی میتوانید از بوی بهار نارنج های آنها مست شوید. در حیاط زیبا و کوچک اقامتکاه بوم گردی سووشون حال و هوای زندگی مردم قدیم شیراز را تجربه کنید.

اقامتگاه بوم گردی

اقامتگاه بوم گردی گلستان راز شیراز

گلستان راز اقامتگاه زیبای دیگریست در قلب تاریخ شیراز در خیابان لطفعلی خان که با محیط گرم و صمیمی خود طرفداران زیادی در میان میهمانان شیراز دارد. اقامت در گلستان راز دسترسی شما را به جاذبه های گردشگری تاریخی شیراز بسیار راحت خواهد کرد. اتاق های اقامتگاه گلستان راز همگی دارای سرویس بهداشتی مجزا در داخل اتاق هستند. پنجره های رنگارنگ خانه،  طیف زیبایی از رنگ هارا بر روی بستر اتاق ها می نشاند و فضا را بسیار دلنشین می کند.

اقامتگاه بوم گردی

اقامتگاه بوم گردی خانه باغ ایرانی شیراز

یکی دیگر ازاقامتگاه ها در لیست اقامتگاه بوم گردی شیراز، اقامتگاه بوم گردی خانه باغ ایرانی شیراز است  ، خانه ای زیبا و تاریخی متعلق به دوران پهلوی اول میان باغی بزرگ و پوشیده از گل ها و درختان کهن. آب نماها ، جوی آب روان در باغ و صدای پرندگان قطعا اقامتی دل انگیز و به یادماندنی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. علاوه بر زیبایی، خانه باغ ایرانی دسترسی آسانی را به اماکن دیدنی و تاریخی شهر برای میهمانان خود فراهم می کند.

اتاق ها با نام شعرا نام گذاری شده اند و داشتن سرویس بهداشتی اختصاصی از مزیت انتخاب این اقامتگاه بوم گردی در شیراز است.

اقامتگاه بوم گردی

اقامتگاه بوم گردی طاها شیراز

اقامتگاه بوم گردی طاها از آن خانه های سنتی است که در بافت تاریخی شهر شیراز،  محله سنگ سیاه و پشت امامزاده بی بی دختران واقع شده است به گونه ای که دسترسی آن به سایر ساختمان های تاریخی شیراز آسان بوده و گردشگران می توانند به بازدید از سایت های تاریخی و مکان های مهم شیراز بروند. اقامتگاه بوم گردی طاها با دیوارهای بلند و درختان نارنج و پرتقال می تواند یک محیط مناسب برای مسافران ایجاد کند. اتاق هایی با آجرهای قدیمی و سنگی و درهای چوبی از ویژگی های هیجان انگیزاین خانه به شمار می آید.

اقامتگاه بوم گردی شیراز

اقامتگاه بوم گردی سی راه شیراز

اقامتگاه بوم گردی سی راه هم مانند اقامتگاه طاها در گذر تاریخی سنگ سیاه شیراز قرار گرفته است. این خانه تاریخی مربوط به دوره پهلوی اول بوده که خانه عزت مهاجران نامیده میشده است .

 بوم گردی سی راه در سال ۹۶ به  لیست اقامتگاه بوم گردی شیراز اضافه شد و هم اکنون پذیرای مسافران زیادی از سراسرکشور می باشد.تا قبل از آن سی راه کاربری مسکونی داشت و بعد از آن تغییر کاربری داد. حوض زیبای میان حیاط خانه با ماهی های قرمز ، گلدان های دورتادور حیاط و صدای آواز قناری ها ، روح آدمی را به گذشته و صفای خانه مادربزرگ می برد.

وجود شیشه های رنگی و دیدن زیبایی های پرتو نور خورشید، داشتن سرویس اختصاصی  در اتاق ها و برگزاری تورهای شیراز گردی، این اقامتگاه بوم گردی را گزینه مناسبی برای اقامت در شیراز ساخته است.

اقامتگاه بوم گردی شیراز

اقامتگاه بوم گردی پنج دری شیراز

اگر علاقمند به اقامت در خانه ای ۱۲۰ ساله هستید، اقامتگاه سنتی پنج دری را برای اقامت خود انتخاب کنید. خانه ای مربوط به دوران قاجار که سال های متوالی خالی از سکنه بوده است ولی اکنون با کمی بازسازی به اقامتگاهی زیبا و راحت تبدیل گشته است. پنج دری ۱۱ باب اتاق دارد که در دوطبقه قرار گرفته اند. دسترسی راحت و سریع به حرم شاهچراغ و آستانه و دیگر اماکن تاریخی از مزایای انتخاب این اقامتگاه برای میهمانان شیراز است.

اقامتگاه بوم گردی شیراز

اقامتگاه بوم گردی ستایش شیراز

اگر در بین اقامتگاه بوم گردی شیراز به دنبال خانه ای نقلی برای اقامتتان هستید، اقامتگاه بوم گردی ستایش میتواند همان گزینه مورد نظر شما باشد.

ظرفیت ۹ میهمان در اقامتگاه به همراه زیایی حیاط و امکانات مناسب باعث می شود اقامت راحتی را در این اقامتگاه تجربه کنید.

همچنینی موقعییت مکانی تاریخی آن باعث میشود دسترسی خوبی به اماکن تاریخی داشته باشید.

ستایش از میهمانانش برای صرف ناهار و شام در کافی شاپ نقلی و زیبای خود پذیرایی میکند .

اقامتگاه بوم گردی شیراز

اقامتگاه بوم گردی پرهامی شیراز

وجود اقامتگاه بوم گردی پرهامی در محله تاریخی گود عربان و عمر دو قرنی آن  دلایل  کافی برای  قرار گرفتن در لیست اقامتگاه بوم گردی شیراز است.

وجود ۶ اتاق به همراه تخت و امکان سفارش عذاهای خوشمزه شیرازی در زمان اقامت، باعث میشود در انتخاب خانه پرهامی برای اقامت تردیدی باقی نماند.

اگر فواره حوض وسط حیاط باز باشد، صدای اب به همراه موسیقی سنتی میتواند آرامش بی نظیری را به مهمانان خود هدیه کند.

اقامتگاه بوم گردی شیراز

اقامتگاه بوم گردی سرای همایونی شیراز

اقامتگاه بوم گردی سرای همایونی در سال ۹۷ و باز هم در بافت تاریخی و در نزدیکی نارنجستان قوام، به لیست اقامتگاه بوم گردی شیراز اضافه شد.

سرای همایونی با داشتن پشت بامی زیبا و تجهیز شده میتواند پذیرایی مناسبی از مهمانان خود به جا آورد.

پذیرایی با عرقیات شیراز و انواع غذاهای محلی میتواند اقامت به یاد ماندنی را برای هر مسافری رقم بزند.

اقامتگاه بوم گردی

اقامتگاه بوم گردی خانه ماه منیر شیراز

یکی دیگر از اقامتگاه های لیست اقامتگاه بوم گردی شیراز، اقامتگاه بوم گردی خانه ماه منیر است. خانه ای واقع در نزدیکی نارنجستان قوام با حیاطی زیبا.

اتاق های خانه ماه منیر با المان های سنتی مزین شده اند و صاحب اقامتگاه خانه ماه منیر با رویی خوش و در صورت درخواست مهمانان اقامتگاه خود، با انواع  شربت و غذاهای محلی از آنان پذیرایی می کند.

هر مسافری می تواند در حیاط خانه و در کنار حوض بنشیند و از آرامش فضای حاکم بر اقامتگاه ماه منیر لذت ببرد.

اقامتگاه بوم گردی

اقامتگاه بوم گردی لوتوس شیراز

در نزدیکی نارنجستان قوام اقامتگاه بوم گردی لوتوس قرار دارد. اقامتگاهی با درب و پنجره های هلالی شکل که با پذیرایی گرمی که از مهمانان خود میکند مقصد اقامت بسیاری از مسافران قرار گرفته است.

لوتوس یکی از گزینه های خوب در لیست اقامتگاه بوم گردی شیراز است و بوی بهار نارنج در حیاط آن اقامت دلنشین و خاطره انگیزی را برای هر مسافری رقم میزند.

اقامتگاه بوم گردی شیراز

اقامتگاه بوم گردی ترنجستان شیراز

در سال ۹۷  اقامتگاه بوم گردی ترنجستان، در بافت تاریخی راه اندازی شد. پذیرایی از ۳۰ میهمان در اقامتگاه باعث شده تورهای گروهی بسیاری این اقامتگاه را از بین اقامتگاه های بوم گردی شیراز انتخاب کنند.

وجود رستوران و کافی شاپ در روی پشت بام ، نزدیکی به نارنجستان قوام و داشتن اتاق هایی با سرویس بهداشتی اختصاصی از مزیت های انتخاب اقامتگاه بوم گردی ترنجستان میباشد.

اقامتگاه بوم گردی شیراز

اقامتگاه بوم گردی کلبه کوهسار پرشکفت دشت ارژن

در فاصله ای  30 دقیقه ای از مرکز شهر شیراز اقامتگاه بوم گردی کلبه کوهسار قرار دارد.

واقع شدن در خارج از شلوغی شهر و حفظ فضای روستایی باعث شده این اقامتگاه در لیست اقامتگاه بومگردی شیراز برای اقامت مهمانان شیراز قرار گیرد.

خانه های این منطقه با سنگ و چوب و بدون استفاده از ملات ساخته شده اند. زیبایی منطقه و قرار گیری در مسیر خان زنیان، سفر به دل تاریخ شیراز را تفریحی نیز خواهد کرد.

اقامتگاه بوم گردی کلبه کوهسار، با وجود راهنمایان مسلط به زبان انگلیسی و داشتن اتاقهای سنتی کف خواب میزبان بسیار خوبی برای میهمانان خود خواهد بود.

اقامتگاه بوم گردی شیراز

اقامتگاه بوم گردی مونت قلات

اگر در سفر به شیراز علاقمند به اقامت در منطقه ای زیبا و ییلاقی هستید، منطقه قلات را انتخاب کنید.

فاصله ۲۰ دقیقه ای تا مرکز شهر، وجود کافه رستوران ها، آبشار و رودخانه زیبا در میان درختان انبوه، در هر فصلی از سال بسیار زیبا و خاطره انگیز خواهد بود.

در لیست اقامتگاه بوم گردی شیراز، اقامتگاه مونت قلات میتواند نیاز شما به اقامت در قلات را برآورده سازد.

بوم گردی مونت قلات مجموعه ای زیبا شامل اتاقک های شیشه ای با ظرفیت دو تا سه نفر به همراه اتاق ویژه شش تخته با امکان اضافه کردن چهارتشک و واحد دو طبقه تا ۱۸ نفر ظرفیت است.

بوم گردی مونت محیطی بزرگ و امن با نگهبانی دائمی است که باعث می شود میهمانان در طول اقامت خودت احساس امنیت کامل داشته باشند. محوطه سنگفرش اقامتگاه به همراه درختان و گلدان های زیبا محیط دلنشینی برای دورهمی های دوستانه می باشد. در محوطه باربیکیو، رستوران و کافی شاپ هم وجود دارد .

برگزاری تورهای شیراز گردی و ترنسفر از شیراز از دیگر مزیت های انتخاب اقامتگاه بوم گردی مونت قلات است.

اقامتگاه بوم گردی شیراز

اقامتگاه بوم گردی خاله نازی قلات

اقامتگاه بوم گردی دیگری که در منطقه ییلاقی قلات راه اندازی شده و در لیست اقامتگاه بوم گردی شیراز قرار گرفته است اقامتگاه بوم گردی خاله نازی است.

احداث در زمینی هزار متری و در سه طبقه به همراه سرو انواع غذاهای محلی و فضای دوستانه و صمیمی خانه خاله نازی یادآور خانه پرمهر مادربزرگ است . دورهمی های خانوادگی و دوستانه در این خانه خاطرات زیبایی را در ذهن مهمانان رقم خواهد زد.

اقامتگاه بوم گردی شیراز

آرامشی که اقامت در بوم گردی به مسافرین خود هدیه میدهد به همراه پذیرایی گرم و خوردن غذای محلی که در اقامتگاه طبخ میشود

 باعث شده روز به روز به علاقمندان اقامت در بوم گردی اضافه و هر روز تعداد بیشتری اقامتگاه به لیست اقامتگاه های بوم گردی شیراز اضافه شود.

همچنین ببینید

اقامتگاه بوم گردی قشم

با انتخاب اقامتگاه بوم گردی قشم دل به دریا بزنید! جزیره زیبا و بزرگ قشم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *