خانه / هتل لند / اقامتگاه ها / اقامتگاه های بوم گردی مصر

اقامتگاه های بوم گردی مصر

سفر به کویر مصر و اقامت در اقامتگاه های بوم گردی مصر

کویرمصر یکی از مناطق زیبای گردشگری اصفهان است که هر ساله با خنک شدن هوا مملو از مسافرانی میشود که یا به همراه تورهای گردشگری و یا با خودرو شخصی از شهرهای کوچک و بزرگ اطراف راهی این دیار می شوند . با توجه به بافت منطقه، اقامتگاه های بوم گردی متعددی در کویرمصر راه اندازی شده اند تا بتوانند پاسخگوی نیاز اسکان میهمانان کویر باشند .

تجربه یک زندگی ساده روستایی در خانه های سنتی با معماری کویری در کنار بازی بر روی رمل های نرم و روان ، شترسواری ، سافاری ، شب نشینی به دور آتش ، خوردن سیب زمینی و چای آتشی و رصد ستارگان از برنامه هاییست که مسافران را به این کویر زیبا می کشاند . همه این سرگرمی ها با اقامت در اقامتگاه های بوم گردی مصر و خانه های سنتی و باصفای کویر لذت بخش تر خواهند بود.

کویرمصر کجاست؟

کویر مصر در استان اصفهان، شهرستان خوروبیابانک در  ۴۵ کیلومتری شرق جندق و ۳۰ کیلومتری شمال خور قرار دارد. اگر از تهران قصد سفر به کویر مصر کرده اید بهتر است ابتدا به سمنان رفته و پس از آن به سمت حسینیان تغییر مسیر دهید. در ادامه مسیر به جندق رفته و از آنجا راهی این کویر زیبا شوید. همچنین میتوانید به کاشان رفته از آنحا در مسیر زواره حرکت کرده و به سمت انارک و چوپانان بروید. حدود ۸ ساعت رانندگی ارزش دیدن زیبایی کویر مصر را دارد.

همچنین جهت دسترسی به کویر مصر از اصفهان و یزد باید به سمت نائین حرکت کنید. راه سفر را به سمت انارک و چوپانان ادامه دهید تا به کویر مصر برسید.

دسترسی به کویر مصر از تهران

دسترسی به کویر مصر از اصفهان یا یزد

 

زیبایی های کویر مصر را باید دید

کویرمصر آنقدر زیبایی دارد که هر میهمانی را مجذوب خود میکند. نیزار زیبای مصر، دریاچه نمک سلکنون مصر، تخت عباسی، تخت عروس، ریگ کله و …. تنها نمونه هایی از این زیبایی و عظمت هستند. اگر در هنگام شب به آسمان خیره شوید، آنقدر آن را نزدیک زمین احساس میکنید که گویی با دست میتوان تک تک ستاره ها را بچینید.

دیدن روستاهای اطراف مصر مانند روستای فرحزاد هم خالی از لطف نیست. این روستاها در فصا پاییز و زممستان مملو از میهمانان و مسافرینی اسن که برای دیدن کویر به این دیار آمده اند.

اقامت در کویرمصر

اگر توانستید از کنار آتش نشستن و نگاه به آسمان کویر دل بکنید، اقامتگاه بوم گردی، بسیار مناسب شب مانی های شما در کویر است. تنوع در مکان جغرافیایی و نوع اتاق ها همچنین نوع اقامتگاه باعث میشود میهمانان کویرمصر گزینه های مختلفی برای انتخاب اقامتکاه بوم گردی داشته باشند.

در ادامه برخی از مهمترین اقامتگاه های بوم گردی کویرمصر را میبینیم:

اقامتگاه بوم گردی خانه طباطبایی ( بارانداز ) فرحزاد

خانه طباطبایی یا بارانداز که یکی از بهترین اقامتگاه های بوم گردی مصر است مجموعه ای از دو خانه سنتی زیبا در روستای فرحزاد است . یکی از خانه ها ۳ باب اتاق بزرگ و ۲ باب اتاق کوچک دارد و خانه دیگر دارای ۶ باب اتاق است . اقامتگاه خانه طباطبایی میتواند پذیرای ۱۰۰ میهمان باشد .

ایوان های زیبای خانه با سقف هلالی و طاقچه های بلند ، اتاق های سنتی مجهز به المان های بومی به دور حیاط مرکزی خانه و دیوارهای کاهگلی که همگی مطابق با معماری کویری هستند ، صفای بی نظیری را به اقامتگاه بخشیده اند . کسانی که در خانه طباطبایی اقامت داشته اند میدانند که لذت دورهمی های شبانه به دور آتش ، خوردن چای و سیب زمینی آتشی در کنار تماشای آسمان پرستاره قابل توصیف نیست .

با اقامت در خانه طباطبایی میتوانید از مکان های دیدنی منطقه مانند نیزار مصر، دریاچه نمک سِلکَنون، تخت عباسی، تخت عروس، دریاچه نمک خور ، روستای گرمه، روستای کوره گز، روستای عروسان و … دیدن کنید .

قبل از انتخاب اقامتگاه بارانداز به نکات زیر توجه کنید :

اقامتگاه پارکینگ ندارد . اتاق ها کفخواب هستند . سیستم گرمایشی خانه شوفاژ می باشد . برای رسیدن به اقامتگاه باید ۳ کیلومتر مسیر خاکی طی شود . درون اقامتگاه آشپزخانه ، یخچال ، تلویزیون و اینترنت موجود نیست . سرویس بهداشتی برای اتاق های خانه به صورت مشترک در حیاط مجموعه قرار گرفته است . درصورت درخواست مسافران پک وسایل بهداشتی با هزینه جداگانه در اختیار مسافر قرار خواهد گرفت .

رزرو اقامتگاه بوم گردی خانه طباطبایی

اقامتگاه های بوم گردی مصر

اقامتگاه بوم گردی کاریز مصر

بوم گردی کاریز خانه ای سنتی در روستای مصر و در نزدیکی کویر زیبای مصر است که هر ساله در فصل پاییز و زمستان پذیرای علاقه مندان به کویرنوردی ، بازی بر روی رمل های نرم و روان ، سافاری و تماشای آسمان پرستاره شب های کویری است . این اقامتگاه بوم گردی مصر ۹ باب اتاق ۱۵ متری دارد که هر اتاق میتواند پذیرای ۵ میهمان باشد .

اتاق های خانه که همگی با المان های سنتی و محلی مجهز و تزئین شده اند فضای خاطره انگیز و دلنشینی را برای اقامت میهمانان فراهم کرده است . در میانه حیاط مرکزی خانه آتشکده ای زیبا در کنار تخت های سنتی قرار داده شده است که جان میدهد برای دورهمی های شبانه در شب های سرد زمستان .

قبل از انتخاب اقامتگاه بوم گردی کاریز برای اقامتتان لطفا نکات زیر را در نظر بگیرید :

اینترنت در اقامتگاه موجود نیست . سرویس بهداشتی برای تمامی اتاق ها مشترک می باشد . ۴ سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و ۳ حمام برای استفاده مسافرین در اقامتگاه موجود است . از آب معدنی برای خوردن در اقامتگاه استفاده می شود زیرا آب خانه تصفیه شده نیست .این اقامتگاه از ابتدای اردیبهشت تا انتهای شهریورماه تعطیل است . ظرفیت کلی اقامتگاه ۳۰ نفر می باشد . اقامتگاه دارای آب گرم می باشد .

رزرو اقامتگاه بوم گردی کاریز مصر

اقامتگاه های بوم گردی مصر

اقامتگاه بوم گردی ساحل کویر مصر

اقامتگاه بوم گردی ساحل کویر در کنار کویر زیبای فرحزاد در روستای فرحزاد قرار گرفته است. غلتیدن در میان شن های نرم کویر فرحزاد در زیر نور خورشید و تماشای ستاره های زیبای آسمان در شب در میان حیاط اقامتگاه قطعا خاطره ایست که هیچگاه از ذهن پاک نمی شود.

سیستم گرمایشی این اقامتگاه شوفاژ و سیستم سرمایشی اش پنکه می باشد  ، در روستای فرحزاد، امکان اجاره خودرو، موتور و شتر وجود دارد ، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و حمام برای اتاق ها عمومی و در خارج از اتاق قرار دارد.

رزرو اقامتگاه بوم گردی ساحل کویر مصر

اقامتگاه های بوم گردی مصر

اقامتگاه بوم گردی شنزار مصر

بوم گردی شنزار خانه ای کاهگلی مطابق با معماری سنتی کویر با همان سقف های هلالی ، حیاط مرکزی ، ایوان شاه نشین و اتاق های متعدد است . شنزار یکی از خانه های بزرگ روستا محسوب می شود و با ۱۲ باب اتاق میتواند پذیرای ۸۰ میهمان باشد . این خانه زیبا با چندی بازسازی در سال ۹۰ با عنوان اقامتگاه بوم گردی شروع به فعالیت کرد .

اتاق های شنزار همگی با المان های سنتی و بومی منطقه تجهیز شده اند تا علاوه بر فراهم آوردن مکانی راحت و امن برای استراحت ، تجربه زندگی مردم بومی روستا راهم برای میهمانان به ارمغان آورد .

رزرو اقامتگاه بوم گردی شنزار مصر

اقامتگاه بوم گردی بیراهه مصر

اقامتگاه بیراهه خانه ی سنتی زیباییست با ۱۳ باب اتاق که در روستای مصر در فاصله نزدیکی به کویر مصر قرار گرفته است . محیط دلنشین خانه به خصوص حیاط آن باعث شده بیراهه یکی از بهترین اقامتگاه های مصر و فرحزاد باشد و پیش از سایر اقامتگاه های منطقه توسط مسافرین رزرو شود .

در کنار حیاط خانه که با المان های بومی کویری و تخت های سنتی برای استراحت میهمانان چیدمان شده است ، قسمت آتشگاه ، شاه نشین ، رستوران و شربت خانه نیز هرکدام دیدنی هستند . رصد ستارگان آسمان شب کویر توسط تلسکوپ یکی از قسمت های پرطرفدار و مهیج اقامت در اقامتگاه بیراهه است که نباید آن را از دست بدهید .

رزرو اقامتگاه بوم گردی بیراهه مصر

اقامتگاه بوم گردی گندمزار مصر

بوم گردی گندمزار در دل رمل های کویر روستای فرحزاد قرار گرفته است . این اقامتگاه سه باب اتاق و چهار سوئیت دارد که همگی زیبا هستند و با المان های سنتی بومی تجهیز و تزئین شده اند . این اقامتگاه به سبک خانه های سنتی کویر ساخته شده است با همان دیوار های کاهگلی و حیاط باصفا که جان میدهد برای دورهمی های شبانه ، نوشیدن دمنوش های خوشمزه کویری ، خوردن چای و سیب زمینی آتشی و تماشای ستارگان شب .

همچنین آلاچیق هایی داخل و بیرون خانه تعبیه شده است که فضای مناسبی را برای نشستن میهمانان فراهم آورده اند . گندمزار در چند قدمی کویر زیبای مصر قرار گرفته است ، به طوری که با بیرون گذاشتن پایتان از اقامتگاه به رمل های کویر میرسید . اگر به دنبال بازی بر روی شن های نرم ، سافاری ، شتر سواری و بازی های کویری هستید این اقامتگاه مکان مناسبی برای اقامتتان خواهد بود .

رزرو اقامتگاه بوم گردی گندمزار مصر

اقامتگاه بوم گردی شاهی مصر

اقامتگاه بوم گردی شاهی از جدیدترین اقامتگاه های بوم گردی مصر در چند قدمی رمل های کویر قرار گرفته است . بنای سنتی اقامتگاه با اتاق های بزرگ فضایی نوستالژی را برای مسافران مصر فراهم میکند. چای و سیب زمینی آتشی در دل شب کویر هدیه مالک اقامتگاه برای میهمانانش می باشد. اقامتگاه ظرفیت پذیرش ۳۰ نفر را دارد که برخلاف دیگر اقامتگاه های مصر برخی از اتاق های آن دارای سرویس بهداشتی مجزا در هر اتاق هستند. اگر به دنبال گذراندن شب مانی های کویر و رمل بازی در کویر هستید اقامتگاه شاهی قطعا مکان مناسبی برای استراحت شماست.

اقامتگاه بوم گردی براتی مصر

بوم گردی براتی یکی از زیباترین اقامتگاه های بوم گردی مصر است. این اقامتگاه که خانه ای قدیمی و بازسازی شده است محیطی گرم و صمیمی را جهت اقامتی خاطره انگیز در آرامش کویر برای میهمانان خود فراهم کرده است. این اقامتگاه تا کویر مصر که یکی از زیبا ترین کویرهای ایران است تنها ۲ کیلومتر فاصله دارد.

سیستم گرمایشی این اقامتگاه بخاری نفتی است ، تخلیه اتاق ساعت ۱۲ می باشد ، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و حمام برای اتاق ها عمومی و در خارج از اتاق قرار دارد.

اقامتگاه بوم گردی خاطره مصر

اقامتگاه بوم گردی خاطره در روستای زیبای مصر قرار گرفته است. آسمان پرستاره کویر ، طبیعت روستا در کنار حیوانات اهلی و نوشیدن شیر تازه اقامتی بی نظیر را برای میهمانان کویر رقم خواهد زد.

این اقامتگاه بوم گردی مصر سیستم گرمایشی بخاری نفتی دارد  ، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و حمام برای اتاق هایش عمومی و در خارج از اتاق قرار گرفته است  و مزرعه پرورش حیوانات اهلی مانند بز و … نیز در آن وجود دارد.

همچنین ببینید

اقامتگاه بوم گردی قشم

با انتخاب اقامتگاه بوم گردی قشم دل به دریا بزنید! جزیره زیبا و بزرگ قشم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *