خانه / هتل لند / اقامتگاه ها / امکانات اقامتگاه بوم گردی

امکانات اقامتگاه بوم گردی

نکات مهم در انتخاب اقامتگاه بوم گردی

بررسی امکانات اقامتگاه بوم گردی یکی از مهمترین کارهایی است که در زمان رزرو و انتخاب یک اقامتگاه بومگردی برای سفر بسیار حائز اهمیت است.

با وجود شباهات هایی که بین برخی از امکانات اقامتگاه بوم گردی با هتل وجود دارد، دانستن اصطلاحات و امکانات ویژه اقامتگاه های بوم گردی در زمان انجام رزرو، میتواند به اقامت بهتر و راحت تر شما منجر شود.

امکانات اقامتگاه بوم گردی در نقاط مختلف، متفاوت است. مانند وجود پله و یا وجود سرویس بهداشتی در خارج یا داخل اتاق. همه این موارد باید در زمان انتخاب اقامتگاه بومگردی مورد توجه قرار گیرد تا در زمان مراجعه به اقامتگاه ، تفاوتی بین امکانات مورد نظر شما با امکانات واقعی اقامتگاه بوم گردی وجود نداشته باشد.

وجود راه پله

بدلیل بافت سنتی و تاریخی در بیشتر اقامتگاه های بوم گردی، خصوصا اقامتگاه هایی که در فلات مرکزی ایران قرار دارند، وجود پله در ورودی و یا برای رسیدن به اتاق های اقامتگاه اجتناب ناپذیر است. همچنین بیشتر آنها فاقد رمپ مناسب حرکت ویلچر و کالسکه میباشند.

پس بهتر است در هنکام بررسی امکانات اقامتگاه بوم گردی، در صورت همراه داشتن کالسکه کودک و یا ویلچر به وجود پله در ورودی اقامتگاه و یا در وردی اتاقها در طبقات مختلف دقت کنید.

محل قرار گیری سرویس بهداشتی

محلل قرار گیری سرویس بهداشتی یکی از مواردی است که در امکانات اقامتگاه بوم گردی باید به آن توجه نمود.

در بیشتر هتل ها، وجود سرویس بهداشتی در اتاق یک امر بدیهی است و معمولا مسافرین در هنگام رزرو از وجود آن در اتاق خود اطمینان خاطر دارند. ولی در اقامتگاه های بومگردی، در هنگام رزرو حتما به مکان و نوع سرویس بهداشتی دقت نمائید.

در برخی اقامتگاه ها سرویس بهداشتی بصورت اختصاصی و در برخی بصورت مشترک وجود دارد. همچنین در برخی از اقامتگاه ها، برخی اتاق ها سرویس فرنگی و برخی اتاقها سرویس ایرانی دارند.

وجود سرویس بهداشتی بصورت مشترک به این معنی است که هر اتاق سرویس اختصاصی ندارد و سرویس در خارج از اتاق و بصورت مشترک با دیگر اتاقهاست.

برخی دیگر از اقامتگاه ها اما سرویس بهداشتی بصورت مجزا و اختصاصی دارند و از این نظر تقاوتی با هتل ها ندارند.

پس بهتر است اگر نیاز به سرویس اختصاصی دارید در هنگام انتخاب اقامتگاه و دیدن امکانات اقامتگاه بوم گردی آن را مورد توجه قرار دهید و اگر نوع آن(ایرانی یا فرنگی بودن) هم برای مدت زمان اقامتتان اهمیت دارد حتما با مشاورین  در سامانه مطرح تا مطابق با نیاز شما اقدام شود.

سیستم گرمایشی و سیستم سرمایشی

یکی دیگر از امکانات اقامتگاه بوم گردی که در زمان رزرو باید آن را مورد توجه قرار داد، سیستم گرمایشی و سرمایشی آن است.

شاید در رزرو هتل ها این مساله، اهمیت بسیاری نداشته باشد ولی در رزرو اقامتگاه بوم گردی این مساله بسیار مهم خواهد بود.

برخی اقامتگاه های بوم گردی در خارج از شهر قرار دارند و فاقد گاز شهری میباشند. بنابراین در فصول سرد سال با بخاری نفتی و یا هیزمی میزبان مسافرین خود خواهند بود.

پس اگر در فصل سرد سال قصد سفر به اقامتگاه را دارید، حتما نسبت به نوع سیستم گرمایشی محل اقامتتان اطلاعات کافی را با مشاهده در سایت بدست آورید. خصوصا اگر نسبت به بوی بخاری های نفتی و هیزمی حساسیت دارید.

در خصوص سیستم سرمایشی هم بیشتر اقامتگاه ها از کولرآبی، پنکه سقفی و دستی استفاده میکنند.

اقامتگاه بوم گردی

اقامتگاه بوم گردی داری تخت یا کف خواب

در بیشتر هتل ها اتاق ها داری تخت های گوناگون بوده و نگرانی نسبت به نوع محل خواب وجود ندارد. بیشتر آنها با انواع تخت های یک تخته، دو تخته دبل یا دو تخته توئین هستند و تنها نوع سرویس اضافی که کف خواب یا تخت هستند در رزرو باید مورد توجه قرار بگیرد.

اما در اقامتگاه های بوم گردی با تنوع بسیاری از محل خواب روبرو میشویم.از خوابیدن بر روی تخت تا خوابیدن بر روی رختخواب هایی با طرح و رنگ قدیمی .همچنین برخی از اقامتگاه ها با راه اندازی کرسی برای فصل سرما میزبان میهمانان خود خواهند بود.

پس اگر در سفر به اقامتگاه بوم گردی محل خواب برایتان اهمیت دارد نوع آن را در امکانات اقامتگاه بوم گردی بررسی کنید. اگر تمایل به استفاده از رختخواب دارید آن را چک کنید تا در موقع اقامت با مشکل روبرو نشوید.

اقامتگاه بوم گردی

سرو غذای محلی یا امکان آشپزی میهمان

کمتر هتلی را میتوان یافت که در آن بتوان از غذای محلی منطقه استفاده کرد.اما در بیشتر اقامتگاه های بوم گردی، طبخ غذای محلی توسط اهالی اقامتگاه انجام می شود. بغیر از خوردن غذای محلی، در صورت علاقمندی، هر مسافری میتواند با نحوه و دستور پخت غذای منطقه نیز آشنا شود.

معمولا اهالی اقامتگاه بوم گردی با شور و شوقی وصف ناشدنی این خوراکی های محلی را آماده میکنند. ولی لازم است در هنگام رزرو این مساله را یاد آور شوید تا هماهنگی های لازم جهت طبخ و سرو آن انجام شود.مانند اردک شکم پر در اقامتکاه بوم گردی خانه اجدادی .

برخی از اقامتگاه های بوم گردی نیز علاوه بر طبخ غذای محلی قسمتی را بعنوان آشپزخانه در نظر گرفته اند که در صورت تمایل میهمان به پخت غذا دچار محدودیت نشود.همه این موارد را در هنگام بررسی امکانات اقامتگاه بوم گردی مد نظر قرار دهید تا مطابق سلیقه و نیازتان رزرو و سفر خوبی را بتوانید تجربه کنید.

اقامتگاه بوم گردی

نحوه دسترسی به اقامتگاه

یکی دیگر از موارد مهم در بررسی امکانات اقامتگاه بوم گردی، نحوه دسترسی و جاده منتهی به اقامتگاه میباشد.

در اقامتگاه های بوم گردی شهر های بزرگ مانند اقامتگاه های بوم گردی اصفهان، اقامتگاه های بوم گردی فارس و اقامتگاه های بوم گردی یزد، بدلیل قرار گیری بوم گردی در مرکز شهر ، نحوه دسترسی از اهمیت ویژه برخوردار نیست. زیرا در بافت شهری قرار داشته و از نظر دسترسی مانند هتل ها میباشند.

اما در برخی ار اقامتگاه های بوم گردی مانند اقامتگاه های بوم گردی مازندران و یا اقامتگاه های بوم گردی گیلان، باید نسبت به نحوه دسترسی به اقامتگاه اطلاعات کافی داشته باشید.

نیاز به خودرو آفرودی و یا شاسی بلند، همچنین وجود جاده خاکی و یا سنگ ریزه جهت دسترسی به برخی از اقامتگاه ها باید در زمان رزرو مورد توجه قرار گیرد.

همچنین در صورتی که با خودرو شخصی سفر انجام نشود، باید نسبت به نحوه دسترسی و هماهنگی جهت رفتن  به اقامتگاه اطلاع داشته باشید. فاصله از جاده اصلی و یا نحوه رفتن از ترمینال ،ایستگاه قطار یا فرودگاه به محل اقامتگاه را در هنگام رزرو اقامتگاه بوم گردی و یا مشاهده امکانات اقامتگاه بوم گردی مد نظر قرار دهید.

اقامتگاه بوم گردی

در سفر به اقامتگاه بوم گردی، اگر بررسی امکانات اقامتگاه بوم گردی را به خوبی انجام داده باشید، بدون شک یکی از بهترین سفر های خود را تجربه خواهید کرد. در غیر این صورت برخی از امکانات در اقامتگاه بوم گردی سفر را برایتان مشکل خواهد ساخت. پس در زمان رزرو با مشاهده امکانات بوم گردی در سایت اقامتگاه بوم گردی پارمین و یا ارتباط با کارشناسان سامانه جامع اقامتگاه های بوم گردی کشور، سفری مطابق سلیقه و نیاز خود را تجربه کنید.

همچنین ببینید

boomgardi

چرا اقامت در اقامتگاه بوم گردی

رزرو اقامتگاه بوم گردی، دعوت به مهمانی اگر اهل سفر و رزرو مکان اقامتی خود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *