خانه / سیر و سفر / ایرانگردی / بلندترین پل معلق ایران

بلندترین پل معلق ایران

بلندترین پل معلق ایران

بلندترین پل معلق ایران در شهر هشتجین در جنوب استان اردبیل و در نزدیکی روستایی که تنها یک خانوار در آن سکونت دارند واقع شده و بر روی دره های عمیق و در ارتفاع ۶۰ متری از رودخانه می باشد. طول این پل ۷۰ متر بوده و عرض آن یک  متر است . از زیر این پل رودخانه های  گیوی چایی و قزل اوزن درحال گذر است و هیجان پیاده روی بر روی پل را چندین برابر می کند . پل با چوب و طنابهایی بصورت معلق ساخته شده و برای حرکت از روی آن باید شهامت ، لباس ترجیحا کاپشن و کفش مناسب داشته باشید 🙂

بلندترین پل معلق ایران

در هنگام عبور بر روی پل نسیم خنک در بین کوهها ، باعث تکان های آرام پل می شود و صدای جریان رودخانه در پایین باعث حس خوشایند به همراه هیجانی می شود که مسافران و افراد را سالانه به این منطقه می کشاند. دیدن روستای پیرتقی و همچنین زیبایی های طبیعی این منطقه خالی از لطف نیست و تجربه ای دلنشین را برای سفر شما به ارمغان می آورد. از دیگر دیدنی های این منطقه کوه آق داغ می باشد که به معنای کوه سفید است و به دلیل وجود سنگ آهک به رنگ سفید درآمده است . در ارتفاع حدودا ۲۱۰۰ متری  کوه آق داغ چشمه ای وجود دارد که آب گوارا و بسیار خوبی دارد و  مردم محلی معتقدند برای سلامت دستگاه گوارش مناسب است .

مسیر رسیدن به پل معلق پیرتقی باید از خلخال به سمت سه راه سرچم حرکت کنید بعد از گذاشتن از شهر کیوی و سه راه فیروز آباد ۱۲ تونل هست که بین تونل ۹ و ۱۰ سمت راست یک قهوه خانه قرارگرفته که یک جاده خاکی در کنارآن می بینید ، جاده خاکی را حدود ۳۰۰ متر با ماشین طی کنید. و از آنجا به بعد با پیاده روی کوتاهی  پل را مشاهده کنید.

 

 

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

عکس پاییز

رقص پاییزی در ایران

پاییز در این پنج نقطه طلایی تر است پارک جنگلی النگدره جنگل زیبای النگدره در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *