خانه / هتل لند / اقامتگاه ها / بوم گردی چیست ؟

بوم گردی چیست ؟

اقامتگاه بوم گردی چیست؟

مهمترین مساله ای که قبل از سفر باید پاسخ مناسبی برای آن پیدا کرد تا بدون هیچ دغدغه ای سفر کرد، محل اسکان و مکان اقامت در طول سفر است. در شهرها مکان های اقامتی مانند هتل، هتل آپارتمان و مسافرخانه وجود دارند، ولی اگر قصد سفر به مکانهایی دورتر از هیاهوی شهر و یا تجربه اقامت در دل تاریخ را داشته باشیم، باید به سراغ اقامتگاه بوم گردی برویم.

اقامتگاه بوم گردی

 

بوم گردی در حقیقت اقامتی آرام در دل طبیعت است ؛ جایی که هنوز دستخوش زیاده خواهی زندگی ماشینی امروزه نشده و هنوز اصالت و قدمت خود را در دل طبیعت بکر پیرامونش حفظ کرده است . سادگی و آرامش مردم محله به آن معنا بخشیده و گردشگران با گذراندن چند صباحی در کلبه ای قدیمی و تجربه عطر و رنگ زندگی روستایی ، خود را از همهمه و مشغله های روزمره رهایی داده و با احترام گذاشتن به طبیعت و فرهنگ گذشته عشق پاک مردم ساده دل منطقه را به سمت خود روانه می کنند. چه کسی از عطر نان تازه محلی سرمست نمی شود و لذت تماشای طبیعت بکر و زنده ، اورا به وجد نمی آورد .

بوم گردی یا همان اکوتوریسم در نگاه اول به معنای سفری به جاذبه های طبیعی و بومی برای لذت از آن و همزمان کوشیدن برای حفظ محیط زیست و کیفیت زندگی مردم بومی آن منطقه و همراهی با ویژگی های فرهنگی آنهاست. امروزه افزایش میل افراد به کشف مناطق بکر و طبیعی سبب شده تا سفر کردن در گستره وسیع تری صورت گیرد و بومگردی مورد توجه بیشتری واقع شود . همزمان با افزایش اکوتوریسم ، مزیت هایی که شامل حال بومی ها گشته سبب استقبال آن ها از گردشگران شده است. موقعیت به وجود آمده بستری فراهم کرده تا بومیان بتوانند صنایع دستی خود را ارائه داده و محصولات باغی و مرکبات و حتی پنیر و سرشیر و دوغ و نان تازه محلی خود را به فروش برسانند ، حتی با عرضه لباس های سنتی و غذاهای محلی خود، از این فرصت به وجود آمده استفاده شایانی میکنند. ایران چهار فصل ما فرصت تماشای کلبه های چوبی در دل جنگل های سبز خطه شمال گرفته تا بوم گردی های خشتی کویر و آفتاب جنوب را به مردمش هدیه داده ، باشد تا با حفظ این هدیه قدردان آن باشیم .

اقامتگاه بوم گردی

با همت و تلاش مردمان زحمت کش روستاها و همچنین بازسازی خانه های تاریخی در مناطق مختلف کشورمان ایران، اقامتگاه های بوم گردی بسیاری راه اندازی شده است.

از راه اندازی اقامتگاه بوم گردی در اطراف تهران، دماوند و طالقان گرفته تا دورترین نقاط استان سیستان و بلوچستان که هر کدام با توجه به فرهنگ غنی بومی خود نسبت به طراحی، بازسازی، راه اندازی اقامتگاه در مناطق خود اقدام و با غذاهای محلی و با استقبالی وصف ناشدنی میزبان گردشگران داخلی و خارجی بسیاری شده اند. این تنوع در پراکندگی اقامتگاه بوم گردی باعث میشود توزیع گردشگری و سفر در تمامی مناطق ایران صورت پذیرد و سفر های گردشگری و خانوادگی تنها به اجاره ویلا در شمال و یا اقامت در هتل های مراکز شهرها محدود نشود.

هیجان در سفر به بومگردی

بوم گردی درنقاط مختلف ایران باعث میشود در ایام پرتردد و پر سفر سال مانند عید نوروز، دغدغه تامین مکان اقامتی را نداشته باشیم و با راهنمایی کارشناسان پارمین تنها به سفر به شهرهای تکراری و هتل های تکراری فکر نکنیم و دیگر گزینه های هیجان انگیز را مد نظر قرار دهیم.

اقامت در اقامتگاه بومگردی خود یک سفر هیجان انگیز است. با اقامت در بومگردی وارد زندگی اهالی آن میشوید. مهربانی و میهمان نوازی در بوم گردی ها حال و هوای خاصی دارد. شما در بوم گردی به یک میهمانی باشکوه دعوت میشوید. از تامین محله خواب با توجه به فرهنگ بومی مناطق مختلف تا انواع غذاهای خوشمزه محلی. به همین رو است که با نظارت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و ایجاد بستر مناسب جهت راه اندازی اقامتگاه بوم گردی، ضوابط و شرایط راه اندازی و بهره برداری از این مکان های اقامتی تدوین و اجرایی شده است.

اقامتگاه بوم گردی

سامانه جامع رزرو اقامتگاه بوم گردی

سامانه گردشگری پارمین با عقد قرار داد با اقامتگاه های بومگردی سراسر کشور و اطلاع از اخرین تغییرات بوجود آمده در آنها علاوه بر انجام رزرو اینترنتی از طریق سامانه و رزرو تلفنی  ،با دریافت علاقه های مسافرین و اعلام برنامه سفر طبق خواسته مسافرین، بهترین بومگردی ها را در مسیر سفر پیشنهاد میکند. تجربه اقامتی متفاوت از جنس بوی کاهگل، سفر به زمان قدیم و زندگی روستایی و عشایری

همچنین ببینید

امکانات اقامتگاه بوم گردی

نکات مهم در انتخاب اقامتگاه بوم گردی بررسی امکانات اقامتگاه بوم گردی یکی از مهمترین …

یک نظر

  1. خیلی ممنون حال کردم با مطلبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *