خانه / خوشمزه ها / خوراکی / تخمه ژاپنی در ژاپن کشت نمی شود.

تخمه ژاپنی در ژاپن کشت نمی شود.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که از خود بپرسید چرا به «تخمه ژاپنی» می‌گوییم «تخمه ژاپنی»؛ این در حالیست که بسیاری معتقدند نام اصلی این تخمه چیز دیگریست و استفاده از این لفظ تنها بر اثر یک شباهت و اشتباه شنیداری پیش آمده است.

تخمه‌ژاپنی نوعی دانهٔ خوراکی است که در میان‌وعده‌ها خورده می‌شود. تخمه‌ژاپنی همان تخمهٔ هنذوانه است، نوعی هندوانه که قابل خوردن نیست و  تخمه‌های زیادی دارد و به «هندوانهٔ آجیلی» مشهور است.

این محصول را در شهر جابان دماوند پرورش می‌دهند.  باید دانست که این نوع تخمه در یکی از روستاهای اطراف دماوند جابان که همسایه غربی سربندان بوده و ساکنان آن نیز از نژاد کرمانج هستند کشت می‌شود. روستای جابان در غرب روستای کرمانج‌نشین سربندان دماوند واقع شده و مردم آن به زبان کردی کرمانجی صحبت می کنند. نسل آنها به کرمانج‌های قوچان قدیم برمی‌گردد که در زمان کریم‌خان زند از چناران در استان خراسان رضوی به این منطقه مهاجرت كردند.

جابان دارای کوه هایی بسیار زیبا می باشد و در پشت آن دریاچه های لار و تار نهفته شده است. جابان قبلا تخمه های خوش طعم به نام تخمه جابانی داشت که  به تخمه ژاپنی معروف شده است. . تخمه جابانی بسته به گونه های مختلف هندوانه دارای اندازه های ریز و درشت بوده و می توان آن را به صورت بو داده در طعم های نمکی و گلپر به مصرف رسانید.

همچنین ببینید

عکس رشته پلو

رشته پلو غذای اصیل ایرانی

رشته پلو : رشته پلو یکی از غذاهای اصیل و خوشمزه ایرانی است که با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *