خانه / سیر و سفر / ایرانگردی / در کوچه پس کوچه های میدان نقش جهان

در کوچه پس کوچه های میدان نقش جهان

بسیاری اصفهان را به میدان زیبای نقش جهان می شناسند. زیبایی مسحورکننده اش موقع طلوع و غروب مسافرین را به عکاسی تشویق می کند. بسیاری معتقدند که معماری و جغرافیای منحصر بفرد این میدان، آنرا جز بناهای نادر جهان قرار داده است. بناهایی چون مسجد شاه، مسجد شیخ لطف اله، عمارت عالی قاپو و بازار قیصریه در اضلاع این میدان مستطیلی شکل قرار گرفته اند و زیبایی این شاهکار تاریخی را  دوچندان می کند.

با قدم گذاشتن در کوچه های این میدان می توانید سری به رستوران ها و کافه های سنتی بزنید و لذت خوردن یک غذای سنتی یا عصرانه اصفهانی را تجربه کنید.

در گوشه ای از میدان نقش جهان و جنب مسجد امام در ابتدای چهارسوق، رستوران باستانی قرار دارد. در رستوران انواع غذاهای سنتی، دریائی، خورش ها و خوراکها سرو می شود. زیبایی فضای داخلی این رستوران بی نظیر است و می توانید از خوردن چایی هم لذت ببرید.

یکی دیگر از رستوران های بسیار زیبا در این منطقه از اصفهان، رستوران جارچی باشی است که در محل حمام سنتی جارچی باشی قرار گرفته است. این حمام مربوط به دوره صفویه است و  در خیابان حکیم اصفهان واقع شده  است. تجربه خوردن یک وعده غذایی در این رستوران که روح معماری سنتی ایران در آن دمیده شده، سفر شما را خاطره انگیز خواهد کرد.

باقدم گذاشتن در سفره خانه سنتی نقش جهان می‌توانید تلفیقی از معماری سنتی و معماری مدرن ایرانی را ببینید. تنوع غذایی این رستوران بسیار زیاد است و می‌توانید از خوردن غذاهای سنتی اصفهان در این رستوران لذت ببرید.

برای داشتن عصرانه متفاوت به چایخانه حج میرزا بروید. چایخانه حج میرزا یک چایخانه معمولی نیست. آنرا قدیمی‌ترین چای خانه عهد صفویه می‌دانند. اگر به عتیقه علاقه دارید، حتما سری به اینجا بزنید و چند ساعتی را برای دیدن زیبایی‌های مثال‌زدنی‌اش اختصاص دهید. در تمامی نقاط و در و دیوار این چایخانه انواع لوازم قدیمی و عتیقه آویزان شده است و یادگار زمان‌هایی است که در آنجا نقالی، شاهنامه خوانی و تعزیه خوانی برگزار می‌شد.

همچنین ببینید

عکس پاییز

رقص پاییزی در ایران

پاییز در این پنج نقطه طلایی تر است پارک جنگلی النگدره جنگل زیبای النگدره در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *