خانه / هتل لند / اقامتگاه ها / رزرو نوروز اقامتگاه بوم گردی

رزرو نوروز اقامتگاه بوم گردی

رزرونوروز اقامتگاه بومگردی

چرا باید رزرو نوروز را زودتر انجام دهیم؟

همه کسانی که در نوروز به مسافرت می روند یکی از مهمترین دغدغه های سفر خود را مکان اقامت  و رزرو نوروز خود می دانند.

چرا که یکی از پر تردد ترین ایام سال جهت سفر و بازدید از شهرهای گوناگون، عید نوروز است. علاوه بر انتخاب زمان و مکان مناسب ، انتخاب  و رزرو اقامتگاه در نوروز متناسب با نوع سفر بسیار مهم است.

تکمیل ظرفیت هتل ها و خانه مسافرها ، دلیل اصلی  انجام  رزرو نوروز

اگر در نوروز سفر کرده باشید و رزرو نوروزی را قبل از شروع عید  نوروز انجام نداده باشید، در سفر نوروزی خود  مکان اقامتی مناسبی پیدا نکرده و یا قبل از سفر، از انجام سفر منصرف می شوید.

تکمیل بودن ظرفیت بیشتر هتل ها ،  افزایش قیمت خانه مسافر و ویلا در ایام نوروز از جمله دلایلی است که باید برای راحتی و ارامش خود در سفر نوروزی، رزرو نوروزی مکان اقامتی  خود را از یک یا دو ماه قبل از عید انجام داد.

همچنین برخی از هتل ها به دلیل  برگزاری تورهای گوناگون فاقد ظرفیت خالی هستند. برخی  توسط سازمانها و ادارات مختلف رزرو شده  و برخی دیگر از هتل ها هم با محدود کردن انجام رزرو به رزرو های ۳ شب و یا رزرو اتاق با خدمات گردشگری و ناهار و یا شام، شرایط نسبتا سخت تری را برای رزرو نوروز ارائه میکنند.

رزرو نوروزی اقامتگاه بوم گردی، جایگزین رزرو نوروزی هتل ها

با راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی در نقاط مختلف، توزیع مکان های اقامتی استاندارد  در سراسر کشور بیشتر شده است. این مساله باعث میشود تنها تمرکز سفر در نقاط مرکزی شهرها نباشد و با فرهنگ و رسوم کمتر دیده شده در نقاط مختلف ایران هم آشنا شویم.

قیمت نسبتا مناسب ، مهمان نوازی صاحبان اقامتگاه  و آشنایی با آداب و رسوم مردم نقاط مختلف از جمله دلایلی است که  باید نگاه ویژه ای به اقامتگاه بوم گردی در رزرو نوروز بوم گردی داشت.

اقامتگاه های بوم گردی که در مراکز اصلی شهرهای پر تردد مانند اقامتگاه های بوم گردی شیراز، اصفهان، یزد، قشم و…. قرار دارند معمولا  زودتر از اقامتگاه های بوم گردی اطراف این مراکز پر میشود.

اقامت در اقامتگاه های بوم گردی نزدیک شهر ها باعث می شود سفری دور از هیاهو و شلوغی مرکز شهر را تجربه کنید.

رزرو نوروز اقامتگاه بوم گردی

رزرو نورزو اقامتگاه بوم گردی شیراز

شیراز یکی از مهمترین مقاصد سفرهای نوروزی است. هر ساله تعداد بی شماری مسافر از نقاط مختلف کشور به این شهر زیبا سفر میکنند.

باران های زیبای بهاری به همراه پیچیدن بوی بهارنارنج در تمامی نقاط شیراز ، سفر به این شهر زیبا را منحصر به فرد میکند.

در نوروز، علاوه بر پر بودن بیشتر ظرفیت هتل ها، خانه مسافر ها و اقامتگاه های بوم گردی، مدارس،  پارک ها و کمپ های گردشگری که توسط شهرداری شیراز برپا میشود  نیز مملو از مسافر است.

پس اگر قصد سفر به این شهر زیبا را دارید، تا پایان بهمن ماه نسبت به انجام رزرو اقامتگاه بوم گردی در نورزو اقدام کنید.

بهتر است قبل از انتخاب نهایی، به لیست اقامتگاه بوم گردی شیراز ، نگاهی بیندازید تا رزرو مطمئن تری مطابق سلیقه  خود داشته باشید.

وجود اقامتگاه بوم گردی شیراز در نزدیکی اماکن تاریخی مانند نارنجستان قوام، مسجد نصیر الملک تردد شما را در خیابان های شلوغ و پر از هیجان شیراز کمتر خواهد  کرد و دسترسی بسیار خوبی به نقاط مختلف خواهید داشت.

رزرو نوروز اقامتگاه بوم گردی شیراز

رزرو نورزو اقامتگاه بوم گردی یزد

یکی دیگر از نقاط  پر سفر در ایام نوروز شهر بادگیرها، یزد است. اقامتگاه های بوم گردی یزد با حیاط مرکزی و دیوارهای کاهگل لحظات بی نظیری را برای اقامت مسافران رقم میزند.

با وجود هتل های متنوع و زیبای یزد، بیشتر آنها توسط مسافرین داخلی و گردشگران خارجی  اشغال میشود. به همین دلیل مسافران زیادی از دی ماه برای رزرو نوروز بومگردی  در یزد اقدام  میکنند.

ولی با توجه به تجربه سالهای قبل معمولا ظرفیت مکان های اقامتی  یزد تا پایان بهمن ماه تکمیل میشود.

توزیع مناسب بوم گردی در استان یزد و وجود اقامتگاه های بوم گردی در میبد، مهریز، اردکان و تفت باعث شده است، اقامت در یزد منحصر به اقامتگاه های بومگردی مرکز شهر نبوده و مسافران بتوانند شهر ها و فرهنگ های جدیدی را با رزرو اقامتگاه بوم کردی در عید تجربه کنند.

رزرو نوروز اقامتگاه بوم گردی اصفهان

اصفهان هم از آن دست شهر هایی است که در نوروز مملو از مسافران نوروزی می شود .

با وجود هتل ها، هتل آپارتمان ها و مسافرخانه های زیادی که در مرکزشهر قرار دارد، در نوروز بیشتر آنها فاقد ظرفیت بوده و در مکان های اقامتی چون پارک غدیر و باغ فدک هم که سالانه پذیرای مهمانان است به سختی میتوان جایی برای اقامت پیدا کرد.

در چند سال اخیر تعداد اقامتگاه های بوم گردی اصفهان افزایش یافته است ؛ به همین سبب میتوان رزرو نوروزی اقامتگاه بوم گردی اصفهان را جایگزین رزرو نوروزی هتل ها کرد.

رزرو نوروزی اقامتگاه بوم گردی اصفهان

رزرو نوروز اقامتگاه بوم گردی های مازندران

مازندران و گیلان هر ساله در ایام نوروز جزء ۵ استان پر تردد و پر ترافیک سفرهای نوروزی میباشند.

با وجود ویلاهای شیک و هتل های بزرگ  اقامت در اقامتگاه بوم گردی و آشنایی با فرهنگ غنی مردمان مازندران تفاوت بسیاری را در سفر ایجاد میکند.

خوردن غذاهای خوشمزه محلی و آشنایی با آداب و رسوم مردم مازندران در نوروز، هر مسافری را مجاب میکند رزرو نوروزی خود را به رزرو اقامتگاه بوم گردی اختصاص دهد.

از اقامت در اقامتگاه های بوم گردی بهشهر، رامسر و سواد کوه گرفته تا کلبه های جنگلی بکر و مملو از آرامش.

رزرو نوروز اقامتگاه بوم گردی مازندران

رزرو نوروز اقامتگاه بوم گردی های گیلان

اقامت در کلبه و خانه های روستایی با معماری خانه های گیلان بسیار لذت بخش است.

اقامتگاه های بوم گردی گیلان علاوه بر رشت در بیشتر شهرها و روستاهای زیبا مانند کلاجای، صومعه سرا و سیاهکل قرار دارند.

توزیع و پراکندگی اقامتگاه ها میتواند دامنه انتخاب و رزرو نوروز لیست اقامتگاه بوم گردی گیلان را گسترش داده و گزینه های مختلف و زیادی را برای سفر به شمال در اختیار مسافران قرار دهد.

زندگی با مردم گیلان و خوردن غذاهای خوشمزه گیلکی از جمله دلایل انتخاب اقامتگاه بوم گردی به جای هتل های گیلان است.

رزرو نوروز اقامتگاه بوم گردی گیلان

رزرو نوروز اقامتگاه بوم گردی خوزستان

سفر به جنوب در ایام نوروز بسیار جذاب است. آب و هوای خوب به همراه سرسبز شدن کوه ها و دشت ها هر علاقمند به سفری را به سوی خود می کشاند.

خوزستان این مهد بزرگ فرهنگ ایران با داشتن شهرها و تاریخی غنی در شوش، شوشتر، سوسنگرد و بهبهان در نوروز مملو از مسافر است.

راه اندازی اقامتگاه بوم گردی در شهر های مختلف خوزستان باعث شده مسافران خصوصا در ایام پر تردد مانند نوروز دغدغه کمتری داشته و رزرو نوروز تنها به رزرو هتل در اهواز محدود نشود.

به دلیل تعداد کم اقامتگاه نسبت به تقاضای سفر به خوزستان، رزرو نوروز بوم گردی باید زودتر انجام شود تا در زمان سفر نگرانی بابت مکان اقامتی وجود نداشته باشد.

رزرو نوروز اقامتگاه بوم گردی خوزستان

رزرو نوروز اقامتگاه بوم گردی بوشهر

شاید حجم مسافران نوروزی بوشهر را در رسانه های گوناگون دیده باشید.

مردم خونگرم به همراه ساحل زیبا کافی است  تا هر مسفری قصد سفر به بوشهر کند.

باید دقت داشت تنها دو اقامتگاه بوم گردی در بوشهر راه اندازی شده و با توجه به محدودیت در تعداد بومگردی ها،  رزرو نوروز اقامتگاه بوم گردی بوشهر را  باید قبل از نوروز قطعی نمود.

رزرو نوروز اقامتگاه بوم گردی بوشهر

رزرو نوروز اقامتگاه بوم گردی جزیره هرمز

جزیره هرمز چند سالی است مقصد مسافران زیادی قرار گرفته است. بعد از رسیدن به بندرعباس و از طریق اسکله حقانی، با سفر به هرمز زندگی در یک جزیره  بکر و زیبا را تجربه خواهید کرد.

وجود اقامتگاه های بوم گردی جزیره هرمز میتواند تا مقدار زیادی خیال هر مسافری را از بابت اقامت راحت کند.

ولی تعداد کم آنها باعث می شود برای رزرو نوروز بومگردی هرمز زودتر اقدام کنید.

رزرو نوروز اقامتگاه بوم گردی جزیره قشم

همه ساله از اوایل مهر ماه تا اواخر فروردین ماه، قشم پذیرای مسافران زیادی از نقاط مختلف است.

جزیره زیبا و بزرگ قشم تنها محدود به قشم و درگهان و هتل های موجود در آن نیست.

روستاهای بسیار زیاد و نزدیک به آثار طبیعی مانند جنگل حرا و دره ستارگان باعث شده است اقامتگاه های بوم گردی زیادی در این روستاها راه اندازی شوند.

با این همه، در نوروز و در آب و هوایی عالی در قشم، جزیره مملو از مسافران و گردشگران میشود.

با توچه به ظرفیت محدود اقامتگاه های بوم گردی، بهتر است رزرو نوروز اقامتگاه بوم گردی قشم را قبل از اسفند ماه انجام دهید.

رزرو نوروز اقامتگاه بوم گردی جزیره قشم

رزرو نوروز اقامتگاه بوم گردی الموت قزوین

قزوین پیشینه تاریخی بسیار بزرگی دارد.

سفر به دل تاریخ قزوین در ایام پرتردد سال و نوروز ، بدون رزرو مکان اقامتی دلچسب نخواهد بود. هتل های سنتی خوبی در مرکز قزوین وجود دارند با این همه نمیتوان به قزوین رفت  و منطقه زیبای الموت را نادیده گرفت.

منطقه زیبای الموت و روستاهای اطراف آن در نوروز بسیار زیباست. به همین دلیل مقصد مسافران زیادی از سراسر ایران است.

رزرو نوروز اقامتکاه بومگردی الموت  در ماه های اخر سال بسیار مورد توجه قرار میگیرد. اقامت در روستای زر آباد، روستای دیکین و دیگر روستاهای زیبای منطقه  میتواند سفری آرامش بخش به دور از شلوغی شهر را به شما هدیه کند.

رزرو نوروز اقامتگاه بوم گردی الموت قزوین

در زمان رزرو اقامتگاه بوم گردی در عید توجه داشته باشید معمولا قیمت های اعلامی در سایت های رزرواسیون بوم گردی بصورت علی الحساب می باشد.

در برخی از اقامتگاه های بوم گردی  قیمت ها در اسفند ماه نهایی شده و در برخی دیگر در زمان تسویه و خروج از بومگردی مابه التفاوت از مسافر دریافت می شود.

همچنین ببینید

کلبه جنگلی پارک جوارم

کلبه جنگلی پارک جوارم

سفر به پارک جوارم پارک جوارم یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین مکان های تفریحی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *