خانه / سیر و سفر / ایرانگردی / زمستان در پیست های اسکی ایران

زمستان در پیست های اسکی ایران

پیست اسکی دیزین

دیزین مهم ترین پیست اسکی ایران و منطقه خاورمیانه است که در شهرستان کرج در استان البرز واقع شده است. این پیست وابسته به امکانات ویژه و خاص که شامل نکات فنی مانند شیب مسیر، طول مسیر، محل برگزاری مسابقات و امکانات رفاهی است. دیزین ۲۳ پیست اسکی دارد که شامل ۴ تله کابین شاله، قله، دره، چمن، ۲ تله سیژ قله و چمن، ۷ تله اسکی بشقابی شامل دوبل مایر، سی چال، گوزنی، پشت ویل، مبتدی، چمن و یک تله اسکی چکشی است.

مدت زمان فصل اسکی در دیزین که بیشترین زمان را برای اسکی بازان در ایران فراهم آورده از اوایل آذرماه تا اواخر اردیبهشت ماه است.

پیست اسکی شمشک

پیست اسکی شمشک در پنجاه و هفت کیلومتری شمال شرق تهران واقع شده است. برای دسترسی به این پیست می توان از مسیر لشکرک-فشم و کرج-گچسر که فقط در فصل تابستان قابل دسترسی است استفاده نمود. این پیست دارای دو دستگاه تله سیژ، دو دستگاه تله اسکی بشقابی و دو دستگاه تله اسکی چکشی و همچنین مجهز به نورافکن زرد می باشد که می توان تا پاسی از شب در آن به اسکی پرداخت. طول فصل اسکی معمولاً از اوایل آذر تا اواسط فروردین می باشد. چهار رستوران در این پیست فعالیت می کنند که یکی از آنها در قله واقع شده است

پیست اسکی فریدون شهر

پیست اسکی فریدون شهر در ۱۸۰ کیلومتری غرب اصفهان و ۳ کیلومتری فریدون شهر قرار گرفته و مرتفع ترین پیست اسکی ایران است. اقامتگاه ویژه ورزشکاران، سالن مجهز به سیستم گرمایش، تل اسکی، پیست آموزشی مجزا برای افراد مبتدی، پارکینگی به گنجایش یک هزار دستگاه خودرو و یک بالابر بشقابی که در زمانی حدود ۶ دقیقه به بالای پیست انتقال می دهد و ویژه اسکی بازان حرفه ای می باشد، از جمله امکانات پیست اسکی فریدون شهر می باشد. از دیگر امکانات پیست اسکی فریدونشهر می توان به تله اسکی به طول ۹۷۶ متر، به بالابر تله اسکی، برف کوب، رستوران و کافی شاپ اشاره کرد و تجهیزاتی از جمله چوب اسکی و وسایل مربوط به این ورزش به صورت کرایه در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.

پیست اسکی تاریک دره

پیست اسکی تاریک دره همدان در ۱۰ کیلومتری جنوب غربی جاده گنج نامه در شهر همدان و در دامنه های کوه های الوند قرار گرفته است و در حال حاضر دارای ساختمان اداری و آموزشی  تله سییژ به طول هزار و ششصد متر، مدرسه اسکی ، دستگاه پیست کوب ، تله اسکی و خدمات تفریحی و رفاهی است.وجود امکانات هتل، آب و هوای مطبوع و سخت افزارهای مختلف در رشته های ورزشی امکان میزبانی همدان را فراهم کرده که است. این پیست پس از پیست های دیزین و شمشک در مقام سومین پیست کشور قرار گرفته است.

پیست اسکی چلگرد

پیست اسکی چلگرد در ۸۵ کیلومتری شهرستان شهرکرد قرار دارد و دسترسی به آن از طریق منطقه زاگرس امکان پذیر می باشد. این پیست یکی از شناخته شده ترین و معروف ترین پیست های اسکی زاگرس است و با ۸۰۰ متر طول و شیب ۲۰ درصد به تله اسکی ، برف کوب ، دستگاه های بالابر در سه محوطه تفکیکی و ۲ دستگاه بالابر ویژه آقایان و خانم ها و یک دستگاه بالابر آموزشی با طول ۲۰۰متر مجهز است. هوای این پیست در بیشتر روزهای زمستان آفتابی است و هر سال ۲۰ تا ۳۰هزار نفر می توانند از آن استفاده کنند. اقامتگاه، توقفگاه خودرو، فروشگاه عرضه سوغات محلی و فروشگاه اجاره و فروش تجهیزات اسکی از امکانات این پیست است.

 

 

همچنین ببینید

عکس پاییز

رقص پاییزی در ایران

پاییز در این پنج نقطه طلایی تر است پارک جنگلی النگدره جنگل زیبای النگدره در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *