خانه / پاکت سفر / سفرنامه

سفرنامه

در ایران باستان مراسم و جشن های مختلفی در تیرگان برگزار می شده که امروزه ۱۴ تیرماه را به پیشنهاد انجمن قلم که روز ستاره تیر یا عطارد به دلیل نامگذاری عطارد به عنوان نویسنده ستارگان توسط ابوریحان بیرونی  روز قلم نام نهادند که به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید. روز قلم  برای بزرگداشت نویسندگان و فرهیختگانی که دانش و احساس خود را بر روی کاغذ به اشتراک میگذارند و قلم را زبان دوم خود می دانند فرصتی مناسب به شمار می اید.

ازجلوه های نوشتن می توان به ثبت خاطرات اشاره کرد در روز ملی قلم دست به کار شوید و خاطرات سفر خود را در قالب سفرنامه نویسی ثبت کنید .

نوشتن خاطرات سفر منوط به داشتن قلم حرفه ای و تجربه نویسندگی نیست و تنها کافی است از پنجره نگاه خود زیبایی ها و دیده ها و شنیده های سفرتان را از زبان قلم روی کاغذ بیاورید.

در نوشتن خاطرات و سفرنامه ها بر روی فرهنگ ها ، آداب و رسوم ، غذاها و لباس های محلی ، اماکن تاریخی و باستانی و جاذبه های گردشگری و هر انچه در سفر شما را جذب می کند چشمانتان را تیزتر کنید و به قلم خود اعتماد کنید .

سفرنامه از زمان صفویه در ایران باب شد و اثاری از نوشته های ناصرالدین شاه و پسر او مظفرالدین قاجار از تجربه سفرهایشان به کشور های فرانسه ، انگلیس و اتریش به یادگار مانده .در این وادی آثار گران قدری چون  سفرنامه های ناصرخسرو قبادیانی و حاج سیاح محلاتی از بین آثار ایرانی و سفرنامه های مارکوپولو ، پیترودلاواله و ابن بطوطه از کارهای خارجی می توانند پنجره های جدیدی را به رویتان باز کنند.

عکس سفرنامه

انچه در سفرنامه نویسی باید لحاظ شود:

در اغاز میتوان از نوع وسیله نقلیه زمینی یا هوایی بودن و بیان معایب و مزایای هرکدام شروع کرد . در ادامه به معرفی فروشگاه ها ، هتل ها و رستوران ها چشم اندازهای انها و مقایسه قیمت ها و سرویسی دهی ان ها باهم پرداخت.اشاره به بخش خوشمزه سفر غذاهای محلی و مقایسه ان با تجربه سفرهای دیگرتان سفرنامه شما را جذاب خواهد کرد . نوشته خود را با پرداختن به مناطق دیدنی و جاذبه های گردشگری و اماکن تاریخی همچنین معرفی فرصت های طبیعی اعم از جنگل ، دریا و سواحل زیبا ،ابشار و دریاچه ادامه دهید .در سفرنامه نوشتن در مورد فرهنگ مردم ان منطقه و آداب و رسوم ، جشنواره ها ، ورزش ها و رقص های محلی کمک شایانی به محتوای سفرنامه خواهد کرد.

سفرنامه از دسته نوشته های جذاب و کاربردی به حساب می اید که شما می توانید با قرار دادن ان در مجله های تفریحی و سامانه های گردشگری خاطره خوش سفر و محل اقامت خود را با دوستانی که قصد سفر دارند به اشتراک بگذارید تا با استفاده از تجربه سفر شما اوقات خوشی را برای خود رقم زنند.

همچنین ببینید

چگونه در پیست اسکی مراقب سلامتی خودمان باشیم

برف گردی زمستان است و برف بازی ……  اگرچه چند ساله اخیر تعداد زیادی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *