خانه / خوشمزه ها / خوراکی / غذاهای ایرانی موردپسند گردشگران خارجی

غذاهای ایرانی موردپسند گردشگران خارجی

خوراکی های یک کشور معرف ویژگی ها و سلایق مردم آن کشور است. تجربه منحصر بفرد خوردن غذاهای محلی و ملی یک کشور، سفر گردشگران را خاطره انگیز و به یاد ماندنی می کند. توریست هایی که تا به حال به ایران آمده اند تجربه خود را با دیگران به اشتراک گذاشته اند و پنج غذا را بهترین خذاهای ایرانی دانسته اند.

کباب

معروفترین غذاهای ایرانی کباب است که شهرتی جهانی دارد و بسیاری از توریست ها که به ایران سفر می کنند تمایل دارند که حتما این غذای ایرانی را امتحان کنند. از جمله معروفترین انواع کباب ها می توان به کباب چنجه، کباب ترش، کباب کوبیده، کباب برگ، کباب سلطانی، کباب دوش، جوجه کباب، کباب شیشلیک ، کباب بختیاری اشاره نمود.

باقالی‌پلو 

باقالی پلو یا شویدپلو با گوشت غذای سنتی و بسیار لذیذ ایرانی ست. این غذا را ایرانی ها می شناسند اما این غذا برای گردشگران خارجی هم جذابیت خاص خود را دارد و این غذا جز غذاهای مورد پسند آنها است. باقالی‌پلو با گوشت بهتر است که با گوشت گوساله پخته شود تا تکه‌های گوشت شکل خود را ازدست ندهند اما با مرغ یا گوشت گوسفندی یا بره نیز آن را میل می‌ کنند.

 

آش رشته

یکی از غذاهای اصیل و سنتی ایران آش است که در سراسر ایران و باتوجه به طبیعت مناطق مختلف جغرافیایی پخته می شود. این غذا از تنوع زیادی برخوردار است که شامل:  آش رشته، آش دوغ، آش ماست، آش شله قلمکار، آش جو، آش میوه، آش ترش، آش انار، آش ترخینه، آش شلغم، آش غوره می باشد. انواع سبزی ها، انواع حبوبات و پیاز داغ از جمله مواد غذایی مشترک بیشتر آش هاست.

می توان گقت آش رشته معروف ترین و شناخته ترین آش ایرانی است که تقریبا در سراسر شهرهای ایران پخته می شود. این آش نه تنها در مراسم های سنتی و مذهبی تهیه می شود بلکه در تمامی فصول سال و در سفره های نذری و افطاری نیز جایگاه خاصی دارد.

همچنین ببینید

عکس رشته پلو

رشته پلو غذای اصیل ایرانی

رشته پلو : رشته پلو یکی از غذاهای اصیل و خوشمزه ایرانی است که با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *