خانه / هتل لند / اقامتگاه ها / لذت سفر به شمال و اقامت در کلبه جنگلی

لذت سفر به شمال و اقامت در کلبه جنگلی

لذت سفر به شمال و اقامت در کلبه جنگلی

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که دل به جاده بزنید و در هوس پیدا کردن کلبه جنگلی یا خانه ای روستایی در میان جنگل های بکر، راه های فرعی و جاده های خاکی جنگل های شمال را در پیش گیرید. سفری که بتواند شما را از همه اتفاقات رایج زندگی تان جدا کند. سفری که شبیه هیچ یک از سفرهای قبلی شما نباشد و همه چیز آن برای شما منحصر به فرد و جدید باشد. این حس زیبا و بی نظیر هر شاید در طول زندگی برای هر فردی به وجود بیاید ولی شاید رفتن به چنین سفری همراه خانواده همواره خطرهای و سختی های خود را به دنبال داشته باشد. به این ترتیب ممکن است هیچ گاه این اتفاق و این حس زیبا برای عده ای به واقعیت پیوند نخورد یا با یک تجربه تلخ برای همیشه فراموش شود.

این بار ما برای کسانی که می خواهند این حس رویایی را به واقعیت نزدیک کنند پیشنهاد ویژه ای داریم. می خواهیم تعدادی از کلبه های جنگلی مازندران را که در میان مناطق بکر واقع شده اند و توسط مالکین حرفه ای و قابل اعتماد مدیریت می شوند را به شما معرفی کنیم. به این ترتیب شما می توانید قبل از حرکت کلبه خود را رزرو کرده، برای مسیر خود برنامه ریزی کنید و یک سفر حرفه ای و هیجان انگیز را تجربه کنید.

کلبه جنگلی هفت آبشار (عادل) شیرگاه ، روستای تیرکن

کلبه جنگلی هفت آبشار یکی از این کلبه ها است که در میان جنگل های انبوه لفور در منطقه شیرگاه قرار گرفته است. این کلبه دارای دو اتاق و بالکن سرتاسری بوده و سرویس توالت ایرانی و حمام در قسمت بالکن کلبه قرار دارد. سیستم گرمایش کلبه بخاری هیزمی و گازی و فاقد سیستم سرمایشی است. جاده آسفالته تا کنارکلبه و جاده داخل منتهی به کلبه حدود ۷۵۰ مترخاکی می باشد که ۲۰۰ متر انتهایی تردد صرفا پیاده است. ظروف و تجهیزات آشپزخانه به مقدار کافی موجود است. تشک و بالش به اندازه شش نفر موجود است. به درخواست مسافر امکان سفارش طبخ غذا به محلی ها وجود دارد.

کلبه جنگلی

کلبه جنگلی کاظم افراسی شیرگاه

کلبه جنگلی کاظم در محدوده روستای افراسی در ۴۰ کیلومتری شیرگاه واقع گردیده است. این کلبه دارای دو اتاق با بالکن سرتاسری در یک طبقه، یک سالن با بالکن سرتاسری در طبقه بالایی بوده و سرویس توالت ایرانی و حمام در طبقه زیرین کلبه قرار دارد. سیستم گرمایش کلبه بخاری هیزمی و فاقد سیستم سرمایشی است. کلبه کوچک دیگری نیز در کنار این کلبه قرار دارد که از جاذبه های خاص این کلبه محسوب می شود. برای رسیدن به این کلبه ۴ کیلومتر جاده خاکی و در ادامه حدود یک ساعت پیاده باید طی طریق شود. ظروف و تجهیزات آشپزخانه به مقدار کافی موجود است . سرویس بهداشتی سرویس بهداشتی ایرانی داخل کلبه می باشد.  تجهیزات خواب تشک و بالش به اندازه شش نفر موجود است. به درخواست مسافر امکان سفارش طبخ غذا به محلی ها وجود دارد.

جاذبه های نزدیک به کلبه:  هفت آبشار ، آبشار انجیلی کا، آبشار جلسنگ ، دریاچه لفور

کلبه جنگلی اسکلیم شیرگاه

کلبه جنگلی اسکلیم در محدوده اسکلیم رود در ۵۰ کیلومتری زیراب واقع گردیده است. این کلبه دارای سه اتاق و بالکن سرتاسری بوده و سرویس توالت ایرانی در محوطه و حمام در درون کلبه قرار دارد. سیستم گرمایش کلبه بخاری هیزمی و فاقد سیستم سرمایشی بوده و برق کلبه از طریق ژنراتور تأمین می گردد. برای رسیدن به این کلبه حداقل ۴۰ کیلومتر جاده خاکی و حدود دو ساعت پیاده باید طی طریق شود. ظرفیت اقامتگاه تا ۲۵ نفر در دو اتاق ۱۲ متری و یک اتاق ۲۴ متری می باشد .  آشپزخانه و امکانات ظروف و تجهیزات آشپزخانه به مقدار کافی موجود است . تجهیزات خواب تشک و بالش به اندازه شش نفر موجود است. از ارایه این کلبه بدون خدمات غذا و راهنمای محلی معذوریم.

کلبه جنگلی

کلبه جنگلی بای پید (باغ پدری) اواز مازندران

شاید شما هم بارها و بارها جاده چالوس و مرزن آباد را طی کرده اید تا روزهای خوبی را در کنار دوستان و خانواده در مناطق ساحلی یا جنگلی مازندران برای خود ایجاد کنید و شاید همواره جاده هایی که راهشان از شما جدا می شود و بی تفاوت به مسیر اصلی راه خود را پی می گیرند نظر شما را به خود جلب کرده باشد. مسیری باریک و پیچ در پیچ که شاید به سرزمینی رویایی ختم شود. جایی که در آن ابر و جنگل همدیگر را در آغوش کشیده اند و آب و آفتاب با هم رفاقتی دیرینه بر قرار کرده اند. ولی باز شاید ترسی از اشتباه یا ترسی ظریف ناشی از ابهام و ناشناختگی در وجودتان اجازه نداده وارد این جاده ها شوید و این رویا را برای خود به خاطره ای بی نظیر تبدیل کنید. این بار برای شناخت یکی از این مسیرها و مناطق رویایی با ما همراه شوید.

این باز می خواهیم از مسیر چالوس خارج شویم. بعد از مرزن آباد به دواب می رسید. سمت راست جاده به طرف دشت نظیر حرکت می کنیم و بعد از ۲۰ کیلومتر حرکت در میان جاده جنگلی به آنجا می رسیم. مقصد ما روستای اواز در ۳ کیلومتری دشت نظیر است. اواز به معنای صدای آب است. رسیدن دو رودخانه در این منطقه به هم و شنیده شدن صدای آب دلیل اصلی این نام گذاری است. البته سالها پیش زمانی که خان روستا صاحب فرزند پسری می شود و نام او را ناصر می گذارد، روستا به ناصر آباد هم معروف می شود.

بای پید به معنای خانه پدری کلبه ای است در میان باغ های گیلاس اواز و ۲۵ سال پیش توسط مرحوم فعان سینکایی ساخته شده است و در سال ۹۵ توسط پسر ایشان مرمت شد و نام باغ پدری بر آن گذاشته شد و در اختیار میهمانان قرار گرفته است. در این اقامتگاه جنگلی پذیرایی همه وعده های غذایی با غذای محلی برای میهمانان تهیه می شوند.

کلبه جنگلی تسی کلا شیرگاه

کلبه جنگلی تسی کلا یکی دیگر از این کلبه های جنگلی است که در میان جنگل های انبوه لفور در منطقه شیرگاه قرار گرفته است. نزدیک ترین روستا به این آبادی روستای کالیکلا است که ۲ کیلومتر با این کلبه فاصله دارد. این کلبه دارای دو اتاق و بالکن سرتاسری بوده و سرویس توالت ایرانی و فرنگی و حمام در محوطه قرار دارد. سیستم گرمایش کلبه بخاری هیزمی و فاقد سیستم سرمایشی است. جاده آسفالته تا کنارکلبه و جاده داخل منتهی به کلبه حدود ۱۵۰ مترخاکی می باشد. ظروف و تجهیزات آشپزخانه به مقدار کافی موجود است . تشک و بالش به اندازه شش نفر موجود است. به درخواست مسافر امکان سفارش طبخ غذا به محلی ها وجود دارد.

کلبه جنگلی

 

همچنین ببینید

اقامتگاه بوم گردی قشم

با انتخاب اقامتگاه بوم گردی قشم دل به دریا بزنید! جزیره زیبا و بزرگ قشم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *