خانه / هتل لند / اقامتگاه ها / چرا اقامت در اقامتگاه بوم گردی

چرا اقامت در اقامتگاه بوم گردی

رزرو اقامتگاه بوم گردی، دعوت به مهمانی

boomgardi

اگر اهل سفر و رزرو مکان اقامتی خود قبل از سفر باشید و تا به حال اقامت در اقامتگاه بومگردی یا هتل را برای اقامت خود انتخاب کرده باشید، تفاوت چشمگیری بین میزبانی و رزرو هتل و رزرو اقامتگاه بوم گردی خواهید دید. تفاوتی که در زمان ورود، در زمان اقامت و حتی در زمان خروج و پس از آن به خوبی احساس خواهید کرد. آری، با اقامت در اقامتگاه بوم گردی، شما به یک مهمانی دعوت میشوید.

میزبانی در ورود به اقامتگاه بوم گردی

میزبان اقامتگاه بوم گردی قبل از ورود شما، خود را آماده میکند. بیشتر میزبانان قبل از رسیدن مهمان به مقصد با او تماس گرفته و راهنمایی های لازم جهت دسترسی به محل بومگردی را گوشزد میکند. گویی یکی از اقوام و آشنایانش قرار است به خانه او وارد شود.

بیشتر میزبانان با رویی خوش و با سوزاندن اسپند در آتش، در بدو ورود به مهمانشان عزیز بودن او را یاد آور میشوند. سپس وسایل و چمدان های مهمان را برای او تا محل اقامتش آورده و رسم مهمان نوازی را آغاز میکنند. پس، از اینکه آنها شما را با لفظ “مهمان” خطاب میکنند تعجب نکنید. آنها شما را با زندگی خود در طول اقامتتان همراه خواهند کرد.

شروع مهمانی قبل از آغاز اقامت در اقامتگاه بوم گردی

از همان بدو ورود، تفاوت اقامت در اقامتگاه بوم گردی با هتل برای هر مسافری معلوم خواهد شد. شما وارد زندگی روستایی و محلی میزبان خود شده اید. هم صحبتی و نشست و برخواست با او شما را وارد جزییات زندگی او خواهد کرد.

داستان های شیرین و تلخش برای هر میهمانی بسیار شنیدنی خواهد بود. کودکان مهمانان با کودکان میزبان هم بازی می شوند و با بازی های کودکان آن منطقه  آشنا میشوند. این تجربه ای خواهد بود که کودکان تا پایان عمر بعنوان یکی از بهترین تجربه های خود از آن یاد خواهند کرد.

شما با آن زندگی یکی شده اید. با آداب و رسوم میزبان خود آشنا میشوید. در بهترین رختخواب های میزبان خود میخوابید و از غذاها و خوراکی هایی که او میخورد، خواهید خورد. میزبان با دل و جان از شما پذیرایی خواهد کرد تا دوست داشته باشید تجربه منحصر به فرد سفرتان به بوم گردی را تکرار کنید.

انجام کارهای روزمره در بوم گردی

اگر شانس بیاورید و اقامتگاه انتخابی شما مانند اقامتگاه بوم گردی عباس برزگر حیوانات اهلی داشته باشد، هنگام صبح با صدای آنها از خواب بیدار میشوید.

میتوانید دوشیدن شیر از بز و یا گوسفندان را تجربه کنید و برای خوردن یک صبحانه محلی که خود در تهیه آن دخیل بوده اید آماده شروع یک روز پر از هیجان شوید. در وقت ناهار در اقامتگاه هایی مانند اقامتگاه بوم گردی کیاسر با ماهی گیری از دریاچه اقامتگاه، میتوان کباب ماهی خوشمزه را تجربه کرد.

همچنین بیشتر اقامتگاه های بوم گردی نان را در تنور خود میپزند. تجربه پخت نان هم میتواند تکرار نشدی و جذاب برای هر مهمانی باشد. همراهی و زندگی با میزبان یکی از جذابترین قسمتهای اقامت در اقامتگاه بوم گردی است.

در صورت عدم علاقه مهمان به داشتن تجربه های این چنینی، میزبان با تمام وجود از مهمانش  پذیرایی خواهد کرد. از وعده های اصلی غذایی گرفته تا میان وعده هایی که محصول همان منطقه و روستاست.

همچنین شما را با نحوه پختن غذاهای منطقه آشنا میکند. این نحوه یادگیری پختن غذای آن منطقه را هیچگاه تجربه نخواهید کرد.

اقامتگاه بوم گردی، صرفا یک مکان اقامتی نیست

اقامتگاه بوم گردی تنها نقش یک مکان اقامتی در یک منطقه را بازی نمیکند. اقامتگاه بوم گردی تابلو و نشان دهنده فرهنگ غنی جای جای مردم مناطق و روستاهای ایران است.

میزبانان که همه اهالی یک خانواده هستند بیشترین تلاش را برای بهترین میزبانی انجام میدهند. از پخت غذای محلی گرفته تا رسیدگی به کارهای مهمانان. برای معرفی بیشتر فرهنگ خود با شما در معرفی روستا و محل زندگیشان همراه میشوند.

زیبایی های منطقه خود را به مهمان بومگردی خود نشان میدهند. از تلاش مردمان منطقه برای کسب روزی حلال و مشکلاتشان در این راه خواهند گفت. مهمانان خود را با تنوع گیاهان و خواص هر کدام از آنها آشنا میکنند تا تفاوت زندگی محلی و روستایی را با زندگی ماشینی شهری بیشتر یادآوری کنند.

در تمام مدت زمان حضور مهمان و اقامت در اقامتگاه بوم گردی، ذره ای از مهمانداری میزبان کم نخواهد شد ؛ با همان شور و شوق اولیه کنار مهمان خود میمانند تا لحظات شاد و خوشی را برای او بسازند.

با اقامت در اقامتگاه بوم گردی، با آداب و رسوم مردمان ان مناطق نیز آشنا میشوید. بسته به زمان سفر، نحوه  برگزاری مراسم عروسی، جشن نوروز، جشن شب یلدا، برگزاری سوگواری ماه محرم و یا جشن های مذهبی و یا جشنواره های محلی هر کدام با نذری ها و نحوه برگزاری متفاوت، هر مسافری را نسبت به آداب و رسوم و رویداد های مناطق مختلف آشنا میکند.

بعنوان مثال میتوان به مراسم قهوه خوری در برخی از اقامتگاه های استان خوزستان مانند اقامتگاه بوم گردی مضیف در سوسنگرد اشاره کرد.

پایان اقامت در اقامتگاه بوم گردی، آغاز یک دوستی

با اتمام زمان مهمانی، میزبان با کاسه آب لبریز از گل، مهمان خود را بدرقه میکند. داستان شب نشینی و صحبت ها و گفت و گوها و اقامت در اقامتگاه بوم گردی در همینجا تمام نمیشود.

میزبانان آنقدر با مهمان خود ارتباط دوستی برقرار کرده اند که پایان اقامت در اقامتگاه بوم گردی پایان آشنایی مهمان و میزبان نخواهد بود. یافتن دوستانی سالم و تلاشگر از مناطق مختلف ایران بزرگترین موهبتی است که اقامت در بوم گردی به میهمان خود هدیه میدهد.

به همین رو است که توریست ها و گردشگران خارجی بسیاری اقامت در اقامتگاه های بوم گردی کشور را به اقامت در هتل ها ترجیح میدهند. تفاوت در ارائه خدمات ، تجربه زندگی در کنار مردم روستایی و خوردن غذاهای خوشمزه محلی مهمترین دلیل انتخاب این نوع از مکان های اقامتی است.

تجربه سفری اینچنینی به هر مسافری خاطر نشان میکند که چرا اقامت در اقامتگاه بوم گردی با دیگر مکان های اقامتی تفاوت دارد. با پایان اقامت در اقامتگاه بوم گردی  میتوانید نظرات خود را در خصوص اقامتگاه بوم گردی، با کارشناسان سامانه رزرو اقامتگاه های بوم گردی پارمین مطرح نموده  تا میزبانان را  در هر چه بهتر برگزار کردن مهمانی خود یاری رسانده و روز به روز شاهد رشد اقامتگاه های بوم گردی از نظر کیفی و کمی باشیم.

همچنین ببینید

اقامتگاه بوم گردی قشم

با انتخاب اقامتگاه بوم گردی قشم دل به دریا بزنید! جزیره زیبا و بزرگ قشم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *