خانه / پاکت سفر / برنامه سفر / کرمانشاه گردی

کرمانشاه گردی

کرمانشاه گردی بخش اول

راهنمای سفر پارمین به نام “کرمانشاه گردی” به شما در سفر به کرمانشاه کمک خواهد نمود. شهر کرمانشاه بزرگترین شهر کردنشین و مهمترین شهر در منطقه مرکزی غرب ایران است. کرمانشاه از شهرهای تاریخی و فرهنگی ایران به شمار می‌رود و پیدایش آن به سده چهارم میلادی بازمی‌گردد. شهر کرمانشاه دارای آب و هوای معتدل کوهستانی است. کرمانشاه از لحاظ بقایای سکونت‌های پیش از تاریخ، یکی از مناطق بسیار غنی و مهم در ایران و غرب آسیا است. کرمانشاهیان در دروان باستان با اختراع سفال، نخستین انسان‌هایی بودند که رو به فعالیت‌های صنعتی آوردند و آثار زیادی از دوران پیش از تاریخ در کرمانشاه یافت شده‌است.

کرمانشاه گردی

از مهم ترین مکان های تاریخی شهر کرمانشاه که در اولویت برای بازدید قرار دارد، طاق بستان است که در شمال شرقی و چسبیده به شهر کرمانشاه قرار گرفته است. وجود کوه و چشمه و آب هوای مناسب در این مکان، منجر شده است که سالانه پذیرای گردشگران داخلی و خارجی زیادی باشد. چند صحنه تاریخی از جمله تاج گذاری خسرو پرویز، تاج گذاری اردشیر دوم، تاج گذاری شاهپور دوم و سوم و هم چنین چند سنگ نوشته (کتیبه) به خط پهلوی کتیبه ای در آن کنده کاری شده است. درخت رحمت دومین درخت کهنسال کشور با ارتفاع ۳۷ متر و با قطر ۸ متر واقع در ورودی مجموعه تاریخی طاق بستان را فراموش نکنید. بلوار طاق بستان که مسیر اصلی حمل و نقل در بخش شمال غربی شهر کرمانشاه به شمار می رود، یکی از محورهای گردشگری اصلی این شهر محسوب می شود. در وسط این بلوار، فضای سبز زیبایی ایجاد شده است که می توانید از زیبایی های آن لذت ببرید. می گویند اگر به کرمانشاه سفرکنید و دنده کباب را نخورید سفرتان ناتمام مانده است. اگر شما هم از دسته افرادی هستید که باید حتما سفر خود را به اتمام برسانید، سری به رستوران طاق بستان در هتل جمشید بزنید. دنده کباب های این رستوران، شهرت همگانی دارد.

کرمانشاه گردی

مقصد بعدی پیشنهادی در کرمانشاه گردی، تکیه بیگلر بیگی است که در بافت قدیمی کرمانشاه و روبروی مسجد جامع کرمانشاه واقع شده است. این اثر، از آثار زیبای تاریخی و مذهبی کلانشهر کرمانشاه می‌باشد. توریست‌های بسیاری از کشورهای مختلف از این تکیه دیدن می‌کنند. موزه پارینه سنگی زاگرس که تنها موزه پارینه سنگی خاورمیانه می‌باشد، در این تکیه قرار دارد. پس بازدید از آن را فراموش نکنید.

تکیه دیگری که از جمله آثار زیبا و باشکوه شهر کرمانشاه می‌باشد، تکیه معاون الملک است و در بافت قدیمی شهر و در محله آبشوران قدیم و در خیابان شهید حداد عادل واقع شده است. به گفته برخی کارشناسان میراث فرهنگی، کاشی‌های برجسته و نیمه برجسته با نقوش بسیار زیبا و رنگ های صد در صد طبیعی که در این بنا به کار رفته است، در جهان بی همتاست.

جهت دریافت این نسخه  کرمانشاه گردی و راهنمایی برای دریافت نسخه کامل آن و دریافت راهنمای سایر شهرها کلیک نمایید.

همچنین ببینید

چگونه در پیست اسکی مراقب سلامتی خودمان باشیم

برف گردی زمستان است و برف بازی ……  اگرچه چند ساله اخیر تعداد زیادی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *